Wycieczka do Pobiedzisk

Wycieczka do Pobiedzisk

W dniu 18 maja 2024r. zorganizowaliśmy II edycję nagrody specjalnej „Jordanek dla wychowanków” czyli wycieczki dla najbardziej aktywnych uczestników zajęć wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy, zaprosiliśmy na nią 44 dzieci.

W tym roku odwiedziliśmy miejscowość Pobiedziska k. Gniezna i okolice. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Park Miniatur i poznali historię wielu budowli z czasów baroku, gotyku i in. Mimo że w wymiarach miniaturowych, ale zapoznali się z wyglądem pięknych zamków i rezydencji królewskich jak również niektórych ich ruin, które zachowały się do czasów współczesnych na terenach całej Polski.

W Grodzie Pobiedziska było ognisko z kiełbaskami własnoręcznie upieczonymi przez uczestników wycieczki, warsztaty z czasów powstawania Państwa Polskiego i fajna zabawa z wykorzystaniem atrakcji przygotowanych na terenie Grodu. Był również czas na zakupienie pamiątek z wyprawy.

Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na smaczny obiad, a w drodze powrotnej również na lody. Na wracającą grupę w MDKu czekali już rodzice. Kolejna taka wycieczka  już w maju 2025r.  Do zobaczenia na zajęciach.

Opiekunowie: panie Daria Musolf, Kinga Jully, Agnieszka Burchart, Mirosława Jurgiel oraz pan Adam Łętocha chcieliby jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, niezapomnianą atmosferę i „zabawę w ekipę”.

Poniżej fotorelacja

 Data publikacji: 24 maj 2024 r.


 

Możliwość komentowania została wyłączona.