Flamaster

Flamaster

 

Plan zajęć aktualny na rok szkolny 2018/2019

PONIEDZIAŁEK: 17.15 – 18.45 (9-18 lat) – grupa I
WTOREK: 17.15 – 18.45 (8-11 lat) – grupa II

Miejsce zajęć:

MDK nr 2, ul. St. Leszczyńskiego 42, sala nr 17.

Nauczyciel

Małgorzata Lewandowska
e-mail: plastykamdk2byd@wp.pl

O zajęciach:

Zajęcia w kole plastycznym Flamaster wspierają rozwój wychowanków, ich uzdolnień i zainteresowań, rozwijają wrażliwość, wyobraźnię, pomysłowość oraz kształtują spontaniczną postawę w działaniach artystycznych. Uczą współdziałania w grupie, wzajemnej pomocy i odpowiedzialności za własny rozwój. Wychowankowie mają wpływ na wybór tematów zajęć. Mogą także proponować własne tematy i techniki. W programie uwzględniono również systematyczny udział w konkursach plastycznych, pracę w plenerze, zwiedzanie wystaw.

Techniki rysunkowe, malarskie i mieszane:

Rysunek (ołówek, węgiel, pastele olejne i suche), techniki malarskie na różnych podłożach (np.tempera, akwarela, farby akrylowe), tusz lawowany, kolaż, fotomontaż, elementy technik druku.

Techniki dekoratorskie:

Decoupage oraz technika transferu połączona z malarstwem na desce, ozdoby z filcu, papieroplastyka, m.in. origami, podstawy szycia (maskotki), projektowanie i wykonywanie przedmiotów użytkowych, np. z tkanin, masy solnej.

W pracach rysunkowych i malarskich skoncentrujemy się na zagadnieniach plastycznych: kolor, forma, proporcje, faktura, kompozycja, przedstawianie detali, walor, kontrast, światłocień, perspektywa, trójwymiarowość przedmiotów i przedstawianie głębi.

Osiągnięcia:

2017/2018 

Mikołaj Gośliński 7 lat – wyróżnienie w kat. 7-9 lat w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Miniatura Bożonarodzeniowa z Motywem Światła w Kartkach Świątecznych i Ceramice”, MDK 2 w Bydgoszczy, grudzień 2017.

 2016/2017 

Joanna Piasecka   9 lat – nagroda w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Przeloooooty z łabędziem czarnodziobym”, Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek” Sp. z o.o. w  Bydgoszczy  –  Ogród  Zoologicznypaździernik 2016.

Poprzednie lata < tutaj >.

Podziękowania:

– dla Pani Izabeli Marulewskiej za wsparcie koła FLAMASTER materiałami do działań plastycznych.

Galeria:

2017/2018

2015/2016

2014/2015

Komentarze są wyłączone.