Zespół tańca współczesnego – Kontra VI

Zespół tańca współczesnego - Kontra VI

 

   KONTRA VI to żywiołowa i przyjazna grupa dzieci w wieku 12-15 lat, która krok po kroku wprowadzana jest w świat muzyki i tańca. Częstym elementem zajęć jest zabawa ruchem z jednoczesnym rozwojem koordynacji, wrażliwości artystycznej, wyobraźni. Dzieci nabywają umiejętności funkcjonowania w zespole rówieśniczym, swobody ruchu i orientacji w przestrzeni. Czas spędzony na zajęciach wykorzystujemy poznając różne techniki taneczne, szczególnie technikę tańca klasycznego, modern i jazz, które są podstawą tworzenia etiud – choreografii. Zdobyte umiejętności dzieci prezentują na pokazach i występach. Reprezentują placówkę na wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach, turniejach i festiwalach.

  Każdego roku w okresie ferii zimowych członkowie zespołu doskonalą swoje umiejętności na stacjonarnych warsztatach artystycznych, a wakacje letnie spędzają na obozie tanecznym

Plan zajęć:

Obowiązujący w roku szkolnym 2020/2021

ŚRODA:  18.10 – 19.10

SOBOTA: 10.15 - 12.15

Miejsce zajęć:

MDK nr 2, ul. St. Leszczyńskiego 42, sala nr 2

Nauczyciel

Dorota Przywara-Kaps
e-mail: pkdorota@gmail.com

    Dyplomowany instruktor tańca oraz tańca współczesnego, choreograf. Absolwent pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Tańca Ludowego Słoneczko, a później oczarowana tańcem towarzyskim kontynuowała przygodę artystyczną w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy (sekcja tańca towarzyskiego). Od wielu lat zawodowo związana z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Założyciel, pedagog i choreograf zespołów tańca współczesnego Kontra, działających nieprzerwanie od roku 1987 zrzeszających 60-osobową grupę dzieci i młodzieży, koncertujących w Bydgoszczy i województwie oraz biorących udział w licznych konkursach i przeglądach.

Wszelkie aktualności znajdziecie na grupie dyskusyjnej na Facebooku.

2018/2019

Aktywność zespołu:

15.09.18r. - pokaz - Festyn Rodzinny " Pożegnanie Lata 2018"  - RO Górzyskowo - Bydgoszcz

2017/2018

Aktywność zespołu:

31 - 11.08.18r. - Obóz taneczny - Kąty Rybackie

12.06.18r. - pokaz - OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK - Wyspa Młyńska - Bydgoszcz

11.06.18r. - pokaz - XXV BYDGOSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - HS Łuczniczka - Bydgoszcz

10.06.18r. - pokaz - " DNI SZWEDEROWA 2018" - Szwederowo - Bydgoszcz

05.06.18r. pokaz  z okazji " Dnia Dziecka " pn. " Słońc Świeci dla Wszystkich Dzieci 2018" - MDK - 2 Bydgoszcz

24.04.18r. - pokaz - " PRZEDSZKOLNA RODZINA ZABAWY SPORTOWE ROZPOCZYNA " - CHEMIK Bydgoszcz

03.02.18r. pokaz - Koncert Charytatywny " Serduszko Dobre i Ty Masz 2018" - MDK-2

14-31.12.17r. Akcja charytatywna " ŚWIĄTECZNY PREZENT dla SCHRONISKOWEGO ZWIERZACZKA "

Osiągnięcia indywidualne :

12.05.18r. - XV WOJ. PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TAŃCA LUDOWEGO I INNYCH FORM TANECZNYCH " KAROLINKA    2018"

II miejsce - kat. do lat 12 Anna Bruszkowska - Natalia Skowrońska

I miejsce - kat. do lat 16 - Małgorzata Osińska - Jagoda Rećko ( debiut)

10.03.18r. - XIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCA " TANECZNE MIRAŻE  2018" - PM Bydgoszcz

II miejsce -duet  kat. 9-11 lat Anna Bruszkowska - Natalia Skowrońska

Osiągnięcia zespołu:

24.03.18r. - XVIII OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE TANECZNE - KPCK Bydgoszcz

NAGRODA GŁÓWNA - kat. taniec współczesny do 12 lat

09.12.17r. - GRAND PRIX POLSKI DANCE WRZEŚNIA 2017

I miejsce -  MINI FORMACJA  kat. inne formy  9 - 11 lat

I miejsce -  FORMACJA  kat. inne formy 9 - 11 lat

29.10.17r. - MARK N MOVE  III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA w TAŃCU NOWOCZESNYM - POZNAŃ

