Najpiękniejsze barwy jesieni w pałacu Ostromecko – sesja fotograficzna uczniów z Koła Fotografii Cyfrowej MDK nr 2

W ostatnią sobotę października dzieci z Koła Fotografii Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 pojechały do Ostromecka w ramach zajęć praktycznych. To chyba jeden z ostatnich dni, kiedy spadające liście mają przepiękne kolory, a pałace, zarówno Stary jak i Nowy odbijały promyki szukającego nas słońca.

fot. Oliwier Derkowski / pałac Nowy Ostromecko, Nikon D300, uważny czytelnik dostrzeże nawet klucz dzikich gęsi...

Uczniowie z  Koła Fotografii Cyfrowej stawili się punktualnie o godz. 10.00 na parkingu przy kościele pw. Świętych Mikołaja Biskupa, Stanisława Biskupa i Męczennika i Jana Chrzciciela. Z miejsca zbiórki udaliśmy się na teren zespołu pałacowo-parkowego pod nadzorem naszego nauczyciela.

fot. Kornel Kłomski/  Ostromecko, Fuji

Na początku sesji rozglądaliśmy się za najpiękniejszymi plenerami, aby wykorzystać słońce, które jeszcze nie było w zenicie. Wszyscy zgodnie orzekliśmy, iż  zaczynamy od pałacu Starego, który przepięknie harmonizuje z niebieskim niebem, a zwłaszcza zwieńczenie, składające się z podwójnego gzymsu, cokołu w kształcie prostopadłościanu na którym osadzona jest figura orła ze skrzydłami rozpiętymi do lotu.

fot. Ola Podroikina/ Sony alfa/ barwy jesieni Oli, która była także na Wzgórzu Wolności k. Wieży Ciśnień... / Sony Alfa

Powoli schodzimy do parku w kierunku Dolny Wisły, tu mamy kilka alei parkowych i oczko wodne,  w którym mogliśmy fotografować odbicie Pałacu Starego. Nie zawsze jest to możliwe, w takich warunkach, jakie mieliśmy w sobotę. Niebieskie niebo, tafla wody niemal niewzruszona, a Pałac Stary i wieża kościoła św. Mikołaja niemal idealnie odbijają się w wodzie.

Tam każdy z nas wykonał swoje zdjęcia, zgodnie z zasadami sztuki początkującego fotografa. Były zdjęcia "makro" zeschłych liści, krajobraz Doliny Wisły (przysłona 11 a nawet 16, IS0 800), wreszcie kolejne zdjęcia "makro" ostatnich róż przy pałacowych pergolach. Po drodze przybłąkał się do naszego grona miejscowy kot, który  wita gości przed wejściem do Pałacu Starego (pałacu Mostowskich).

fot. Kornel Kłomski

Stamtąd poszliśmy do Pałacu Nowego, gdzie każdy z nas wykonał ten przepiękny obiekt Alvenslebenów-Schönbornów z różnej perspektywy, co zobaczycie na naszych zdjęciach. Szkoda, że kwiaty (dywany kwiatowe),  które zawsze pięknie podkreślają przedpole pałacu już zostały wykopane, za to swoją robotę już rozpoczęły miejscowe krety.

Po drodze spotkaliśmy pracowników dbających o zieleń, przejezdność pałacowych alei. Skoro pałac jest piękny to i park musi być zadbany.

fot. Fryderyk Wieliczko, Fuju

Kończymy zajęcia punktualnie o godz. 11.30, rodzice już czekają na swoje pociechy, wszyscy rozmawiają o pierwszej jesiennej sesji fotograficznej, która i Wam chcemy pokazać.

Jeszcze ostatnie powiadomieni Dyrekcji MDK2, o zakończeniu  zajęć i do następnego spotkania, nie wykluczamy, że spotkamy się tu zimą.

