Igrzyska Młodzieży w szachach

W dniu 26 października w naszej placówce zostały zorganizowane drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w szachach w rocznikach 2007-2008 - Igrzyska Młodzieży.

Czteroosobowe reprezentacje otrzymały puchary, medale, dyplomy i słodki poczęstunek, przygotowany przez WSZSportowy.

Wyniki drużynowe:

 1. SP Łochowo 11 pkt. meczowych w składzie: Piotr Dyl, Szymon Midzyszewski, Bartosz Przybylski, Maria Zaderecka.
 2. SP 66 Bydgoszcz 10 pkt. meczowych w składzie: Miłosz Murawski, Tymon Lewandowski, Michał Lach, Jakub Szargarz, Michalina Albrecht.
 3. SP 62 Bydgoszcz 9 pkt. meczowych w składzie: Szymon Podlewski, Gracjan Bromirski, Adrian Wabnic, Roksana Bromirska.

Certyfikat uczestnictwa koła ROBOTYKI w Europejskim Tygodniu Kodowania

Mamy to! Dzięki zaangażowaniu dzieciaków uczęszczających na koło z programowania i robotyki udało nam się zdobyć certyfikat placówki biorącej udział w święcie Code Week.  EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jesteśmy dumni, że udało nam się zdobyć certyfikat, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Zachęcamy również do rozgrywek domowych, to super pomysł na spędzanie czasu z rodziną.

Link do łamigłówek

https://codeweek.eu/resources/CodingAtHom

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – tenis stołowy.

W dniu 28 października w naszej placówce zostały rozegrane Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych rocznik 2007-2008 dziewcząt. Dwuosobowe zespoły rywalizowały w grze indywidualnej i deblu.

Wyniki drużynowe:

 1. SP nr 38 skład zespołu: Berus Natalia; Harmoza Lena
 2. SP nr 31 skład zespołu: Głowacka Katarzyna, Minkiewicz Maria
 3. SP nr 63 skład zespołu: Kotłowska Lena; Woźniak Michalina

Jesienny deszcz – Onko-Uśmiechów

Drodzy Rodzice i Dzieci!

MDKnr2 z przyjemnością, wynikającą z wielkiego serca całej naszej społeczności, ale również z misji placówki, pragnie przyłączyć się do akcji bydgoskich szpitali z onkologicznymi oddziałami dziecięcymi.

Mamy przekonanie, że Państwo jak i nasze dzieci podejmą "wyzwanie" i wspólnie przeprowadzimy zbiórkę darów dla najmłodszych.

Akcja MDKnr2 będzie trwała od 25.10. do 20.11.2021r. Dary (wg. wskazania poniżej) można przynosić bezpośrednio na swoje zajęcia i przekazać nauczycielowi, bądź do Hoplandu w godz. 15.15 - 18.15 (poniedziałek-czwartek).

Już dzisiaj dziękujemy.

Tenis stołowy

18 października 2021r. w naszej placówce odbyły się drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym, rocznik 2007-2008. Rywalizowały dwuosobowe zespoły chłopców, systemem gier pojedynczych i debel.

Wyniki końcowe:

 1. SP 31 w składzie Maksymilian Mroczkowski; Piotr Struensee
 2. SP 22 w składzie Mateusz Leśnicki; Remigiusz Murawski
 3. SP 63 w składzie Bartosz Kotłowski; Marcin Tokarski

Najlepsza drużyna awansowała do świećfinału Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbędzie się 4 listopada w Bydgoszczy.

W dniu 19 października rozegrano w naszej placówce drużynowe zawody tenisa stołowego LICEALIADA 2021.

Rywalizowały zespoły szkół ponadpodstawowych, systemem rozgrywek gry indywidualna i debel.

Wyniki końcowe:

 1. Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w składzie Kamil Chabowski; Aleksander Rybacki; Jakub Łopacki
 2. Liceum Ogólnokształcące nr IX w składzie Maciej Krause; Wiktor Wildhirt
 3. Liceum Ogólnokształcące nr III w składzie Jakub Malinowski; Paweł Nowak

Najlepsza drużyna awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się 3 listopada w Bydgoszczy.

W dniu 20 października w naszej placówce zostały rozegrane zawody szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym dziewcząt - LICEALIADA 2021.

Zespoły rywalizowały w grach indywidualnych i deblu.

