Dnia 13.05.23 w MDK nr 2 odbył się 17 Przegląd Piosenki Żeglarskiej organizowany przez Ilonę Chojnacką.
Opiekunami uczestników Przeglądu była Anna Grzybek-Korzeniewska i llona Chojnacka. W Przeglądzie uczestniczyło 24 wykonawców, w tym soliści i zespoły.
Grand Prix otrzymała Agata Bielec, 1 miejsce zajęła Estera Bieluszewska, 2 miejsce Alicja Balcerek, 3 miejsce Oliwia Barczyńska.
Wyróżnienie otrzymali: Justyna Gajewska, Radosław Kuszmider, Tobiasz Kussy, Klaudia Romanowska. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali statuetki i dyplomy. Imprezę sponsorowała Rada Rodziców MDK nr 2 oraz Hiper Market Carrefour ul. Skarżyńskiego 2 w Bydgoszczy.
Imprezie towarzyszyły występy formacji Hip-Hop pod kierunkiem Marzenny Skowrońskiej.
W piątek 19 maja 2023 na stadionie Zawiszy odbyły się Czwarte (ostatnie) Eliminacje zawodów rowerowych Czar2kółek, przed Wielkim Finałem, który odbędzie się w dniu 31 maja.
Na wyścigi zapisało się ponad 280 uczestników z 11 szkół podstawowych Miasta Bydgoszczy.
Dzieci rywalizowały w 6 grupach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z uwagi na mniejszą frekwencję podczas zawodów na stadionie Polonii i gwiazdy do Wielkiego Finału zakwalifikowało się więcej uczestników, których nazwiska podajemy w tabeli poniżej.
Zwycięzcy Eliminacji otrzymali medale i drobne upominki.
W sobotę 13 maja br. dzielna grupa podróżników z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 stawiła się na miejsce zbiórki - punktualnie o godz. 10.00 - gotowa zacząć nową przygodę. Humory dopisywały, a i słoneczko chyba też było ciekawe wycieczki, bo od rana pięknie świeciło. Tym razem w planach było zgłębienie tajników i ciekawostek dotyczących jednej z atrakcji turystycznej naszego miasta - Kanału Bydgoskiego
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
Kilka słów
powitania, sprawy organizacyjne, lista obecności... i już można było ruszać.
Jeszcze tylko ostatni buziak przesłany rodzicom i w drogę!
Tym razem w planach było zgłębienie tajników i ciekawostek dotyczących jednej z atrakcji turystycznej naszego miasta - Kanału Bydgoskiego, a etapem kończącym tę wędrówkę było Muzeum Kanały Bydgoskiego.
fot. KFC MDK nr 2
Jeśli spytacie dzieci czy było nudno? Nic z tych rzeczy – odpowiedział Timur, jeden z Ukraińców, który niemal od roku mieszka w Bydgoszczy i uczęszcza do "emdeku" na zajęcia stałe z karate. Nudno nie mogło być z kilku powodów, jednym z nich była opieka trzech nauczycieli: Justyny Superczyńskiej, Tomasza Bukowskiego i Krzysztofa Golca. Powód drugi, to przemyślane zajęcia i gra terenowa z zadaniami sensorycznymi, minipiknik, sesja zdjęciowa, a na zakończenie zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego.
fot. KFC MDK nr 2
Grupa liczyła aż 24 żądnych wiedzy maluchów i tych nieco starszych dzieci. Przemarsz nad Kanał Bydgoski przez plac Poznański, obok hipermarketu Auchan trwał niemal 25 min., ale nikt nie narzekał. Tu, pan Tomasz Bukowski, nauczyciel w dwóch placówkach (liceum i w "emdeku") rozpoczął swoją opowieść o Bydgoskim Węzłem Wodnym, który przebudowano w latach 1970-1973.
fot. KFC MDK nr 2
Idąc ścieżką Kanału Bydgoskiego, niezbyt głębokiego, z nierozpoznaną klasą czystości, zatrzymujemy się przy kilku ciekawych inwestycjach deweloperów, pomnikach przyrody czy nadal wykańczanym Teatrze Bydgoskim IV Śluza. Powoli dochodzimy do ul. Staroszkolnej. Tu kolejne umocnienie nabrzeży kanału, miejsce do odpoczynku czy cumowania kajaku.
fot. KFC MDK nr 2
Od razu pani Justyna Superczyńska rozpoczęła gry terenowe i zabawy sensoryczne (a pogoda była wymarzona). Zadanie były bardzo ciekawe, trzeba było przejść po napiętej linie, rozpoznać odgłosy zwierząt i ptactwa wodnego, a także rozpoznać przedmioty wylosowane z koszyka.
