KONCERT Z CYKLU “NIEŚĆ RADOŚĆ” – POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚW. JANOWI PAWŁOWI II

W dniu 02 maja 2026 roku zespół Magic Group z Młodzieżowego Domu
Kultury nr 2 w Bydgoszczy prowadzony przez panią mgr Ilonę Chojnacką
uczestniczył w wyjątkowym spotkaniu artystyczno-integracyjnym.
Wydarzenie odbyło się w Domu Serca przy ul. Polnej 2 w Bydgoszczy w
ramach cyklicznego koncertu pt. „Nieść radość”, poświęconego pamięci św.
Jana Pawła II.

Podczas koncertu zaprezentowano bogaty i różnorodny program
muzyczny, obejmujący utwory o tematyce religijnej, refleksyjnej oraz
emocjonalnej. Wśród wykonanych kompozycji znalazły się m.in.:
„Jesteś moją bajką”,
„Płynie pieśń o Jezusie”,
„Nic dwa razy się nie zdarza”,
„Słońce gaśnie powoli”,
„Chciałbym tobie dziś wyśpiewać”,
„W świecie tym zamieszania”,
„Na drodze życia”,
„Oczekuję na Ciebie, mój Zbawco”.

Szczególnie wzruszającym momentem koncertu było wspólne wykonanie
utworów „Barka” oraz „Bo wszyscy Polacy…”, które zaśpiewano razem z
zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami stowarzyszenia. Wspólny śpiew
stworzył atmosferę jedności, wzajemnej życzliwości i duchowego
przeżycia, nawiązując do wartości bliskich św. Janowi Pawłowi II.
Po zakończeniu części artystycznej Prezes Wspólnoty Duchowej „Iskierki”
zaprosił wszystkich uczestników wydarzenia na słodki poczęstunek. Był to
czas rozmów, wymiany wrażeń oraz dalszej integracji.
Zarówno koncert, jak i wspólne spotkanie miały istotne znaczenie
wychowawcze i społeczne. Wydarzenie przyczyniło się do jeszcze lepszego
zintegrowania członków stowarzyszenia z młodzieżą i dziećmi MDK nr 2,
wzmacniając więzi międzypokoleniowe oraz wrażliwość na kulturę, muzykę i
wartości duchowe.

Autor: mgr Ilona Chojnacka, MDK2
Zdjęcia: Joanna Moś

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.