Wyniki końcowe:

 1. Liceum Ogólnokształcące nr 1 w składzie Liliana Rujner; Kornelia Kicińska
 2. Zespół Szkół Chemicznych w składzie Małgorzata Osińska; Paulina Papke
 3. Liceum Ogólnokształcące nr 8 w składzie Marcelina Kamrowska; Zofia Kowalska

Mistrzostwa Bydgoszczy szkół podstawowych w szachach klasy VII – VIII – Igrzyska Młodzieży

W dniu 8 października 2021r. w naszej placówce zostały rozegrane Mistrzostwa Bydgoszczy szkół podstawowych w szachach w rocznikach 2007 i 2008.

W zawodach startowały czteroosobowe reprezentacje a zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym", z tempem 15' na zawodnika.

Wyniki końcowe najlepszych reprezentacji:

 1. SP nr 62 11 pkt meczowych
 2. SP nr 66 8 pkt meczowych
 3. SP nr 63 5 pkt meczowych

Najlepsze szkoły otrzymały puchary i medale ufundowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Wszystkie te szkoły awansowały do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się w naszej placówce w dniu 26 października 2021r.

Poniżej zdjęcia zwycięzców.

Mistrzostwa Bydgoszczy w szachach szkół podstawowych klasy I – VI – Igrzyska Dzieci

W dniu 7 października 2021r. w naszej placówce zostały rozegrane Mistrzostwa Bydgoszczy szkół podstawowych w szachach, dla dzieci z rocznika 2009 i młodsi. W zawodach startowały czteroosobowe reprezentacje a zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym", z tempem po 15' na zawodnika. Wyniki końcowe najlepszych reprezentacji:
 1. SP nr 63 7 pkt meczowych
 2. SP nr 15 5 pkt meczowych
 3. SP Towarzystwa Salezjańskiego 3 pkt meczowe i lepszy wynik na I szachownicy
 4. SP "Sokrates" 3 pkt meczowe.
Najlepsze szkoły otrzymały puchary i medale ufundowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Wszystkie te szkoły awansowały do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się 8 listopada w naszej placówce. Poniżej relacja fotograficzna.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela każdego roku obchodzony jest - 14 października.  Data, na którą przypada Dzień Edukacji Narodowej, nie jest przypadkowa. Jest upamiętnieniem rocznicy powstania z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku.

Z tej okazji wielu nauczycieli otrzymuje nagrody uznaniowe za znaczące osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze.

W tym roku nauczyciele z naszej placówki otrzymali nagrody:

Ministra Edukacji

Anna Grzybek - Korzeniewska

Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Małgorzata Lewandowska

Dorota Przywara-Kaps

Marzenna Skowrońska

Nagrody Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 2

nauczyciele: Krzysztof Kaps; Andrzej Karpiński; Joanna Leśniarek; Aleksandra Majer; Daria Musolf; Radosław Olszewski; Justyna Superczyńska-Szarata; Bogna Wojciechowska-Blachowska;

pracownicy administracji i obsługi: Andrzej Łassa; Anna Szewczyk; Jadwiga Techner;

Wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty otrzymali piękne życzenia wytrwałości, sukcesów w pracy zawodowej i satysfakcji w podejmowaniu trudu dla kształtowania nowych pokoleń.

„Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka”

to nie tylko słowa popularnej dziecięcej piosenki (kto jej choć raz nie śpiewał?), ale i hasło promujące działalność  artystyczną, sportową i edukacyjną MDK2 w nowym roku szkolnym.

W dniach 1-11.09.br. trwały w naszej placówce tzw. drzwi otwarte (zapisy na zajęcia i konsultacje z nauczycielami), w ramach których  8 września odbył się piknik dla dzieci i rodziców. Na  terenie MDK2 rozstawione zostały tematyczne stanowiska, przy których nauczyciele prezentowali swoje zajęcia, jednocześnie zapraszając dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, a jeszcze tzw. Niezdecydowanym udzielali także ostatnich wskazówek.

Spotkanie i zabawa się udały. Spora grupa dzieci i rodziców uczestniczyła min. w działaniach przygotowanych przez instruktorów plastyki, muzyki, nauczycieli języków obcych, znawców fantastyki, gier strategicznych i planszowych, czy  trenerów szachów, tenisa, karate.  Byli z nami uczestnicy zajęć  gry na ukulele i bębnach. Zaprezentowali się w mini koncercie, pierwszym po wakacjach i bez próby. Brawo!

Podczas pikniku funkcjonowała tzw. gorąca kanapa, na którą zapraszano nauczycieli, którzy w krótkich wywiadach mówili o swoich zajęciach. Natomiast dyrektor MDK2 p. Adam Łętocha życzył wszystkim nie tylko dobrej zabawy, ale przede wszystkim udanego roku szkolnego, pełnego wrażeń, osiągnięć i spotkań z rówieśnikami.

