W dniu 07.12.19 odbył się koncert dla Rodziców, przygotowany przez dzieci grające w zespole wokalno-gitarowym, gitarowym i na instrumentach klawiszowych w MDKnr2, których opiekunką i instruktorką jest pani Ilona Chojnacka.

Protokół jury VIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI ZMARŁYCH ARTYSTÓW ESTRADY POLSKIEJ ZADUSZKI ARTYSTYCZNE “PIOSENKI NIEZAPOMNIANEJ”

PROTOKÓŁ JURY

VIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI
ZMARŁYCH ARTYSTÓW ESTRADY POLSKIEJ

ZADUSZKI ARTYSTYCZNE „PIOSENKI NIEZAPOMNIANEJ”.

w kategorii klas 1 do IV

I miejsce           – Lilianna Pecyna
II miejsce          – Milena Drążek
III miejsce         – Lena Ruprecht
Wyróżnienie      – Aleksandra Antczak
– Małgorzata Manthey
– Marta Tomczyk

w kategorii klas V do VIII

I miejsce           – Monika Trawicka
II miejsce          – Sandra Wawer
III miejsce         – Magdalena Foksińska
Wyróżnienie      – Łukasz Dyngosz
– Anna Korzestańska
– Antonina Pańka
– Zofia Pietrzykowska
– Rozalia Szatkowska
– Natalia Zaborowska
– Hanna Zawadka

w kategorii szkoły średnie

I miejsce           – Matylda Pietrzykowska
II miejsce          – Maja Królak
III miejsce         – Urszula Stegienka
Wyróżnienie      – Natalia Kopterska
– Wiktoria Woźniak

w kategorii zespoły: Młodzież

I miejsce           – zespół „Ajki”
II miejsce          –zespół „Up the Sky”

w kategorii zespoły: Seniorzy

I miejsce           – zespół wokalny „Niespodzianka”
II miejsce          – zespół wokalny „Tercja”

w kategorii: Nagroda Organizatora
za piosenkę „Ptasie Radio” z rep. Ireny Kwiatkowskiej     – Sandra Wawer

w kategorii: Nagroda Publiczności
za piosenkę „Milord” z rep. Edith Piaf     – Matylda Pietrzykowska

Relacja z 70-lecia MDK nr 2

   Moment... niezwykle wzruszający, uroczysty, oczekiwany. Pełen słów, serdeczności, nut, obrazów, wspomnień i miłych gestów, ale też okupiony wysiłkiem nauczycieli i ciężką pracą młodych artystów…  taki był jubileusz naszej placówki - Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 im. Henryka Jordana w Bydgoszczy. „Moment” to także tytuł widowiska przygotowanego specjalnie na tę uroczystość. 26 listopada to dzień, w którym nasz placówka obchodziła swój jubileusz.

 Upływający czas – główny bohater spektaklu, z powtarzającym się miarowym tykaniem zegara przypominał o tym, co minione. Bo to już 70 lat! Trudno uwierzyć, a jednak, gdy przypomnieć sobie wszystkie uroczystości, festiwale, koncerty, wernisaże, nocowanki, spektakle i bale karnawałowe, odszukać w pamięci twarze dawnych pracowników, dyrektorów, gości, usłyszeć znowu dziecięce głosy, tych którzy zdążyli tu dorosnąć, gwar zabaw, śmiech… przez te lata było tego tyle!

    Jubileusz za nami, cieszymy się, że tego dnia było z nami tyle osób, sympatyków, sponsorów, przyjaciół, rodziców i przedstawicieli władz. Serdecznie dziękujemy za wszystkie serdeczności, miłe słowa, wspomnienia, upominki, uśmiechy, słowa uznania, a przede wszystkim życzenia!

   Niezwykle miłym akcentem było wystąpienie Pani Prezydent Iwony Waszkiewicz, w trakcie którego pracownicy naszej placówki otrzymali listy gratulacyjne. Dziękujemy za słowa uznania i życzenia.

    W trakcie wystąpień padało wiele miłych i ciepłych słów, przywoływane zostały wspomnienia, anegdoty i wydarzenia z życia MDK2. Cieszymy się, że dla tak wielu osób Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 to miejsce bliskie, przyjazne, „drugi dom”.

    Nasza uroczystość nie byłaby tak podniosła i wyjątkowa, gdyby nie licznie przybyli goście. Pragniemy podziękować za obecność na naszym 70 - leciu i za wystąpienia.