Krzysztof Golec i dzieci z KFC MDK2
Fryderyk, Kornel, Oliwier, Alicja, Mikołaj, Ola


Przed Świętem Niepodległości – fotoreportaż z Młodzieżowego Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy


Wtorek, 9 listopada.  Tuż przed Świętem Niepodległości w Młodzieżowym Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy odbyło się spotkanie najmłodszych wychowanków tej najstarszej placówki wychowania pozaszkolnego w naszym mieście. Okazja znakomita:  103. rocznica odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą.

fot. Krzysztof Golec

Obecne na tym patriotycznym wydarzeniu najmłodsze dzieci -  wraz ze swoim rodzicami i nauczycielkami – śpiewały  patriotyczne piosenki, wysłuchały ciekawego opowiadania pani Bogny Blachowskiej-Wojciechowskiej dot. odzyskania 103. rocznicy odzyskania niepodległości. Były także niespodzianki (słodkości, malowanki) i wystawa poświęcony temu ważnemu wydarzeniu z historii Polski.

fot. Mirosława Jurgiel

To wtorkowe wydarzenie jest organizowane w ramach comiesięcznych spotkań artystyczno- edukacyjnych dla dzieci i rodziców pod wspólną nazwą ART-hol. Głównym motorem tego wydarzenia była Bogna Wojciechowska-Blachowska.

fot. Mirosława Jurgiel

Dodatkowo piosenki patriotyczne przygotowały dzieci z koła wokalno-tanecznego Vivere oraz z kół gitarowych prowadzonych przez panie:  Mirosławę Jurgiel i Annę Grzybek-Korzeniewską.

fot. Krzysztof Golec

Podczas tego ważnego, patriotycznego wydarzenia nie zabrakło – jak wspomnieliśmy -  niespodzianek, były słodkości, malowanki, indywidualne popisy gitarzystów i najmłodszych piosenkarek. Było też coś dla fotoreporterów... dzieci mogły pozować do zdjęć w przepięknie wykonanych ułańskich czapkach (czako), całość imprezy pokazujemy w fotoreportażu.

Mirosława Jurgiel, Krzysztof Golec, MDK2
fot. Mirosława Jurgiel, Krzysztof Golec

Islandia w Fabryce Wolnego Czasu

   Niezwykle rzadko zdarza się okazja, żeby przetestować grę planszową przed jej wydaniem. Tym razem mieliśmy gościa prosto z Islandii, który zaprojektował grę podróżniczą RING ROUTES, która jest nie tylko grą, ale również swego rodzaju przewodnikiem, którym można się posługiwać zwiedzając ten fascynujący kraj.

    Zawodnicy przemieszczają się po planszy używając rzeczywistych dróg i połączeń w celu zrealizowania swoich tajnych misji i zdobycia punktów. Starają się przy tym optymalizować swoją podróż oraz wzajemnie sobie przeszkadzać. Nie łatwo o inny scenariusz, gdy każdy chce zobaczyć coś innego, a wszyscy podróżują tym samym samochodem i mają do dyspozycji ten sam wspólny czas. Miejsc do zobaczenia jest mnóstwo, a trzeba przecież jeszcze opuścić wyspę zanim odpłynie prom/odleci samolot.

     Spotkanie z autorem gry było również możliwością zapoznania się z procesem twórczym, planowania produkcji oraz dystrybucji gry. Jednak to zaangażowanie autora w realizowany projekt było czymś co ujęło wszystkich obecnych - to bowiem droga od pomysłu do realizacji jest zazwyczaj najciekawsza. Spodziewajcie się tego tytułu na Kickstarterze już w przyszłym roku!

P.S. Podziękowania dla Hani Białek, która tłumaczyła zasady gry na jednym ze spotkań.

Data publikacji: 08.11.2021 r.

Igrzyska Młodzieży w szachach

W dniu 26 października w naszej placówce zostały zorganizowane drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w szachach w rocznikach 2007-2008 - Igrzyska Młodzieży.

Czteroosobowe reprezentacje otrzymały puchary, medale, dyplomy i słodki poczęstunek, przygotowany przez WSZSportowy.

