Klub Baśniowych Potworów

UWAGA! 

OTO SPECJALNA WIADOMOŚĆ TYLKO DLA DZIECI!

 
Hej!
Znacie historie o smokach – groźnych, potężnych, ziejących ogniem? O smokach żyjących w jaskiniach i straszących niewinnych ludzi? O smokach, na które polowali dzielni rycerze, żeby uwolnić od nich mieszkańców okolicznych miast i wsi? Na pewno znacie!

 
Słuchajcie mnie teraz uważnie: TO WSZYSTKO NIEPRAWDA!!!
 
No – prawie wszystko, bo smoki naprawdę żyły, żyją nadal i… mają się dobrze. Strzegą w swych jaskiniach skarbów, są bardzo stare, bardzo mądre, a nade wszystko – całkowicie niewinne! Nigdy nikomu nie czyniły krzywdy! Chcecie poznać o nich prawdę? Prawdę o nich i o innych baśniowych istotach? Może wcale nie były zmyślone? Może wcale nie były złe? Może tylko źle o nich mówiono? Jeżeli chcecie wystąpić w ich obronie, jeżeli chcecie dobrze o nich mówić, jeżeli chcecie poznać ich tajemnice - przyjdźcie do KLUBU BAŚNIOWYCH POTWORÓW. Wspólnie będziemy walczyć po ich stronie! W naszym POTWORNYM KLUBIE będziemy poznawać nieznane opowieści o fantastycznych postaciach, będziemy ich poszukiwać, będziemy tworzyć razem NIGDY NIEKOŃCZĄCĄ SIĘ HISTORIĘ.
 
 
Zapraszam wszystkich, którzy się NIE BOJĄ. Nie boją się fantazjować (to miałem na myśli ☺)
 
WASZ POTWORNY INSTRUKTOR
Tadeusz Krajewski
 
Wiek uczestników: 7 - 10 lat
 
Terminy spotkań:
piątek -  14.30 – 15.30 sekcja 1
                15.30 – 16.30 sekcja 2
 
 
Cele zajęć: propagowanie świadomego czytelnictwa, kształtowanie czytelniczych nawyków oraz umiejętności interpretowania poznanych tekstów, nabycie biegłości w wypowiadaniu własnych sądów, a także w prezentowaniu swojej niezależnej opinii, kształcenie wrażliwości artystycznej, rozwijanie wyobraźni, wskazywanie wartościowych kierunków we współczesnej kulturze multimedialnej.
 
Cele realizowane będą poprzez cykl zajęć stacjonarnych oraz wycieczek i imprez o charakterze artystyczno-literackim. Podstawą merytoryczną spotkań będą fantastyczne opowieści wykreowane przez nauczyciela-opiekuna oraz ich twórcze rozwinięcie dokonywane na bieżąco przez dzieci – w różnych formach podawczych. Wykorzystywane będą najróżniejsze umiejętności artystyczne uczestników, z którymi nauczyciel będzie pracował w dużym stopniu indywidualnie. KAŻDE dziecko bowiem wykazuje się w tym wieku takimi umiejętnościami! Spotkania te staną się więc dla dzieci psychicznym odreagowaniem na różne dydaktyczne formy proponowane przez system edukacyjny w szkole i poza jej obrębem.
 
Niezależnie od spotkań w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 organizowane będą wycieczki - np. wyprawa tropem tajemniczego listu po starówce bydgoskiej, odwiedzanie miejsc nieznanych i magicznych (kamienny krąg w Myślęcinku), poszukiwanie skarbów ukrytych przez elfy w Puszczy Bydgoskiej. Na spotkania będą również zapraszani goście – bydgoscy (i nie tylko!) pisarze-fantaści, baśniowi gawędziarze, iluzjoniści.
 
Grupa dziecięcych „obrońców potworów i wszelakich innych baśniowych istot” będzie na stałe współpracowała z panią Marleną Zabłocką – nauczycielką ceramiki w MDK-u Nr 2, główną opiekunką naszych podopiecznych.
 

Download from freepik

Komentarze są wyłączone.