Bieg na Szwederowie i szczepienie przeciw COVID-19

W najbliższą niedzielę 12 września odbędzie się XII Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie. Tym razem dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów.
Serdecznie zapraszamy.

UWAGA
W trakcie imprezy od godziny 11:30 do godziny 15 będzie możliwość zaszczepienia się  przeciwko COVID-19! Punkt szczepień będzie uruchomiony w  Międzynarodowej Szkole Podstawowej Sokrates ul. J.H.Dąbrowskiego 8. Dostępne będą dwie szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Jonhson. Rejestracja nie jest wymagana, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.

Półkolonie w MDKnr2

I dzień: "Po drugiej stronie tęczy"

Wizyta w Parku Trampolin i warsztaty kulinarne.

II dzień: "Jeszcze w zielone gramy"

Wycieczka do Nadleśnictwa Białe Błota na ścieżkę edukacyjną.

III dzień: "Jedzie, jedzie straż pożarna"

Zwiedzanie Młynów Rottera i wizyta w Straży Pożarnej.

IV dzień: "Woda zdrowia doda"

Rejs statkiem po Brdzie i spotkanie z ratownikiem Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

V dzień: "Podaruj mi trochę słońca"

Warsztaty historyczne i ekologiczne w Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz seans filmowy "W krainie smoków".

Wspólne pożegnanie "Dzieciaków na medal".

 

“W blasku świec”

Dzieci z koła Gitary klasycznej zakończyły rok szkolny 2020/2021 koncertem dedykowanym swoim bliskim pod nazwą "W blasku świec".

Wykonano utwory zarówno współczesnych kompozytorów, jak i klasyków epoki romantyzmu, m.in. Niccolò Paganiniego czy Carla Marii von Webera. Nie zabrakło muzyki popularnej oraz filmowej, z motywem z filmu "Król Lew".

Swoje umiejętności prezentowali soliści, dzieci grały także w duetach na 2 gitary i w opracowaniu na gitarę z fortepianem.

Koncert prowadziła Mirosława Jurgiel - pedagog i instrumentalista koła gitary klasycznej a na pianinie grała Matylda Cierzniakowska, absolwentka klasy fortepianu Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy.

Dzieci otrzymały ogromne brawa i uznanie publiczności. Pozostaje mieć nadzieję, że po trudnym roku izolacji, kolejne edycje koncertu będziemy mogli wykonywać już zawsze na żywo.

 

Kocham Cię Mamo!

Z okazji Dnia Matki dzieci z grup artystycznych naszej placówki przygotowały koncert "Dla Mamy i Taty".

Występowały maluszki z Rytmiki, zespoły tańca współczesnego KONTRA oraz dziewczynki z koła wokalno-tanecznego VIVERE oraz grupy Gitara i śpiew.

Po wspólnej piosence finałowej Mamy otrzymały od swoich pociech kwiaty.

Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i dużo radości ze swoich wspaniałych latorośli.

 

„Co zawdzięczamy Janowi Pawłowi II”

W 101 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, naszego rodaka - papieża Jana Pawła II, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zorganizował konkurs literacki, plastyczny i muzyczny.

Oto wyniki konkursu.

Konkurs literacki

I miejsce - Wiktor Brozdowski praca pt: „Wdzięczność”

II miejsce - Krzysztof Kozakiewicz  praca pt: „Być jak Święty Jan Paweł  II”

III miejsce - Karolina Krakowska praca pt:„Kochany Ojcze Święty"

Wyróżnienie:

Jarosław Słodowski praca pt: „Jan Paweł II, Polak nasz kochany"

Lena Klonecka praca pt: "Co zawdzięczamy Janowi Pawłowi II - rozmowa dziecka z analfabetą"

Krystian Hausz 

Konkurs plastyczny

I miejsce - Szymon Kolasiński

I miejsce - Zuzanna Golańska

I miejsce - Marcelina Krzywdzińska

I miejsce - Jakub Kruszewski

I miejsce - Antonina Zielińska

I miejsce - Zofia Zielińska

I miejsce - Maja Rutkowska

I miejsce - Mateusz Kostuj

II miejsce - Lilianna Cichocka

II miejsce - Martyna Wiczynska

II miejsce - Piotr Ostrowski

II miejsce - Karolina Ostrowska

III miejsce - Aleksandra Cymer

III miejsce - Michał Szymczyk

III miejsce - Kinga Jasińska

III miejsce - Bartosz Wasik

III miejsce - Daria Nowak

I Wyróżnienie - Milosz Drzymalski

II Wyróżnienie - Oskar Bocianowski

Konkurs muzyczny

I miejsce - Natalia Mączyńska

I Wyróżnienie za piosenkę autorską: Maja Bieniaszewska i Karolina Pawlicka

II Wyróżnienie - Nadia Wendzlewicz

Gratulujemy zwycięzcom!

