Spotkanie artystyczno – integracyjne z NASZĄ BIAŁO-CZERWONĄ w MDK2

W piątek, 23 kwietnia br. roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr2 odbyło się spotkanie artystyczno - integracyjne z NASZĄ BIAŁO-CZERWONĄ.

fot. Dominika Kędzierska, Koło Fotografii Cyfrowej MDK2

Celem spotkania było utrwalenie symboli narodowych, pogłębienie wiedzy historycznej na temat Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja, a także kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie zdolności twórczych, umiejętności plastycznych naszych wychowanków.

fot. Wojtek Banaszkowski, Koło Fotografii Cyfrowej, MDK2

Na początku naszego spotkania została wygłoszona prelekcja przez Panią Bognę Wojciechowską- Blachowską na temat okoliczności powstania oraz znaczenia poszczególnych świąt majowych. Po prelekcji dzieci miały możliwość zapoznania się z pisemną wersją Konstytucji 3 Maja, następnie obejrzały film o polskich symbolach pt. ,,Polak Mały!"

fot. Wojtek Banaszkowski, Koło Fotografii Cyfrowej, MDK2

Po filmie wychowankowie przystąpili do wykonywania ozdób  wykorzystując różne techniki plastyczne. Dzieci jak i opiekunowie wykazali  się dużym  zaangażowaniem oraz pomysłowością przy tworzeniu ozdób, które będą stanowić dekoracje placówki.

Najciekawszym pomysłem okazał się  utworzony łańcuch w barwach narodowych.

fot. Dominika Kędzierska, Koło Fotografii Cyfrowej MDK2

Dziękujemy wychowankom, opiekunom oraz  wszystkim osobom którzy włączyli się do spotkania z NASZĄ BIAŁO - CZERWONĄ.

Organizator: Bogna Wojciechowska – Blachowska
Współorganizator: Daria Musolf

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.