    Serdeczne życzenia i gratulacje wraz z okolicznościową statuetką złożyła Pani Wiceprezydent Iwona Waszkiewicz, następnie głos zabrały Pani Monika Laskowska – w imieniu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Pani Elżbieta Wiewióra – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta.

   Zaproszenie na nasz Jubileusz przyjęli także Radni Rady Miasta Bydgoszczy: Pani Elżbieta Rusielewicz, Panowie: Janusz Czwojda i Robert Kufel.

  Nie zabrakło Przedstawicieli Rad Osiedla Szwederowo i Wzgórza Wolności: Pana Aleksandra Deja wraz z małżonką, Pana Romana Sidorkiewicza, pani Teresy Zbytniewskiej i Małgorzaty Góralskiej.

   Gościliśmy z radością Panią Mirosławę Kaczyńską – Prezes Oddziału ZNP oraz Panią Liliannnę Pawlak – Kozłowską z WZZ Solidarność Oświaty.

   Licznie przybyli dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek: Pani Joanna Busz – Dyrektor Pałacu Młodzieży, Pani Małgorzata Gładyszewska – Dyrektor MDK nr 4, Pani Jolanta Wawrzonkowska – Dyrektor MDK nr 5, Pan Piotr Skowroński – Dyrektor MDK nr 1.

    Nie zabrakło gości z bliskich nam przedszkoli: Pani IlonyKlinikowskiej- Dyrektor Przedszkola nr 11, Pani Aliny Nejman – Dyrektor Przedszkola nr 66, Pani Elżbiety Radzikowskiej- Dyrektor Przedszkola nr 70 „Stokrotka”, Siostry Urszuli Pankowskiej – Dyrektor Przedszkola Sióstr Elżbietanek, Pani Lidii Łatuszyńskiej – Dyrektor Przedszkola Niepublicznego Muminki, Pani Marty Muzolf – Dyrektor Przedszkola Niepublicznego Serduszko.

   Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektorzy pobliskich szkół: Pani Ilona Zygadło – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 30, Pani Grażyna Zielińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30, Pan Wojciech Konarski – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41, Pani Małgorzata Krawędkowska – zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 61, Pan Przemysław Kotłowski – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 63.

   Wśród Gości znaleźli się szczególnie nam bliscy i oddani: Pani Gizela Bernecka i Adam Borkowski – przedstawiciele Rady Rodziców MDK2.

   Z ogromnym wzruszeniem i radością powitaliśmy w progach MDK2 byłych dyrektorów i pracowników naszej palcówki: Panią Marię Śmigiel, Panią Elżbietę Krzyżanowską, Panią Elżbietę Rybak, Panią Wioletę Górską – Nowik, Panią Annę Kuś, Panią Małgorzatę Bejtkę, Panią Sylwię Ćwiertnia – Szirocką, Pana Mariana Szirockiego.

    Przyjaciele i sympatycy MDKu to osoby, które pomagają nam w naszych codziennych działaniach, wspierają i poświęcają swój czas. Jubileusz to świetna okazja, aby im podziękować. Za pamięć, oddanie i wszelką życzliwość dziękujemy Pani Alicji Araszkiewicz – Dyrektor Centrum Kultury, Higieny i Życia Psychicznego oraz szczególnie Panom Jackowi Maleskiemu – Prezesowi Zarządu Fronhoffs Polska, Andrzejowi Baranowskiemu – Prezesowi Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy oraz Tomaszowi Bejenka – Dyrektorowi firmy Hurtownia Elektryczna i Narzędzi "Eltech", za przekazanie środków finansowych na uświetnienie naszej uroczystości.

   Wszystkim miłym Gościom dziękujemy za przybycie, poświęcony czas, życzenia i upominki. Dzięki Waszej obecności ten wieczór stał się dla nas jeszcze bardziej miły, wzruszający i niezwykły.

   Szczególnie dziękujemy naszym wychowankom: tym już dorosłym, małym, dużym i tym zupełnie malutkim – to dzięki Wam widzimy sens w codziennych działaniach, dla Was chcemy się rozwijać, zmieniać, aby sprostać Waszym oczekiwaniom, potrzebom, marzeniom. Dziękujemy za Wasze uśmiechy, entuzjazm, zaangażowanie, pasję i talent!

