Klub Szachowy

Klub Szachowy MKS "EMDEK" Bydgoszcz

Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.

Paul Morphy

   Poprzez naukę gry w szachy ćwiczymy koncentrację, uczymy logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Uczestnicy zajęć zainteresowani rywalizacją sportową mogą brać udział w szkoleniach, zawodach lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wszelkie aktualności znajdziecie na Facebooku.

Historia Klubu Szachowego MDK nr 2 Emdek
<kronika tom 1> (1972 - 1984)
<kronika tom 2> (1984 - 1989)
Kronika prowadzona od 1972 roku przez Andrzeja Karpińskiego.

Plan zajęć znajdziecie
<TUTAJ>

   Nauka dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Podczas  zajęć  dzieci poznają strategię i taktykę gry w szachy. Przygotowanie zawodnika do turniejów rangi m.in. Mistrzostw Polski. Wykłady szachowe, partie i turnieje tematyczne. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla wszystkich entuzjastów szachów. Tematyka obejmuje takie zagadnienia jak: zasady gry w szachy, teoria szachowa dla zaawansowanych, studia oraz zadania szachowe. Dostosowujemy  metody swojej pracy do możliwości i wieku wychowanków. Staramy  się, aby nauka gry w szachy była miłą rozrywką, a jednocześnie pozwalała na ekspresję zainteresowań podopiecznych.

    Nauka gry w szachy dla początkujących. Uczymy logicznego myślenia poprzez grę strategiczną jaką są szachy. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.

Nauczyciel: Mariusz Mazalon.

    Nauka dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Na zajęciach prowadzonych przez trenera dzieci poznają nową dyscyplinę, która rozwija pamięć i uwagę, aktywność twórczą,  a także pozytywne sfery osobowości, logiczne rozumowanie, łączące poszczególne elementy wiedzy w jedną harmonijną całość. Szachy wbrew pozorom i obiegowym opiniom zawierają wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept „królewskiej gry" staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą.

Nauczyciel: Andrzej Karpiński.

   Nauka dla początkujących i średnio zaawansowanych. Szachy to królewska gra, która dostarcza rozrywki, rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia i przewidywania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość. Jest to również doskonała forma spędzania wolnego czasu. Zapewniamy ciekawie prowadzone zajęcia, materiały szkoleniowe oraz miłą atmosferę.

Nauczyciel: Adam Łętocha. 

Zajęcia dla dzieci do 10 lat.

Nauka zasad gry w Szachy, strategii i taktyki, gry końcowej i przygotowania do samodzielnej gry  oraz udział w rozgrywkach i turniejach.

Edukacja szachowa, wychowanie, zasady fair play, samodzielne planowanie, systematyczność, odpowiedzialność, twórczość, kreatywność, podejmowanie ważnych decyzji, profilaktyka prozdrowotna, dobra zabawa w grupie dążącej do jednego celu :zostać jak najlepszym szachistom i odpowiedzialnym człowiekiem.

Nauczyciel: Mateusz Brzeziński.

Treningi szachowe dla zawodników posiadających już kategorie szachowe.

Przygotowanie do gry w zawodach, samodzielnej analizy rozgrywanych partii szachowych, samokształcenia i studiowania fachowej literatury szachowej.

Sztuka  twórczości abstrakcyjnej, kreatywności w ataku i obronie, wyjątkowości i skuteczności w osiąganiu założonych celów krótko i długoterminowych.

Komentarze są wyłączone.