Wyniki drużynowe:

 1. SP Łochowo 11 pkt. meczowych w składzie: Piotr Dyl, Szymon Midzyszewski, Bartosz Przybylski, Maria Zaderecka.
 2. SP 66 Bydgoszcz 10 pkt. meczowych w składzie: Miłosz Murawski, Tymon Lewandowski, Michał Lach, Jakub Szargarz, Michalina Albrecht.
 3. SP 62 Bydgoszcz 9 pkt. meczowych w składzie: Szymon Podlewski, Gracjan Bromirski, Adrian Wabnic, Roksana Bromirska.

Certyfikat uczestnictwa koła ROBOTYKI w Europejskim Tygodniu Kodowania

Mamy to! Dzięki zaangażowaniu dzieciaków uczęszczających na koło z programowania i robotyki udało nam się zdobyć certyfikat placówki biorącej udział w święcie Code Week.  EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jesteśmy dumni, że udało nam się zdobyć certyfikat, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Zachęcamy również do rozgrywek domowych, to super pomysł na spędzanie czasu z rodziną.

Link do łamigłówek

https://codeweek.eu/resources/CodingAtHom

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – tenis stołowy.

W dniu 28 października w naszej placówce zostały rozegrane Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych rocznik 2007-2008 dziewcząt. Dwuosobowe zespoły rywalizowały w grze indywidualnej i deblu.

Wyniki drużynowe:

 1. SP nr 38 skład zespołu: Berus Natalia; Harmoza Lena
 2. SP nr 31 skład zespołu: Głowacka Katarzyna, Minkiewicz Maria
 3. SP nr 63 skład zespołu: Kotłowska Lena; Woźniak Michalina

Jesienny deszcz – Onko-Uśmiechów

Drodzy Rodzice i Dzieci!

MDKnr2 z przyjemnością, wynikającą z wielkiego serca całej naszej społeczności, ale również z misji placówki, pragnie przyłączyć się do akcji bydgoskich szpitali z onkologicznymi oddziałami dziecięcymi.

Mamy przekonanie, że Państwo jak i nasze dzieci podejmą "wyzwanie" i wspólnie przeprowadzimy zbiórkę darów dla najmłodszych.

Akcja MDKnr2 będzie trwała od 25.10. do 20.11.2021r. Dary (wg. wskazania poniżej) można przynosić bezpośrednio na swoje zajęcia i przekazać nauczycielowi, bądź do Hoplandu w godz. 15.15 - 18.15 (poniedziałek-czwartek).

Już dzisiaj dziękujemy.

Dzień Gier Planszowych

    10.10.2021 r. ponad 50 osób zdecydowało się wspólnie świętować Dzień Gier Planszowych.

   Młodzież, dorośli i całe rodziny mogli korzystać ze zbiorów Fabryki Wolnego Czasu czyli Klubu Miłośników Gier, który działa w MDK nr 2 oraz akcji Poczta Planszówkowa, która nieodpłatnie działa na rzecz środowiska miłośników gier planszowych w Polsce.

Data publikacji: 20.10.2021 r.

Tenis stołowy

18 października 2021r. w naszej placówce odbyły się drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym, rocznik 2007-2008. Rywalizowały dwuosobowe zespoły chłopców, systemem gier pojedynczych i debel.

Wyniki końcowe:

 1. SP 31 w składzie Maksymilian Mroczkowski; Piotr Struensee
 2. SP 22 w składzie Mateusz Leśnicki; Remigiusz Murawski
 3. SP 63 w składzie Bartosz Kotłowski; Marcin Tokarski

Najlepsza drużyna awansowała do świećfinału Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbędzie się 4 listopada w Bydgoszczy.

W dniu 19 października rozegrano w naszej placówce drużynowe zawody tenisa stołowego LICEALIADA 2021.

Rywalizowały zespoły szkół ponadpodstawowych, systemem rozgrywek gry indywidualna i debel.

Wyniki końcowe:

 1. Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w składzie Kamil Chabowski; Aleksander Rybacki; Jakub Łopacki
 2. Liceum Ogólnokształcące nr IX w składzie Maciej Krause; Wiktor Wildhirt
 3. Liceum Ogólnokształcące nr III w składzie Jakub Malinowski; Paweł Nowak

Najlepsza drużyna awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się 3 listopada w Bydgoszczy.