   Rodzicom naszych dzieci dziękujemy za zaufanie w powierzaniu nam Waszych największym Skarbów, za pomoc, wsparcie, cierpliwość.

  Obiecujemy, że nasz „MDK” – dziarski staruszek nie przejdzie na emeryturę, dalej będzie z radością otwierał swoje progi dla dzieci, młodzieży i rodziców, będzie nadal bawił, inspirował, wzruszał, uczył i wychowywał. Zgodnie z maksymą naszego patrona Dr Henryka Jordana, która głosi, iż

   „Zabawa to szkoła życia, bo tu wśród wolności i swobody łatwiej niż gdziekolwiek rozwinąć się w całej pełni i dojrzewać mogą wszystkie szlachetne i w życiu potrzebne pierwiastki duszy młodzieńca” i tak przez kolejne długie lata… do następnych urodzin 😊

Justyna Superczyńska-Szarata

O naszym widowisku artystycznym przeczytać można także na stronach: Gazety Pomorskiej i Radia PIK (tutaj również materiał w wersji audio).

Data publikacji: 28.11.2019 r.

Protokół z posiedzenia jury

W dniu 16 listopada 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy odbyło się posiedzenie jury XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Miniatura Bożonarodzeniowa w kartkach świątecznych i ceramice".

Tytuł tegorocznej edycji to Boże narodzenie za 100 lat.    

Po obejrzeniu i ocenie 250 plac plastycznych i 4 prac ceramicznych, jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii KARTKA ŚWIĄTECZNA

w grupie wiekowej do lat 6:
I miejsce - Jan Bigus (Bydgoszcz)
II miejsce - Róża Rypińska (Łódź)
III miejsce Blanka Czywczyńska (Bydgoszcz)
wyróżnienie - Paweł Sylwestrowicz (Łódź)
                           Antonina Oparka (Bydgoszcz)

w grupie wiekowej 7-9 lat:
I miejsce - Maja Maziarka (Bydgoszcz)
II miejsce - Agata Achtelik (Nędza)
III miejsce - Agata Wnuk (Bydgoszcz)
                     Franciszek Radaj (Nędza)
wyróżnienie - Ala Pietruska (Łódź)
                          Lena Kruk (Rybnik)

w grupie wiekowej 10-12 lat:
I miejsce - Magdalena Rachalewska - Łódź
II miejsce - Dawid Szufrajda (Bydgoszcz)
III miejsce Celina Pączka (Bydgoszcz)
wyróżnienie: Zofia Banasiak (Bydgoszcz)
                         Adrian Knapek (Rybnik)
                        Zofia Napolska (Bydgoszcz)

w grupie wiekowej 13-15 lat:
I miejsce - Julia Gajder (Łódź)
II miejsce - Matylda Lotka (Łódź)
III miejsce - Julia Frątczak (Łódź)

w grupie warsztatów terapii zajęciowej:
I miejsce - Iwona Bielecka (Matczyn)
II miejsce (Aneta Waczkowska i Kamil Czerwiński (Włocławek)
III miejsce - Kinga Jamroży (Bydgoszcz)

w kategorii tematycznej CERAMIKA:
w grupie 13-15 lat:
Sonia Deka (Stare Babice)
w grupie 16-19 lat:
Kornelia Kin (Bydgoszcz)

Zapraszamy do zapoznania się protokołem z posiedzenia jury XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Miniatura Bożonarodzeniowa w kartkach świątecznych i ceramice - Boże Narodzenie za 100 lat.

< PROTOKÓŁ >

Data publikacji: 22.11.2019 r.

 

Ćwiczenia ewakuacyjne w MDK2.

 We wtorek (5.11.19) w naszej placówce odbyło się niecodzienne wydarzenie. Okolicznością było przeprowadzenie próbnej ewakuacji z powodu podłożenia ładunku wybuchowego.

Alarm ogłoszono ok. godz. 16-tej, po czym wszystkie dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami musiały opuścić budynek i udać się do punktu ewakuacyjnego. Dzieci wykorzystały tę okazję do wspólnej integracji.

Chwilę później na sygnale przyjechały służby ratownicze: straż pożarna, policjanci z Komendy Miejskiej oraz funkcjonariusze z psami tropiącymi.