IV miejsce -  FORMACJA  kat. inne formy  9 - 11 lat

2016/2017

Aktywność zespołu:

27.05.17r. XI MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA " AIR FAIR " - BYDGOSZCZ

13.05.17r. Pokaz " PRZEDSZKOLNA RODZINA ZABAWY SPORTOWE ROZPOCZYNA " - CHEMIK BYDGOSZCZ

25.04.17r. - POKAZ z okazji " MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA " - Przedszkole przy ZS nr 32 ul. Kucza 5a

26.02.17r. - Koncert Charytatywny pn. ” Serduszko dobre i Ty masz” – MDK nr 2,

11 – 12. o2. 17r. - WINTER DANCE WORKSHOP – zima 2017

31.01. 05.02.17r. - Taneczny kalejdoskop , warsztaty taneczne MDK

21.12.16r. - Wigilia Zespołów KONTRA

21.10.16r. - Udział w warsztatach tanecznych – Contemporary instruktor- Stefano Silvino

17.10.16r. -  Pokaz taneczny z okazji 50-lecia ZS nr 32 przy ul Kruczej 5a

Osiągnięcia zespołu:

03.06.17r. III OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO " BYDGOSZCZ TAŃCZY "- Bydgoszcz

NAGRODA GRAND PRIX - DLA ZESPOŁÓW KONTRA

II miejsce - taniec współczesny ZESPÓŁ - kat. połączona SP klasy 4 - 6 i Gimnazjum

I miejsce -  KONTRA MINI MINI- Taniec współczesny- kat. SP klasy 1 - 3

20.05.17r. III OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO " CODA" - WŁOCŁAWEK

I miejsce - Zespół - kat. taniec współczesny do 12 lat

06.05.17r. XIV WOJ. PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TAŃCA LUDOWEGO I INNYCH FORM TANECZNYCH                                                                                            " KAROLINKA    2017"- BYDGOSZCZ

I miejsce -  kat. inne formy do lat 11

28.04.17r. - KONKURS TANECZNY " W TANECZNYM RYTMIE 2017" - Bydgoszcz

III miejsce - FORMACJA MINI MIN - kat. inne formy kl. I- III

22.04. 17r. - XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO " SOLO DUET " - Bydgoszcz

III miejsce - FORMACJA - kat. taniec współczesny 10-12 lat

09.04.17r. - IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA " BYDGOSKA UKŁADANKA TANECZNA " - Bydgoszcz

I miejsce - FORMACJA - kat. taniec współczesny do 11 lat

18.03.17r. - I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ FORMACJI TANECZNYCH " KASZUBSKI STOLEM " - Kartuzy

I miejsce - FORMACJA - kat. taniec współczesny do 11 lat

  I miejsce - FORMACJA - kat. inne formy tańca do 11 lat

11.03.17r. XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCA ” TANECZNE MIRAŻE” – Pałac Młodzieży Bydgoszcz

I miejsce  – kategoria miniatura, etiuda do lat 11

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE:

06.05.17r. XIV WOJ. PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TAŃCA LUDOWEGO I INNYCH FORM TANECZNYCH

                                                                                                                          " KAROLINKA    2017"- BYDGOSZCZ

I miejsce - ANNA BRUSZKOWSKA - NATALIA SKOWROŃSKA - DUET - kat. inne formy tańca do 11 lat

II miejsce - JULIA TOKARZ- KAROLINA CIESIELSKA - DUET  - kat. - kat. inne formy tańca do 11 lat

22.04. 17r. - XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO " SOLO DUET " - Bydgoszcz

III miejsce  - JULIA TOKARZ- KAROLINA CIESIELSKA - DUET  - kat. taniec współczesny  do 12 lat

 V miejsce - ANNA BRUSZKOWSKA - NATALIA SKOWROŃSKA - DUET - kat. taniec współczesny  do 12 lat

2015/2016

Osiągnięcia zespołu :

-07.05.16r. II OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE  TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO " CODA 2016"

NAGRODA - kategoria do lat 11

-01.04.16r. KONFRONTACJE DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH " W tanecznym rytmie " - Bydgoszcz

NAGRODA GŁÓWNA DYREKTORA PAŁACU MŁODZIEŻY

-04.03.16r. XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA " TANECZNE MIRAŻE " - Bydgoszcz