W dniu 20 października w naszej placówce zostały rozegrane zawody szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym dziewcząt - LICEALIADA 2021.

Zespoły rywalizowały w grach indywidualnych i deblu.

Wyniki końcowe:

 1. Liceum Ogólnokształcące nr 1 w składzie Liliana Rujner; Kornelia Kicińska
 2. Zespół Szkół Chemicznych w składzie Małgorzata Osińska; Paulina Papke
 3. Liceum Ogólnokształcące nr 8 w składzie Marcelina Kamrowska; Zofia Kowalska

Mistrzostwa Bydgoszczy szkół podstawowych w szachach klasy VII – VIII – Igrzyska Młodzieży

W dniu 8 października 2021r. w naszej placówce zostały rozegrane Mistrzostwa Bydgoszczy szkół podstawowych w szachach w rocznikach 2007 i 2008.

W zawodach startowały czteroosobowe reprezentacje a zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym", z tempem 15' na zawodnika.

Wyniki końcowe najlepszych reprezentacji:

 1. SP nr 62 11 pkt meczowych
 2. SP nr 66 8 pkt meczowych
 3. SP nr 63 5 pkt meczowych

Najlepsze szkoły otrzymały puchary i medale ufundowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Wszystkie te szkoły awansowały do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się w naszej placówce w dniu 26 października 2021r.

Poniżej zdjęcia zwycięzców.

Mistrzostwa Bydgoszczy w szachach szkół podstawowych klasy I – VI – Igrzyska Dzieci

W dniu 7 października 2021r. w naszej placówce zostały rozegrane Mistrzostwa Bydgoszczy szkół podstawowych w szachach, dla dzieci z rocznika 2009 i młodsi. W zawodach startowały czteroosobowe reprezentacje a zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym", z tempem po 15' na zawodnika. Wyniki końcowe najlepszych reprezentacji:
 1. SP nr 63 7 pkt meczowych
 2. SP nr 15 5 pkt meczowych
 3. SP Towarzystwa Salezjańskiego 3 pkt meczowe i lepszy wynik na I szachownicy
 4. SP "Sokrates" 3 pkt meczowe.
Najlepsze szkoły otrzymały puchary i medale ufundowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Wszystkie te szkoły awansowały do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się 8 listopada w naszej placówce. Poniżej relacja fotograficzna.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela każdego roku obchodzony jest - 14 października.  Data, na którą przypada Dzień Edukacji Narodowej, nie jest przypadkowa. Jest upamiętnieniem rocznicy powstania z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku.

Z tej okazji wielu nauczycieli otrzymuje nagrody uznaniowe za znaczące osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze.

W tym roku nauczyciele z naszej placówki otrzymali nagrody:

Ministra Edukacji

Anna Grzybek - Korzeniewska

Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Małgorzata Lewandowska

Dorota Przywara-Kaps

Marzenna Skowrońska

Nagrody Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury nr 2

nauczyciele: Krzysztof Kaps; Andrzej Karpiński; Joanna Leśniarek; Aleksandra Majer; Daria Musolf; Radosław Olszewski; Justyna Superczyńska-Szarata; Bogna Wojciechowska-Blachowska;

pracownicy administracji i obsługi: Andrzej Łassa; Anna Szewczyk; Jadwiga Techner;

Wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty otrzymali piękne życzenia wytrwałości, sukcesów w pracy zawodowej i satysfakcji w podejmowaniu trudu dla kształtowania nowych pokoleń.

Rozpoczęły się zajęcia z fotografii cyfrowej w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 im. Dra Jordana

Rozpoczęły się zajęcia z fotografii cyfrowej w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. To już drugie zajęcia, gdzie uczniowie poznają tajniki fotografii cyfrowej. Dziś mówiliśmy o doborze obiektywów, ich rodzajach, w tym obiektywach do fotografii makro. Korzystając z piękna jesieni uczniowie byli na pierwszym plenerze pt. "Kwiaty", aby zmierzyć się z przyrodą, porównać możliwości swoich (i kolegów aparatów cyfrowych), czy uchwycić to „coś”  w fotografii makro.

fot. Fryderyk Wieliczko, KFC MDK2

W tym roku, w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 im. Dra Jordana prowadzone są kolejne zajęcia - II rok przygody z fotografią cyfrową. Jak się okazuje,  coraz więcej młodych ludzi chce wiedzieć o fotografii więcej niż większość kolegów i koleżanek, szczególnie więcej... od tzw. pstrykaczy.