Po zakończonej, sprawnie przeprowadzonej akcji, policjanci w holu głównym placówki przeprowadzili z dziećmi pogawędkę. Towarzyszyły temu czworonogi, m. in. specjalizujące się w tropieniu zaginionych ludzi, śladów przestępców, ratowaniu tonących czy wyszukiwaniu zwłok. Psy okazują się też bardzo potrzebne w przeszukiwania terenu i zabudowań, lokalizacji zapachów różnych substancji, takich jak narkotyki, materiały wybuchowe, broń palna i łuski.

To psi fantastyczny słuch, a przede wszystkim fenomenalny węch powodują, że zwierzęta te są wręcz niezastąpione w pracy policyjnej.

W akcji uczestniczyło prawie 100 wychowanków.

Data publikacji: 07.11.2019 r.

Od wtorku, 29 października w naszej placówce zamontowany jest defibrylator służący reanimacji

     Urządzenie medyczne jest efektem Państwa licznych głosów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

     Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy impulsem lub impulsami prądu o odpowiednio dużej energii. Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. W Polsce, na wzór Stanów Zjednoczonych, wdraża się programy powszechnego dostępu do defibrylacji z użyciem defibrylatorów typu AED w miejscach dużych skupisk ludzkich.

       Urządzenie posiada interfejs graficzny z podświetlanymi ikonami, które w trakcie użytku będą wspierały i instruowały osobę prowadzącą czynności ratownicze.

Postępowanie podczas defibrylacji:

     W przypadku przeprowadzenia defibrylacji z wykorzystaniem AED na schemat postępowania składają się:

    •      włączenie defibrylatora (do czasu jego użycia przeprowadza się resuscytację krążeniowo-oddechową),
    •      podłączenie kabla i naklejenie elektrod na klatkę piersiową poszkodowanego (jeżeli poszkodowane jest dziecko, należy użyć elektrod pediatrycznych). Jedna elektroda powinna znaleźć się po prawej stronie mostka poniżej obojczyka, a druga po lewej stronie klatki piersiowej w linii środkowo-pachowej,
  •      działanie według komend głosowych wydawanych przez urządzenie.
 Data publikacji: 31.10.2019 r.

Bydgoski Kiermasz Gier Planszowych

 Małymi kroczkami Fabryka Wolnego Czasu, z uwagi na Wasze prośby (i groźby), powraca do organizacji lokalnych imprez dla miłośników gier planszowych!

3 LISTOPADA 2019 r.

w godz. 14.00 - 17.00 odbędzie się:

 

Pierwsza impreza odpowiada na potrzeby tych wszystkich, którzy chcą się pozbyć niechcianych gier, ale również tych, którzy za mniejsze pieniądze chcieliby powiększyć swoje kolekcje!

  Liczne głosy dochodzące z każdego zakątka bydgoskiego środowiska planszówkowego sprawiły, że takie wydarzenie musiało znowu zaistnieć w naszym mieście!

    W trakcie Kiermaszu pograć będzie można również w gry, które znajdują się w zbiorach Fabryki Wolnego Czasu!

WSTĘP BEZPŁATNY! Zarówno dla kupujących jak i dla sprzedawców!

   Kiermasz odbędzie się na sali gimnastycznej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, więc miejsca dla sprzedawców z pewnością nie zabraknie. Jednak na wszelki wypadek rezerwacji można dokonywać pod adresem: fabrykawolnegoczasu@o2.pl.

Data publikacji: 17.10.2019 r.

 

Dzień Edukacji Narodowej w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2

    MDK nr 2, wtorek 15 października. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Święto ustanowione w 1982 roku, jako ukłon w stronę polskiej oświaty i nauczycieli. O tym dniu, pewnie wszyscy nauczyciele mówią podobnie – zasłużone święto,  kiedyś nazywane "Dniem Nauczyciela". W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 im. Dra Jordana – dzień później – odbyła się także ta podniosła uroczystość. Były wyróżnienia, nagrody, a nawet medale.

    W Dniu Edukacji Narodowej dyr. Adam Łętocha i oraz trener tenisa stołowego Krzysztof Kaps otrzymali Nagrodę Prezydenta Miasta, a wicedyrektor Dorota Przywara-Kaps "Złoty medal" za długoletnią służbę.

Czytaj dalej...

Data publikacji: 18.10.2019 r.


Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 obchodzi 70. rocznicę istnienia – tak zmieniał się dla Was na przestrzeni dziejów

    Tuż po wojnie polsko-szwedzkiej (1655-1660) było tu ściernisko, jak w piosence znanej kapeli góralskiej. I choć historia tego najstarszego w grodzie nad Brdą Młodzieżowego Domu Kultury (wtedy jeszcze obowiązywała nazwa Ogródek Jordanowski) rozpoczyna się znacznie, znacznie później, bo w 1949 roku, to samo osiedle Szwederowo powstało w wyniku systematycznego wcielania podmiejskich gmin do Bydgoszczy, w drugiej połowie XIX w. Nazwa osiedla zaś nierozerwalnie związana jest z legendą, którą opisał red. Wincenty Sławiński w zbiorze pt. „Babia Wieś, z legend podmiejskich starej Bydgoszczy”. Tu także swoją misję, nie tylko dla lokalnej społeczności,  wypełnia MDK nr 2 przy ul. St. Leszczyńskiego 42.

 

    Potop szwedzki dokładnie opisał Henryk Sienkiewicz, aczkolwiek chyba zapomniał o grodzie nad Brdą, dlatego nadrabiamy te zaległości. W realiach dawnej Bydgoszczy chodziło o kohorty szwedzkie, które rozbisurmaniły się w mieście podczas wojny polsko-szwedzkiej. Legenda głosi, że szwedzkich rajtarów spojono piwem, a całą kohortę wpakowano na furmanki i wysłano nad Morze Bałtyckie. Miejsce to było szczególne, bo według Sławińskiego, to plac przy dzisiejszej ulicy Leszczyńskiego 42. Dokładnie w tym miejscu, cztery lata po II wojnie światowej, powstaje Ogródek Jordanowski w Bydgoszczy, który po wielu dziejowych zmianach przekształcił się w obecny Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.

Z historii MDK2 – nie będziecie się nudzić

Na początku, przy ul. Małgorzaty Fornalskiej 42 powstał wspomniany Ogródek Jordanowski. Uważny czytelnik zaważy, iż nazwa ulicy MF 42 wygląda na pomyłkę – nic bardziej mylnego. Jeszcze dziś na niektórych kamienicach widnieje ta nazwa ulicy. Niestety, dwadzieścia sześć lat temu nazwa ulicy musiała zniknąć z planu miasta. Dlaczego? Pozostawmy to na inną okazję.

   

   Rok 1950, to już zaczyn tego, co dziś możemy spotkać w dzisiejszym „emdeku”. Powstała wtedy fontanna, która kilkanaście lat później została rozbudowana do rozmiarów niecki kąpielowej dla dzieci (wraz ze zjeżdżalnią). Był wtedy nawet ratownik na etacie, a dzieci z entuzjazmem oddawały się rozkoszom pląsów w minibasenie. Niedługo, w ramach BBO będzie tu... reaktywacja, czyli fontanna z natryskiem dla dzieci.

Czytaj dalej...

Data publikacji: 14.10.2019 r.

 

Sekcja karate – zmiany w zajęciach w dn. 11 i 14 października 2019 r.

Informujemy, że planowe zajęcia z karate dla dzieci z grupy początkującej i kontynuującej naukę w MDK nr 2 - nie odbędą się w piątek 11 października br. z   powodu przygotowywania sali gimnastycznej do wyborów (OKW nr 122).


fot. Krzysztof Golec

Możliwość przeniesienia tych zajęć do Szkoły Podstawowej nr 30 z Oddziałami  Dwujęzycznymi przy ul. T. Czackiego 8 – w dn. 11 października godz. 18.00 - także nie będzie możliwa  z powodu przygotowywania sali  gimnastycznej do konferencji i uroczystości „Pasowania na ucznia”.

Ponadto w poniedziałek 14 października  MDK nr 2 mamy dzień wolny od zajęć dydaktycznych i sportowych – obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - z tego powodu zaplanowane zajęcia z karate nie odbędą się.  Dlatego zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w trosce o ciągłość szkolenia,  dzieci mogą przyjść we wtorek 15 października br. do SP nr 30 ul. T. Czackiego 8 na godz. 18.00. 

Podane zmiany uzgodniono z Dyrekcją Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Krzysztof Golec, 3 DAN
 instruktor sztuk walki

Data publikacji: 10.10.2019 r.