Warto dodać, że ścieżka łącząca śluzy kanału i dorodne starodrzewia jest od kilku lat obiektem zainteresowań deweloperów. Mijając poszczególne śluzy naszym oczom ukazują się piękne apartamentowce, drzewa "Pomniki Przyrody”, tablice informacyjne (np. to powstało dzięki BBO), słowem kolejna piękna wizytówka starej Bydgoszczy, jak również osiedla Okole i Wilczak.
Muzeum Kanału Bydgoskiego - już pierwsze wrażenie, solidnie odremontowana ściana główna, z klinkierowej cegły, z nowymi oknami, a w środku z nowymi podłogami, klimatyzacją, multimediami, toaletami, windą, a nawet nowym dachem. Dziś niewielu wie, ile to kosztowało, ale w tym szaleństwie był szczytny cel – przywrócić pamięć o Kanale Bydgoskim. To się udało, a Liceum Ogólnokształcące nr III ma też swojego patrona, bo górna część kanału nosi właśnie imię zmarłego niedawno Sebastiana Malinowskiego (4 lutego 2008 roku), a od 2008 roku Muzeum Kanału Bydgoskiego - Centrum Edukacyjno-Społeczne także nosi jego imię.
fot. KFC MDK nr 2
Po śmierci Sebastiana Malinowskiego, nowym kustoszem został Tomasz Izajasz, można powiedzieć, iż o kanale wie wszystko...
fot. KFC MDK nr 2fot. KFC MDK nr 2
W Polsce Ludowej (w latach 1970–1972) podjęto decyzję o drogowej arterii komunikacyjnej z (i w kierunku) ul. Grunwaldzkiej oraz Nakielskiej. Odcinek o długości ok. 600 m – mówiąc kolokwialnie – zasypano, rozebrano także dwie śluzy, a wodę kanału wtłoczono do olbrzymich kręgów betonowych. Oznaczało to jedno – Kanał Bydgoski stracił walory żeglugowe.
fot. KFC MDK nr 2
Opiekę fotograficzną zapewnili uczniowie Koła Fotografii Cyfrowej MDK nr 2: Wojtek Banaszkowski, Oliwier Zielinski i Mikołaj Schmidt.
Autorzy: Justyna Superczyńska, Tomasz Bukowski, Krzysztof Golec nauczyciele MDK nr 2
We wtorek 16 maja 2023 na stadionie Gwiazdy odbyły się Trzecie Eliminacje zawodów rowerowych Czar2kółek. Na wyścigi zapisało się ok. 80 uczestników z 9 szkół podstawowych Miasta Bydgoszczy.
Dzieci rywalizowały w 6 grupach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z uwagi na odwołane zawody na stadionie Polonii do Wielkiego Finału zakwalifikowało się więcej uczestników, których nazwiska podajemy w tabeli poniżej.
Zwycięzcy Eliminacji otrzymali medale i drobne upominki.
W piątek 12 maja 2023 na stadionie Chemika odbyły się Drugie Eliminacje zawodów rowerowych Czar2kółek.
Do rywalizacji stanęło około 160 uczestników z 11 szkół podstawowych Miasta Bydgoszczy, z rejonu Śródmieścia.
Dzieci rywalizowały w 6 grupach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z każdej kategorii zwycięzcy awansowali do Wielkiego Finału, który odbędzie się 31 maja na stadionie Zawiszy w Fordonie, przy ul. Sielskiej 12a.
Zwycięzcy Eliminacji otrzymali medale i drobne upominki.
W dniu 10 maja 2023r. rozpoczęła się kolejna edycja zawodów rowerowych Czar2kółek.
Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego a organizatorem na zlecenie Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy jest nasza placówka.
Zawody odbywają się w cyklu: 4 eliminacje na stadionach Polonii, Chemika, Gwiazdy i Zawiszy w Fordonie (więcej informacji w Regulaminie zawodów na naszej stronie internetowej).
Z każdych eliminacji 3 najlepszych uczniów awansuje do Wielkiego Finału, który odbędzie się 31 maja 2023r. (środa) na stadionie Zawiszy w Fordonie ul. Sielska 12a.
W finale na najlepszych zawodników czekają rowery i atrakcyjne nagrody rzeczowe a dla szkół puchary.
Wyniki dzisiejszych eliminacji na stadionie Polonii:
19.04.2023r. dzieci i młodzież z MDK nr 2 świętowały 677 rocznicę nadania Bydgoszczy praw miejskich. Jak to na urodzinach bywa - nie zabrakło słodkości oraz dobrej zabawy🧁🍭🍬🎈
Wspólnie wykonaliśmy wielki plakat o Bydgoszczy oraz powstały piękne pocztówki promujące nasze Miasto.
Lubostroń - sobota 15 kwietnia br. Wiosna zaskakuje ponownie, było już zimno, później raptowne ocieplenie, teraz jest deszczowo i chłodno. Wykorzystaliśmy pogodę, taką, jaką ona jest, dżdżystą, wietrzną i niby niezachęcającą... fotoamatorów.
fot. KFC MDK nr 2
Nie wszyscy kandydaci na fotografów zdecydowali się tu przyjechać ze swoimi rodzicami na wiosenną sesję fotograficzną w ramach zajęć w MDK nr 2. Ci co byli, wykonali swoje zdjęcia pomimo zimna, przemokniętych skafandrów i chowanych przed deszczem aparatów fotograficznych. Byliśmy tu z uczniami Koła Fotografii Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 im. dra Jordana, w ramach sobotnich zajęć stałych.
fot. Kajetan Gawkowski, KFC MDK nr 2
Zła pogoda dla fotografa? Nic bardziej mylnego, znaleźliśmy tu klimaty odmienne od tych znanych z zatłoczonych miast, gdzie nikt nie zwraca uwagi na przyrodę szykującą się do życia z zimowego letargu. Tu w Lubostroniu widać to wszystko w kadrze Nikonów, Canonów czy Sony.
fot. Oliwier Zieliński, KFC MDK nr2
Zatem, co wypatrzyliśmy w pięknym pałacowym parku? Już na spotkaniu wita nas magnolia, jeden z pierwszych kwiatów (krzewów) wiosny; dalej były stokrotki łąkowe, bratki, forsycje, azalie, koniczyna czy dereń. Choć padało niemiłosiernie, nie odpuściliśmy. Udało się wykonać, co najmniej, kilka interesujących zdjęć, z magiczną kroplą wody.
fot. KFC MDK nr 2
Park i pałac pięknieje, w weekendy, przy dobrej (słonecznej) pogodzie napływają tu goście chcący spędzić wolne dni na łonie natury. Dla nich, otwarty jest także pałac (wnętrza - od godz. 12.00). W kompleksie pałacowym jest także restauracja - bardzo dobra (czysto i smacznie podane); są także pomieszczenia hotelowe, parkowe ławeczki (nowość jak w Ostromecku) od fundatorów, widzieliśmy także nowe domki dla ptaków.
fot. KFC MDK nr 2
Tu, dość często odbywają się koncerty, występy artystów, jak również sesje ślubne, wystawy malarstwa, zloty starych samochodów, motocykli, a nawet powozów.
fot. KFC MDK nr 2
Na koniec - dostaliśmy zaproszenie od pani Karoliny Malak, specjalisty ds. kultury pałacu w Lubostroniu na kolejne wizyty z aparatami fotograficznymi. Pewnie odwiedzimy pałac w ramach kolejnej sesji fotograficznej.
Pałac jest piękny, zespół parkowy odżywa po niedawnym tsunami, a my będziemy pisać o takich właśnie miejscach. To zarówno lekcja historii, żywej historii, jak również lekcja fotografii i do tego kontakt z naturą.