Jeden z kilku  świetnych fotografów w Polsce powiedział, że profesjonalista, a nawet amator zajmujący się mocno fotografią powinien niemal zawsze mieć w głowie: światło, emocje, kompozycję a przy okazji znać historię.

fot. Oliwier Derkowski

Z pewnością jest to duży ładunek prawdy, my to nazywamy prościej – dobry fotograf musi  mieć to „coś”. Wielu  z nowych adeptów fotografii wiąże swoją dalszą edukację z fotografią, ba nawet z fotografią ślubną. Początek warto zatem już zrobić od... nastu lat.

Słów kilak o fotografii „makro”. Dziś w ramach zajęć uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowali swoje aparaty (zwykle kompaktowe) i powędrowali na "emdekowskie" szlaki. A trzeba powiedzieć, że  scena tej palcówce wręcz kipi kwiatami, kolorami, ostatnimi tak dobrze zachowanymi:  bratkami, goryczką letnią, niezapominajką leśną czy lilią azjatycką. Z kolei na klombach tuż przy  wejściu  do palcówki mamy nadal piękne róże.

O kwiaty dbają panowie i panie z personelu technicznego, zaś nowe nasadzenia to domena pani Dyrektor. Mówimy o tym dlatego, bo jakże często nie zauważamy piękna przyrody, które mamy na wyciągniecie ręki, a fotograf powinien już mieć ten dar kopiowania przyrody w małym paluszku. Jesień tylko jest wstępem do tej magicznej przygody.

Wystawę pierwszych zdjęć "makro" dzieci pokażemy już niedługo. Tymczasem wspólne zdjęcia wykonane Nikonem D7100 z obiektywem makro Sigma DC 17-70 MACRO HSM f:2,8-4,5.

fot. Koło Fotografii Cyfrowej MDK2

Jednocześnie informujemy, że zajęcia odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2,  soboty od. godz. 10.00 -11.30 w sali nr 10. Przyjmujemy dzieci od 9 lat, aparat cyfrowy nie jest na samym początku konieczny. Na pierwszym spotkaniu z rodzicami nauczyciel poinformował, że uczniowie będą uczestniczyć w konkursach ogólnopolskich (także regionalnych),  sesjach fotograficznych czy sesjach nocnych (zima, Gwiazda Betlejemska na Starym Rynku w Bydgoszczy, etc.).  

fot. Wojtek Banaszkowski, Nikon 5600

Krzysztof Golec, MDK2

„Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka”

to nie tylko słowa popularnej dziecięcej piosenki (kto jej choć raz nie śpiewał?), ale i hasło promujące działalność  artystyczną, sportową i edukacyjną MDK2 w nowym roku szkolnym.

W dniach 1-11.09.br. trwały w naszej placówce tzw. drzwi otwarte (zapisy na zajęcia i konsultacje z nauczycielami), w ramach których  8 września odbył się piknik dla dzieci i rodziców. Na  terenie MDK2 rozstawione zostały tematyczne stanowiska, przy których nauczyciele prezentowali swoje zajęcia, jednocześnie zapraszając dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, a jeszcze tzw. Niezdecydowanym udzielali także ostatnich wskazówek.

Spotkanie i zabawa się udały. Spora grupa dzieci i rodziców uczestniczyła min. w działaniach przygotowanych przez instruktorów plastyki, muzyki, nauczycieli języków obcych, znawców fantastyki, gier strategicznych i planszowych, czy  trenerów szachów, tenisa, karate.  Byli z nami uczestnicy zajęć  gry na ukulele i bębnach. Zaprezentowali się w mini koncercie, pierwszym po wakacjach i bez próby. Brawo!