 

Projekt z Budżetu Obywatelskiego

 Drodzy rodzice i sympatycy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, od 1 do 31 października br. odbywa się głosowanie na inwestycje miejskie z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na liście możliwych inwestycji do zrealizowania nasza placówka ma szansę na wykonanie projektu:

 

GRY I ZABAWY INTEGRACYJNE ORAZ ROZGRYWKI SPORTOWE
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (
wniosek nr 555, małe projekty).

 

   Celem projektu jest umożliwienie uczestnictwa wielopokoleniowego w poszczególnych panelach, aktywizacja społeczna i integracja środowiska lokalnego a także wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu.

Edukacja i wychowanie przez sport i rekreację w działaniach takich jak: turnieje przedszkolaka, turnieje szachowe i tenisa stołowego, rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży, mecze rodzice kontra nauczyciele, konkursy ekologiczne i kulturalno-oświatowe.

   Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy ukończyli 16 lat i chcą wesprzeć swoim głosem nasz projekt o wypełnienie zgłoszenia poprzez stronę internetową <link> lub w sekretariacie naszej placówki (urna również znajduje u nas). Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprą nasz wniosek i zagłosują za powyższym projektem!

Data publikacji: 03.10.2019 r.

 

Konkurs plastyczny – Miniatura Bożonarodzeniowa

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC (osobiście lub pocztą)
upływa 15 listopada 2019.
Prace prosimy przesłać na adres: 
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2
ul. St. Leszczyńskiego 42
85-137 Bydgoszcz
z dopiskiem: „Konkurs plastyczny – Miniatura Bożonarodzeniowa”
 

REGULAMIN

 
TERMIN ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU I OTWARCIA WYSTAWY POKONKURSOWEJ - 30 listopada 2019 (sobota), godz. 16.00!
Data publikacji: 03.10.2019 r.

 

Zbiórka nakrętek!

Zbióka plastikowych nakrętek od napojów, produktów spożywczych, kosmetyków, środków czyszczących.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane niepełnosprawnej Patrycji. Dochód z ich sprzedaży pozwoli jej na refundowanie rehabilitacji oraz zakup środków higienicznych.

Wynik tegorocznej zbiórki podany zostanie we wrześniu 2020 r.

Zebrane nakrętki zostawiać można w oznaczonej skrzynce ustawionej przy sali nr 8.

Osoby, które chciałyby zaangażować się w akcję zbierając nakrętki w swoim miejscu zamieszkania, wśród sąsiadów, prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu po przygotowany plakat.

Nakrętki muszą być plastikowe, m.in. po: napojach, kawie, ketchupie, lekach; kosmetykach: kremach, szamponach, płynach do kąpieli, fluidach, paście do zębów; chemii gospodarczej: płynach do prania, płukania, do czyszczenia, itp.

D Z I Ę K U J E M Y !

Data publikacji: 25.09.2019 r.

Profilaktyk roku 2019

z ostatniej chwili...

W poniedziałek  23.09.2019 w Operze Nova w Bydgoszczy, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, odbyła się uroczystość

DZIEŃ PROFILAKTYKA ROKU 2019

na której zebrali się nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, kuratorzy, policjanci, strażnicy, psycholodzy, psychiatrzy, psychoterapeuci, lekarze, a także instytucje.

Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA, Wydział Edukacji i Sportu UM w Bydgoszczy.

Plebiscyt o tytuł „Profilaktyka Roku”, przez 18 lat swego trwania ma na celu wyłonienie wyróżniających się osób i instytucji działających w obszarze profilaktyki z terenu naszego miasta, realizatorów i współorganizatorów programów profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Impreza była okazją do podziękowania szczególnie wyróżniającym się osobom i instytucjom. W trakcie spotkania poznano zdobywców tytułów Indywidualny oraz Instytucjonalny Profilaktyk Roku 2019, wytypowanych przez Kapitułę z przewodniczącym prof. Romanem Ossowskim na czele.

Miło nam poinformować, że wśród kilkudziesięciu zgłoszonych osób, nominowanych do tytułu Profilaktyk Roku 2019 był również dyrektor MDK nr 2 p. Adam Łętocha, propagator i animator przedsięwzięć o charakterze prewencyjno-profilaktycznym w naszej placówce. GRATULUJEMY.

Data publikacji: 24.09.2019 r.