Autorzy: Krzysztof Golec oraz Tomek, Kajetan i Oliwier Kolo Fotografii Cyfrowej MDK nr2
11.03.2023 roku w MDK nr 2 odbył się Koncert z okazji Dnia Kobiet. Wystąpiły zespoły wokalno gitarowe pod kierunkiem Ilony Chojnackiej i Anny Grzybek-Korzeniewskiej. Młodzi artyści wykonali takie piosenki jak "Rudy rydz", "Serduszko puka", "Za każdy uśmiech", "Szary Świat", "Powiedz stary" i wiele innych. Na zakończenie imprezy zrobiono pamiątkowe zdjęcie wykonawcom, na wszystkich czekał również słodki poczęstunek.
Wygląda na to, że zima powoli odpuszcza, ale uczniowie Koła Fotografii Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, znani z zaciętości w szukaniu ostatnich akcentów śniegu i pierwszych nowalijek zwiastujących wiosnę, wykonali swoje kolejne prace. Dziś prezentujemy dokonania Oliwiera Derkowskiego, uzdolnionego amatora... już z kilkoma sukcesami.
fot. Oliwier Derkowski
W planach na najbliższy miesiąc uczniowi KFC mają kolejny konkurs ogólnopolski – autoportret.
fot. Oliwier Derkowski
Tym, którzy nadal się zastanawiają nad sztuką fotografowania podpowiadamy – warto zrobić pierwszy krok i skorzystać z profesjonalnego szkolenia w Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.
fot. Oliwier Derkowski
Opracował: Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2 zdjecia: Oliwier Derkowski, Nikon D7100
Nasi nauczyciele, instruktorzy prowadzą zajęcia w różnych instytucjach kultury. Niedawno Jolanta Kotlarek-Młyńska prowadziła warsztaty plastyczne w Młynach Rothera w ramach projektu Fundacji Tu Kultura "A może by tak gwarą?".
Tłusty czwartek jasno wyznacza ostatnie dni hucznych zabaw. Ostatki, to tradycja nie tylko polska ale szumnie obchodzona na całym świecie. Najbardziej widowiskowa jest karnawałowa parada w Rio de Janeiro, gdzie przez pięć dni ludzie bawią się i tańczą na ulicach miasta. Bardzo znane są też ostatki w Wenecji, tam po ulicach miasta chodzą przebierańcy z twarzami zakrytymi maskami.
Do Polski karnawał zawitał w czasach szlachty sarmackiej (około XVI wieku). Najhuczniej obchodzono właśnie ostatni tydzień tego okresu, dlatego nazywany ostatkami. Świętowano, organizując polowania i kuligi a także wystawne bale z tańcami, śpiewem i widowiskami. Tradycja ta obchodzona jest do dzisiaj niemal w całej Polsce.
Dobrej zabawy nie mogło zabraknąć w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Najmłodsi uczestnicy naszej placówki - dzieci z koła Rytmiki, ostatnie dni karnawału uczciły balem przebierańców.
Nie zabrakło konkursów, tańców tradycyjnych i współczesnych, i oczywiście słodkiego poczęstunku.
W ramach cyklicznych imprez ArtHol 14.02.2023 r. świętowaliśmy Walentynki. Dzieci wykonały gliniane serduszka oraz stworzyły piękne kartki walentynkowe dla swoich rodziców, przyjaciół oraz zwierzątek domowych ❤️
Półkolonie w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 im. dra Jordana trwały przez dwa tygodnie ferii zimowych w dwóch grupach. Równolegle trwały zajęcia otwarte. W grupie II zajęcia półkolonijne trwały od godz. 8.00- 15.00. Nasz fotoreportaż przedstawiamy tuż po zakończeniu półkolonii w grupie II.
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
W tym roku szkolnym, z powodu remontu sali gimnastycznej, zajęcia półkolonijne odbywały się nieco inaczej niż zwykle, ale nie znaczy to wcale, iż było nudno. Wręcz przeciwnie, nauczyciele napisali taki plan (scenariusz), aby dzieci młodsze i te nieco starsze mogły do maksimum wykorzystać czas, co opiszemy w naszej fotorelacji (fotoreportażu).
