“Spotkajmy się wiosną na łące”

9 maja odbyła się impreza pod nazwą „Spotkajmy się wiosną na łące”. W wydarzeniu uczestniczyło bardzo dużo dzieci wraz z Rodzicami. Celem spotkania była integracja rodzin, wspólne spędzenie czasu oraz promowanie edukacji ekologicznej i aktywności na świeżym powietrzu.

Podczas imprezy przygotowano wiele atrakcji dla uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszyło się planetarium sferyczne, które pozwoliło dzieciom poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie. Uczestnicy mogli również odwiedzić ranczo Amadeusza ze zwierzętami.

Ważnym punktem wydarzenia były warsztaty o bioróżnorodności prowadzone przez gościa specjalnego – Dariusza Okońskiego. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach grantu ekologicznego.

W strefie dla najmłodszych przygotowano zabawy z piaskiem kinetycznym, malowanie buziek, tatuaże oraz kolorowanie łąki. Nad tymi zadaniami czuwały nasze wolontariuszki.

Impreza przebiegła w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu środków Rady Rodziców działającej przy MDK nr 2 oraz grantowi ekologicznemu, który umożliwił realizację warsztatów edukacyjnych.

Autor: Daria Musolf

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.