Tenis

Tenis stołowy

 

   W zajęciach tenisa stołowego biorą udział dzieci już od 6 roku życia. Podczas cyklu treningowego uczestnicy uczą się  techniki i taktyki gry oraz pracują nad motoryką i koordynacją ruchową. Zajęcia odbywają się na różnych poziomach zaawansowania. Dzieci i młodzież rozpoczynający naukę gry w tenisa stołowego (osoby nie grające wcześniej w klubach, nie posiadające licencji PZTS) mogą uczestniczyć w zajęciach grup naborowych I lub II wg poniższego planu.

Nabór trwa przez cały rok szkolny.

Plan zajęć znajdziecie
<TUTAJ>

Miejsce zajęć:

MDK-u nr 2, ul. St. Leszczyńskiego 42, sala gimnastyczna.


 

W dniach 3 - 5 listopada 2017 r. w Lidzbarku Warmińskim rozegrano zawody 1 Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym. W turnieju startowało 128 najlepszych aktualnie w Polsce zawodniczek i zawodników (roczniki 2007 i młodsi).

   Bardzo dobrze zaprezentowały się wychowanki klubu MKS EMDEK Bydgoszcz: Karolina HołdaNatalia Berus i Agata KrauseKarolina Hołda zajęła 2 miejsce, gdzie w finale zawodów, po bardzo zaciętym meczu, nieznacznie (2:3 w setach) uległa innej reprezentantce naszego województwa, Wiktorii Przybytkowskiej z LUKS Chełmno. Natalia Berus zajęła bardzo dobre 13 miejsce uzyskując prawo gry w turnieju głównym 2 Grand Prix Polski Żaków i Żaczek (Łaziska Górne 2-4.02.2018) bez eliminacji wojewódzkich. Bardzo dzielnie walczyła najmłodsza z zawodniczek EMDEK-u, będąca jeszcze skrzatką Agata Krause (rocznik 2009), która zajęła ostatecznie 49 miejsce.

Szczegółowe można znaleźć się na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego < tutaj >.


 

tenis2016

tenis2016a

Komentarze są wyłączone.