WYRÓŻNIENIE - kategoria do lat 11

- 12.12.15r. VII GRAND PRIX DANCE - Września 2015

II miejsce - kategoria do 11 lat inne formy

Aktywność zespołu:

- 22.08 - 27.08. 16r. Warsztaty tańca współczesnego

-31.07 - 09.08.16r. Obóz rekreacyjno taneczny - Kąty Rybackie

-12.06.16r. " Dni Szwederowa"

-02. 06.16r. " Słońce świeci la wszystkich dzieci " - pokazy podczas festynu środowiskowego - MDK -2

-21.05.16r. " AIR FAIR" VII Międzynarodowa Wystawa dla Lotnictwa

- 14.05.16r. " XXIII Spotkania Misyjne

- 23.04.16r." Przedszkolna Rodzina Zabawy Sportowe Rozpoczyna" - Organizator : Przedszkole nr 20 - Hala " Chemik"

- 21.02.16r. Warsztaty tańca współczesnego

- 14.02.16r. Koncert charytatywny pn. " Serduszko dobre i Ty masz" - MDK - 2

- 18.01 - 22.01.16r. " Kalejdoskop artystyczny cz. III" - Zimowe warsztaty taneczne - MDK-2

- 16.01. - 17.01.16r. Warsztaty tańca współczesnego

- 15.12.15r. Uroczyste obchody 70 -lecia Szkoły Podstawowej nr 12 - Pałac Młodzieży

- 10.09.2015r.  Pokaz, Otwarcie Galerii Pomorskiej, Bydgoszcz.


2014/2015

Aktywność zespołu

- 21.06.2015 r. Pokaz na 125 Urodziny Spółdzielni Mieszkaniowej, Wzgórze Wolności,
- 15.06.2015 r. Pokaz Dzień Talentów, Zespół Szkół nr 14,
- 14.06.2015 r. Pokaz na Dni Szwederowa,
- 04.06.2015 r. Pokaz Dzień Talentów, Szkoła Podstawowa nr 61,
- 02.06.2015 r. Pokaz Dzień Dziecka, MDK nr 2,
- 30.05.2015 r. Pokaz Targi lotnictwa AIR FAIR 2015,
- 28.05.2015 r. Pokaz w Zespole Szkół nr 32 podczas Mam Talent 2015,
- 11.04.2015 r. X Jubileuszowe Spotkania Sportowe Przedszkolna rodzina zabawy sportowe rozpoczyna,
- 16.02-27.02.2015 r. Warsztaty taneczne Kalejdoskop taneczny cz. II, ferie zimowe w MDK-u nr 2,
21.02.2015 r. Spektakl w wykonaniu uczestników zespołu Kontra VI pn. NIECH SIĘ KRĘCITeatr Polski Bydgoszcz,
- 08.02.2015 r. Koncert charytatywny Serduszko dobre i Ty masz 2015MDK nr 2,
- 22.12.2014 r. Wigilia zespołów,
- 25.10.2014 r. Pokaz podczas międzywarsztatowego konkursu osób niepełnosprawnych, Zespół Szkół Spożywczych,
- 20.10.2014 r. 65-lecie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, 20.10.2014 r.,
- 14.09.2014 r. Pożegnanie lataos. Wzgórze Wolności, 14.09.2014 r.,
- 05.09.2014 r. Taneczna Gdańska, urodziny ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy, 05.09.2014 r.

Osiągnięcia indywidualne:

- 07.02.2015 r.   IX Szkolny Konkurs Tańca Młodzieżowego " Tańczyć każdy może",

Lena Dołkowska - I miejsce (w kat. solo szkoła podstaw.)

Osiągnięcia zespołu :

- 31.05.2015r.  IV MIEJSCE ( kat. inne formy do 11 lat), Ogólnopolski Turniej Tańca " DANCE CUP", Bydgoszcz

- 23.05.2015r.  I MIEJSCE (kat. do 9 lat, inne formy), X Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego " SOLO - DUET", Bydgoszcz

- 16.05.2015r.  I MIEJSCE ( kat. I - III kl SP),Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego " Bydgoszcz Tańczy" Bydgoszcz

- 26.04.2015r. I MIEJSCE (kat. do 10 lat, inne formy), XII Woj. Przegląd Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tanecznych " KAROLINKA 2015 " Bydgoszcz

- 24.04. 2015r.  I MIEJSCE ( kat. I - III kl SP), Konfrontacje Taneczne " W Tanecznym Rytmie" - Bydgoszcz