Osoby nagrodzone, które zechciałyby otrzymać Dyplomy, prosimy o przesłanie danych kontaktowych: nazwisko i adres na e-mail placówki: mdk2jordan@poczta.onet.pl

Bal karnawałowy

Karnawał to zimowy czas balów, zabaw i maskarad. Zgodnie z tą miłą tradycją dzieci z Rytmiki przebrane w różnorodne, ciekawe i kolorowe stroje, uczestniczyły w tańcach i zabawach.

W młodszej grupie do zabawy zaproszone zostały mamy, z którymi wspólne tańce dostarczyły dzieciom dużo radości.

Dodatkowo, jako że zabawa karnawałowa wypadła w „tłusty czwartek” nie zabrakło tradycyjnych pączków i faworków.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów.

Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości.

XXI WOJEWÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „GRAJ DUDKA, GRAJ PANU” Sprawozdanie.

30 stycznia odbył się XXI Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Graj dudka, graj Panu.....”
Jury przesłuchało 120 utworów. Dokonując oceny zwróciło uwagę na:
dykcję,  tonację dostosowaną do możliwości głosowych wykonawców, oraz właściwie dobrane utwory do wieku młodych artystów.

Oto wyniki:


Kategoria wykonawcza: ZESPOŁY

I miejsce:
zespól „Moniuszki” SP Ciechocinek

II miejsce:
zespól „Kulturki” Aleksandrow Kujawski

III miejsce:
zespół wokalny SP Obrowo

III miejsce:
zespół „Kapela nie do zdarcia”  SP Ciechocinek

III miejsce:
zespół „Muza” GOK Służewo

Kategoria: Duety

Wyróżnienie:
Marcelina Grugel i Jakub Haliniak ZSS Bydgoszcz

Kategoria: Przedszkola
I miejsce:
Julia Zatorska Przedszkole "Kogucik" w Kurzętniku

II miejsce:
Ada Gawińska Przedszkole "Kogucik" w Kurzętniku

III miejsce:
Wiktor Rynkowski Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku

Wyróżnienie:
Zofia Gruźlewska

Kategoria: Soliści

Klasy 1-4:
I miejsce: Kornelia Luda SP 23 Toruń
I miejsce: Mikołaj Aranowski SP Sniedziewnice

II miejsce:
Zuzanna Sumińska SP Czernikowo
II miejsce: Liwia Rynkowska

III miejsce:
Nina Pękała SSP Edukacji Toruń

III miejsce:
Aleksandra Dimitrow MDKnr2 Bydgoszcz

Wyróżnienie:
Milena Drążek MDKnr2 Bydgoszcz
Krzysztof Tobyś MDKnr2 Bydgoszcz
Maria Wiśniewska SP w Brzoziu
Adam Tobyś MDKnr2 Bydgoszcz


Klasy 5-8:
I miejsce:
Karolina Mackiewicz SP Toruń

I miejsce:
Julia Nowicka SP Czernikowo

II miejsce:
Zuzanna Kubacka SP Toruń

II miejsce:
Nikola Lorenc Aleksandrow Kujawski

III miejsce:
Aleksandra Juchniewicz Szczecin

III miejsce: Oliwia Oleś SP Łochowo

Wyróżnienie:
Anna Korzestańska Toruń
Dominika Wojdacz MDK Inowrocław
Lena Balcerowska

Szkoły średnie
I miejsce:
Rozalia Szatkowska ZSS Bydgoszcz

II miejsce:
Jakub Haliniak ZSS Bydgoszcz

III miejsce:
Martyna Nowak Czernikowo

Wyróżnienie:
Zuzanna Nowińska
Dominika Sztonyk LO Toruń
Kinga Lorenc Aleksandrow kujawski

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Wszystkim uczestnikom XXI edycji  konkursu kolęd serdecznie dziekujemy!

W przyszłym roku życzymy, aby konkurs odbył się „na żywo” - na scenie, przed publicznością. Gdyby jednak tak nie było, bardzo prosimy o:
1. Wysłanie nagrań 5 dni przed planowanym konkursem (szczególnie dotyczy nagrań przechowywanych czasowo na serwerze)
2. Wypisanie Kart Uczestnictwa szczegółowo wg podanego wzoru
3. Zgłaszanie do konkursu kolędy i pastorałki - nie piosenki świąteczne

W sprawie odbioru Dyplomów i nagród prosimy o kontakt telefoniczny:
Arleta Murawska 506 099 747

Do usłyszenia za rok!