Zostaw swój ślad…

                 W dniu 8 września 2020 r. na terenach zielonych i w salach Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 został zorganizowany piknik środowiskowy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Okazją było zakończenie lata i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Impreza pod nazwą "Zostaw swój ślad" miała charakter wielopokoleniowy i była skierowana zarówno do dzieci i młodzieży, ich rodziców i opiekunów, jak i osób starszych.

    Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Dla najmłodszych przygotowano stanowiska do zabaw manualnych, zręcznościowych, kącik plastyczny. Były zabawy z bańkami mydlanymi, tworzenie z ciastoliny i gliny itp. Dorośli wraz ze swoimi pociechami mogli spędzić czas na świeżym powietrzu twórczo, przy zabawach artystycznych lub na sportowo, na boisku sportowym (wielofunkcyjnym) sprawdzając swoje umiejętności piłkarskie, koszykarskie, w tenisie ziemnym czy siatkówce. Starsi brali udział w rozgrywkach szachowych, warcabowych (m. in. uczestniczyła w nich bydgoszczanka - mistrzyni świata do lat 19), grach planszowych, tenisie stołowym czy darcie. Był test wiedzy z zakresu ekologii, a także można było spróbować jazdy na elektrycznych hulajnogach. Dla „językowców” i matematyków przygotowano konkursy i zabawy oraz tematyczne łamigłówki . Na scenie plenerowej zaprezentowali się z pokazem karatecy a dla najbardziej zagorzałych miłośników sceny muzycznej zaprezentowali się artyści z bydgoskiego zespołu „CYNAMONY”.

Pozostały czas "antenowy" został przeznaczony dla wszystkich chętnych, którzy na scenie wystąpili pierwszy raz, a ich debiuty były nagradzane przez zgromadzoną publiczność. O oprawę muzyczną i fotograficzną zadbali specjaliści ze swojej profesji. Przestrzegając obostrzeń sanitarnych, uczestnicy naszego przedsięwzięcia bawili się do późnego popołudnia i spełnieni oczekiwali na informacje o kolejnych wydarzeniach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej i miejskiej na dzień 10.10.2020 r. zaplanowaliśmy kolejną edycję zadania „Zostaw swój ślad" część II.

Będzie to zadanie skierowane na aktywny wypoczynek oraz jesienną i rodzinną rekreację.

Data publikacji: 30.09.2020 r.

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.