2013/2014

Aktywność zespołu

- Festiwal Aktywności Kobiet Babie lato 2014Myślęcinek, Bydgoszcz, 31.08.2014 r.
- Pożegnanie lata z Fundacją Nowe Pokolenie, Myślęcinek, Bydgoszcz, 30.08.2014 r.
- Obóz letni dla zespołów Kontra, 20.07-30.07.2014 r.
- Festyn rodzinny, Zamość, 08.06.2014 r.
- Dni Szwederowa08.06.2014 r.
- Występ z okazji Dnia DzieckaHotel Pod Orłem, Bydgoszcz, 01.06.2014 r.
- Festyn ekologiczny Z ekologią na TyWyspa Młyńska, Bydgoszcz, 17.05.2014 r.
- Przedszkolna Rodzina Zabawy Sportowe RozpoczynaHala Sportowa Chemik, 12.04.2014 r.
- Stacjonarne warsztaty taneczne Taneczne ferie 2014MDK nr 2, 10-14.02.2014 r.
- Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, MDK nr 2, 22.01.2014 r.
- Stacjonarne warsztaty taneczne, MDK nr 2, 21-30.12.2013 r.
- Wigilia zespołów Kontra, 22.12.2013 r.

<Aktywność zespołu - poprzednie lata>

Osiągnięcia zespołu:

- Wyróżnienie w XXIII Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR 2014, II etap - finał, Toruń, 13.06.2014 r.
- Wyróżnienie w kategorii Inne formy 7-13 lat w XI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Bolszewo 2014, 30.05.2014 r.
- III miejsce w kategorii Inne formy 7-11 lat w XVI Ogólnopolskich Konfrontacjach Różnych Form Tanecznych Kutno 2014, 24.05.2014 r.
- I miejsce w kategorii Inne formy do lat 10 w I Ogólnopolskim Konkursie Tańca Współczesnego Bydgoszcz Tańczy 2014, MDK nr 3, Bydgoszcz, 10.05.2014 r.
- Lena DołkowskaI miejsce w kategorii solo I-III klas w Międzyszkolnym Konkurskie Tańczyć każdy może, Białe Błota, 26.04.2014 r.
- II miejsce w kategorii Inne formy do lat 10 w XI Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tanecznych Karolinka 2014, MDK nr 2, Bydgoszcz, 22.04.2014 r.
- I miejsce w kategorii Inne formy do lat 11 w Wojewódzkim Konkursie Tanecznym Wodne Inspiracje, MCK, Bydgoszcz, 23.03.2014 r.
Lena DołkowskaIV miejsce w kategorii solo (Inne formy do lat 11) w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Freestyle, Bydgoszcz, 09.03.2014 r.
- Lena DołkowskaI miejsce w kategorii solo (szkoła podstawowa) w VIII Szkolnym Tańcu Młodzieżowym Tańczyć każdy może, Białe Błota, 22.02.2014 r.


2012/2013

Osiągnięcia zespołu:

- II miejsce (I m-ca nie przyznano) w kategorii Inne formy tańca 7-10 lat na X Jubileuszowym Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tanecznych Karolinka 2013, Bydgoszcz, 14.04.2013 r.
- I miejsce w kategorii Inne formy tańca 7-11 lat na X Jubileuszowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego TAN 2013, Bydgoszcz, 10.03.2013 r.
- I miejsce w kategorii Inne formy tańca 7-9 lat w I Ogólnopolskim Przeglądzie Tańca Dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym i Wczesnoszkolnym For kids, for fan, Bydgoszcz, 03.03.2013 r.
- Wyróżnienie w kategorii Inne formy tańca 7-10 lat, w IX Jubileuszowym Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tanecznych Karolinka 2012, Bydgoszcz, 22.04.2013 r.


2011/2012

Osiągnięcia zespołu:

- Wyróżnienie w kategorii Inne formy tańca 7-11 lat na IX Festiwalu Tańca Nowoczesnego TAN 2012, Bydgoszcz, 25.03.2012r.

35051330_1762573773796416_8833189114305052672_o36087574_2156716917677743_6008757825193377792_n

 

32411209_2104820846200684_2283997091854286848_o

 

27503934_1632797746774020_523412993513084052_o35297169_2154437594572342_1936450958192017408_n

17159164_1626723147343792_6635878026303540222_o

12697306_1260213333994777_7163621093879305259_o

DSC_2384

Komentarze są wyłączone.