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
Poniedziałek grupa II, dzień pierwszy – nauczyciele: Karolina Gorzycka, Krzysztof Golec Zawsze, podczas rozpoczęcia zajęć, prowadząca pani Karolina przedstawiała program dnia, omówiła regulamin. Obowiązkowo były zajęcia z korzystania ze środków komunikacji miejskiej czy zachowania się w autobusie, pokazano też najmłodszym sposób ubierania kamizelek odblaskowych (to sprawiało zawsze najwięcej problemów najmłodszym półkolonistom).
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
Dzień pierwszy, po smacznym śniadaniu, dzieci szykowały się do wyjścia do Schroniska dla Zwierząt. W tym roku pani dyr. Izabella Szolginia zaprosiła dzieci do schroniska przy ul. Grunwaldzkiej 235. Okazało się, że bydgoskie schronisko znacznie się rozbudowało, ma też salę edukacyjną, nowoczesne środki dydaktyczne, aby przekazać wszystko jak najlepiej dzieciom, a zwierzątka miały bezpieczne schronienie i wybieg w czasie relaksu.
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
Po przybyciu do "emdeku", dzieci miały jeszcze czas, aby pobawić się na świeżym powietrzu, na placu zabaw – tym razem usłanym puszystym śniegiem (temp. -4 st. C). Tu wreszcie dzieci odbyły swoją pierwszą sesję zdjęciową, którą w ramach praktyki wykonali Tomasz Lewandowski i Oliwier Zieliński z Koła Fotografii Cyfrowej MDK nr 2.
Dzień II – prowadzący: T. Krajewski i K. Golec
To dzień poświęcono na gry planszowe. W tym celu dzieci udały się na warsztaty do Centrum Gier Planszowych „Pegaz” przy ul. Pod Blankami 6. To świetne miejsce, kameralne, ale o wielkim zasięgu i bardzo wysokiej ocenie przewodników Google - 4,9! Tu dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe, przez pana Artura i pana Tadeusza. Każda gra była dostosowana do wieku dziecka; kiedyś był to tylko chińczyk, warcaby, domino czy gra w okrętu. Teraz dzieci mogą rozwijać swoją pasję, kreatywność, logiczne myślenie na każdym poziomie zaawansowania.
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
Szefem CGP ”Pegaz”
jest Bartek „Żaba” Chrobak, który wespół z Arturem i panią Gosią spełniają się
we wspólnej pasji, jaką jest „gra bez prądu”.
"Centrum organizuje liczne , cykliczne turnieje w gry karciane, figurkowe i planszowe oraz NOC PLANSZÓWEK - czyli bydgoskie spotkania z grami planszowymi, animując i integrując bydgoską sceną graczy" – powiedział Artur Górecki
Artur przypomniał nam cenionego psychologa, pedagoga i jedną z jego wielu ważnych sentencji. Jerome Bruner, bo o nim mowa, powiedział: "Główną cechą gry (zarówno dorośli,jak i dzieci) nie jest treść, ale tryb. Innymi słowy, gra jest sposobem podejścia do działania, a nie do samej aktywności”.
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2/ Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi
Robotyka SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi – z Centrum "Pegaz" dzieci żwawym krokiem przeszły na kolejne zajęcia z robotyki, które prowadzi w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi pani wicedyrektor Aleksandra Tarczyńska-Pajor. Najmłodsze dzieci uwielbiają nie tylko panią, ale także zajęcia które prowadzi. Nauka robotyki to doskonałe narzędzie prowadzące do logicznego myślenia i pierwszych podstaw programowania, jak również konsekwentnego dążenia do celu, cierpliwości, a przy okazji wzbudza zainteresowanie technologiami i światem.
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
Tu nie można się nudzić, a nauka przez zabawę sprawia, iż nabywają nowe kompetencje i umiejętności – nie odczuwając, że pozyskują ścisłą wiedzę. Tu nie można się nudzić, a nauka przez zabawę sprawia, iż nabywają nowe kompetencje i umiejętności – nie odczuwając, że pozyskują ścisłą wiedzę.