Podczas pikniku funkcjonowała tzw. gorąca kanapa, na którą zapraszano nauczycieli, którzy w krótkich wywiadach mówili o swoich zajęciach. Natomiast dyrektor MDK2 p. Adam Łętocha życzył wszystkim nie tylko dobrej zabawy, ale przede wszystkim udanego roku szkolnego, pełnego wrażeń, osiągnięć i spotkań z rówieśnikami.

Bieg na Szwederowie i szczepienie przeciw COVID-19

W najbliższą niedzielę 12 września odbędzie się XII Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie. Tym razem dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów.
Serdecznie zapraszamy.

UWAGA
W trakcie imprezy od godziny 11:30 do godziny 15 będzie możliwość zaszczepienia się  przeciwko COVID-19! Punkt szczepień będzie uruchomiony w  Międzynarodowej Szkole Podstawowej Sokrates ul. J.H.Dąbrowskiego 8. Dostępne będą dwie szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Jonhson. Rejestracja nie jest wymagana, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.

Półkolonie w MDKnr2

I dzień: "Po drugiej stronie tęczy"

Wizyta w Parku Trampolin i warsztaty kulinarne.

II dzień: "Jeszcze w zielone gramy"

Wycieczka do Nadleśnictwa Białe Błota na ścieżkę edukacyjną.

III dzień: "Jedzie, jedzie straż pożarna"

Zwiedzanie Młynów Rottera i wizyta w Straży Pożarnej.

IV dzień: "Woda zdrowia doda"

Rejs statkiem po Brdzie i spotkanie z ratownikiem Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

V dzień: "Podaruj mi trochę słońca"

Warsztaty historyczne i ekologiczne w Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz seans filmowy "W krainie smoków".

Wspólne pożegnanie "Dzieciaków na medal".

 

Koniec roku szkolnego 2020/2021 w sekcji karate Młodzieżowego Domu Kultury nr2 w Bydgoszczy

Sobota, 26 czerwca br. W tym roku szkolnym, pomimo trudnej, pandemicznej sytuacji i wielu nękających obostrzeń, smoki chętnie garnęły się do treningu. Niektórzy pewnie się dziwią, że tylu zdolnych smoków przychodziło, regularnie ćwiczyło, ba… przygotowywało się do pierwszego w życiu egzaminu na biały pas. I co najważniejsze, ukończyło szkolenie w stylu karate shotokan.

fot. Anna Pawlak

W tym roku szkolnym, pomimo pandemii, mieliśmy dwie grupy smoków: grupa początkująca i grupa kontynuująca naukę. Cieszymy się, że aż tylu smoków ukończyło zajęcia w trudnym roku COVID-19.

W sobotę odbyło się zatem oficjalne zakończenie trudnego roku szkolenia, mały pokaz dla rodziców (dziadków/ opiekunów prawnych), były puchary dla najlepszych, wyróżnienia i dyplomy ukończenia. Zaplanowano też spotkanie z rodzicami, a instruktor (sensei) wskazał nowe możliwości podjęcia wysiłku w przyszłym roku szkolnym 2021/2022 w "emdekowskiej" sekcji.

fot. Anna Pawlak

Dziękujemy rodzicom za obecność, zaufanie i pomoc w pokonywaniu trudnej ścieżki wojownika Bushido najmłodszych smoków. O tym, że warto podjąć ten trud wiedzą smoki, które właśnie ukończyły ten rok szkolny, ba... przemieniły się z niemrawej larwy w pięknego motyla!

Przypominamy, że już można zapisywać dzieci do sekcji karate (a także do innych kół i sekcji, w tym Koła Fotografii Cyfrowej) w elektronicznym systemie naboru VULCAN. Ponadto smoki kontynuujące naukę, z pomocą rodziców, muszą wypełnić Formularz Kontynuacji Zajęć, który można pobrać i wypełnić ze strony głównej MDK2.

link: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszcz/News

Krzysztof Golec, 3 DAN
instruktor, MDK 2