Islandia w Fabryce Wolnego Czasu

   Niezwykle rzadko zdarza się okazja, żeby przetestować grę planszową przed jej wydaniem. Tym razem mieliśmy gościa prosto z Islandii, który zaprojektował grę podróżniczą RING ROUTES, która jest nie tylko grą, ale również swego rodzaju przewodnikiem, którym można się posługiwać zwiedzając ten fascynujący kraj.

    Zawodnicy przemieszczają się po planszy używając rzeczywistych dróg i połączeń w celu zrealizowania swoich tajnych misji i zdobycia punktów. Starają się przy tym optymalizować swoją podróż oraz wzajemnie sobie przeszkadzać. Nie łatwo o inny scenariusz, gdy każdy chce zobaczyć coś innego, a wszyscy podróżują tym samym samochodem i mają do dyspozycji ten sam wspólny czas. Miejsc do zobaczenia jest mnóstwo, a trzeba przecież jeszcze opuścić wyspę zanim odpłynie prom/odleci samolot.

     Spotkanie z autorem gry było również możliwością zapoznania się z procesem twórczym, planowania produkcji oraz dystrybucji gry. Jednak to zaangażowanie autora w realizowany projekt było czymś co ujęło wszystkich obecnych - to bowiem droga od pomysłu do realizacji jest zazwyczaj najciekawsza. Spodziewajcie się tego tytułu na Kickstarterze już w przyszłym roku!

P.S. Podziękowania dla Hani Białek, która tłumaczyła zasady gry na jednym ze spotkań.

Data publikacji: 08.11.2021 r.
Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.