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
Dzień III – wychowawcy: K. Gorzycka, K. Golec
Dzień poświęcony aktywności sportowej, którą bez sprzeciwu zaakceptowali półkoloniści. Były zatem proste elementy rozgrzewki i ćwiczenia gibkościowe (rozciągające). Dzieci wręcz paliły się do pobicia rekordu w fitnessowej konkurencji zwanej "plank” (po polsku - deska). Okazało się, że nie siła czyni różnicę, tylko wytrzymałość, spryt oraz elastyczność mięśni i więzadeł. Konkurencję wygrała Bogusia Markiewicz (2 min. 28 s), która w szczerym polu pokonała wszystkich chłopców, a przy okazji pokazał szpagat à la Van Damme. Najlepsi otrzymali słodkości!
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2 / Bogusia Markiewicz szpagat à la Van Damme
Kino Helios - głównym punktem dnia było wyjście do kina Helios na film „Mumie” w reż. Juana Jesúsa Garcíi Galochy. Jednak o starożytnym Egipcie "Mumie" nie powiedziały wiele, ale znalazło się w tej fabularyzowanej animacji kilka scen dotykających naszych czasów.
Film filmem, ale dzieci wręcz dopominały się o obiad w Mc Donaldzie. Pani Karolina robiła co mogła, aby zamówienie było na czas, bo z Multikina grupa musiała dojechać autobusem do MDK nr 2, gdzie już czekali rodzice.
fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2
Trzeba jednak przyznać, że głowni bohaterowie: Thut, Sekhem, córka faraona Nefer czy lord Carnaby – w polskiej wersji językowej – mieli znakomity dubbing.
Dzień IV - nauczyciele: K. Gorzycka, K. Mikołajczyk, T. Krajewski. M. Rykała
Dzień wyjazdowy do wioski tematycznej "Gzinianka Green House w Gzinie
Dzień V - ostatni - nauczyciele: K. Gorzycka, K. Mikołajczyk, T. Krajewski. M. Rykała
Zakończenie zajęć, ale od samego rana dzieci przygotowywały maski i przebrania na bal karnawałowy. I tak do nastepnych ferii - oby już bez pandemii koronawirusa.
Informujemy, że pendrive z zajęć podczas ferii są do odebrania w poniedziałek 13 lutego br. u pani Karoliny Gorzyckiej. Zajęcia karate rozpoczynamy po feriach, także w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 30 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. T. Czackiego 8.
Bydgoszcz, Szkoła Podstawowa nr 30 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Aż pięćdziesięciu młodych i kilkunastu starszych smoków przystąpiło do egzaminu na pierwsze i kolejne stopnie w karate shotokan. Egzaminy przyjęła międzynarodowa komisja w składzie: grandmaster Zbigniew Jeż 10 Dan, Prezydent Federacji IBDF Polska, mistrz Andrzej Kaczmarczyk, 6 Dan, Polska i mistrz Rafał Nowakowski, 6 Dan, Stany Zjednoczone.
fot. Krzysztof Golec, MDK nr 2
Od razu informujemy, że z powodu zaplanowanego remontu sali gimnastycznej (dojo) MDK nr 2, dzięki Dyrekcji placówki udało się przenieść zajęcia sportowe do Szkoły Podstawowej nr 30 z Oddziałami Dwujęzycznymi.
fot. Krzysztof Golec, MDK nr 2
Z przyjemnością informujemy, że w wyniku zdanego egzaminy, niżej wymienieni uczniowie (senpai), otrzymali stopień 10 kyu:
W dniach 16 i 17 stycznia 2023 r. w MDK nr 2 w Bydgoszczy odbyły się warsztaty taneczne "Step By Step Krok po Kroku w Rytmie Hip-Hopu".
Tancerze z formacji Spiro 1, Spiro 2, Spiro 3, Spiro 4 (ponad 70 osób) doskonalili swoje umiejętności taneczne. Zdobytą wiedzę młodzież zaprezentowała w swoich formacjach, solówkach i duetach. Znakomity pokaz dla rodziców, dużo humoru i niepowtarzalna atmosfera były nieodzownym elementem imprezy.
Brawo i gratulacje dla wszystkich tancerzy i rodziców a także dla nauczyciela Pani Marzenny Skowrońskiej!