Grupa Malarsko-Fotograficzna

Grupa Malarsko-Fotograficzna

 

   W zajęciach biorą udział dzieci od 10–15 lat, uzdolnione plastyczne oraz te, które mają zamiar poszerzyć swój warsztat o nowe media. Uczestnicy prowadzonych zajęć zostaną zapoznani z rysunkiem artystycznym, malarstwem i fotografią jako formą wypowiedzi artystycznej.

   Program zakłada uświadomienie uczestnikom zajęć, że malowanie jest rysowaniem (Sloan), a później dodawaniem koloru. Natomiast fotografia może być bardzo dobrym uzupełnieniem tych dyscyplin plastycznych.

   Ten cykl zajęć ma za zadanie nauczenia  sztuki rysunku, zarówno jako celu samego w sobie, jak i części procesu malowania. Na bazie fotografii mają powstawać też dzieła plastyczne.

   Program zakłada też poznawanie różnorodnych technik malarskich. Przy założeniu, że każda technika ma własną specyfikę, z którą wiążą się określone problemy. Uczniowie będą uczyć się pokonywać pewne trudności w celu uzyskania ciekawych efektów w malarstwie i fotografii – czyli będzie to taki kurs malowania i fotografowania. Uczeń ma też eksperymentować z różnymi materiałami, technikami i metodami pracy. Jednym z założeń tego programu jest też przygotowanie uczniów do egzaminów wstępnych do liceum plastycznego.

Plan zajęć aktualny na rok 2018/2019

SOBOTA: 11.35 – 13.05

Miejsce zajęć:

MDK nr 2, ul. St. Leszczyńskiego 42, sala nr 17.

Nauczyciel

Jolanta Kotlarek – plastyk i arteterapeuta.


 

WARSZTATY PLASTYCZNE W SKŁUDZEWIE K/ TORUNIA (28.10.2017)

Grupa plastyczna Szkoły Fantazji oraz malarska uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Skłudzewie. W programie były zajęcia plastyczne z warsztatu mozaiki ze szkła witrażowego, zajęcia z rysunku w plenerze oraz zwiedzanie wystawy znajdującej się w pięknym Starym Dworze…

     Program warsztatów obejmował działania inspirująco-integrujące w plenerze, galeriach i pracowniach zabytkowego XIX-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego oraz w późnośredniowiecznym Starym Dworze. Cechą charakterystyczną tych warsztatów było łączenie fikcji z realnością, zabawy z edukacją, sztuki z informacją. Każdy z warsztatów miał swoją specyfikę i walory kształcące; pozwolił uczestnikom wykonać atrakcyjne, niekonwencjonalne prace plastyczne. Zaplanowano również czas odpoczynku przy ognisku, aby upiec jabłka, kiełbaski czy inne smakołyki.


 Mamy zaszczyt i wielką przyjemność przedstawić Państwu nazwiska laureatów XIX Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze  zielono, zawsze niebiesko” – Toruń 2017.

KAROL KOPECKI lat 11 otrzymał wyróżnienie.

JOANNA LUBISZEWSKA lat 8 i JULIA KIN lat 10 zakwalifikowały się do wystawy.

Z 14.371 prac nadesłanych do konkursu z 49 krajów, na wystawę pokonkursową jury zakwalifikowało 1.016 prac z 45 krajów przyznając 52 nagrody i 48 wyróżnień indywidualnych oraz 3 nagrody zbiorowe dla placówek za interesujące kolekcje prac. Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom i opiekunowi artystycznemu Jolancie Kotlarek. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Karolem Kopeckim dla TV Toruń 

Komentarze są wyłączone.