WIELKI FINAŁ CZAR2KÓŁEK 2017

31 maja 2017 r. na stadionie CWZS Zawisza odbył się Wielki Finał Czar2kółek.

     Całość zawodów kolarskich obejmowała 4 strefy eliminacyjne, które odbyły się na stadionach: Gwiazdy (podwójnie), Polonii i Zawiszy. Organizatorem zawodów – na zlecenie miasta – był Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.  Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

     W czterech eliminacjach łącznie wzięło udział ponad 800 młodych kolarzy i kolarek. Wystartowało ponad 30 szkół, z czego do Wielkiego Finału zakwalifikowało się 132 zawodników z 24 szkół podstawowych. Najliczniejsze ekipy wprowadziły szkoły nr: 45 (20 zawodników), 60 (16 zawodników), 31 (19 zawodników).

Wyniki w poszczególnych rocznikach:

2009 – 2010 dziewczynki

  1. Pyrzanowska Julia SP 66
  2. Górska Natalia SP 66
  3. Siewruk Natalia SP 16

2009 – 2010 chłopcy

  1. Drapała Gracjan SP 60
  2. Kęczkowski Igor SP 9
  3. Dębicki Kacper SP 60

2008 dziewczynki

  1. Borkowska Klaudia SP 45
  2. Mętek Marcelina SP 27
  3. Achtel Alicja SP Muzyczna

2008 chłopcy

  1. Ratajczak Paweł SP Katolicka
  2. Pankanin Aleksander SP 4
  3. Lewandowski Antonii SP 31

2007 dziewczynki

  1. Chyżewska Zuzanna SP 45
  2. Niemczyk Amelia SP 15
  3. Koralewska Aleksandra SP Towarzystwo Salezjańskie

2007 chłopcy

  1. Sklorz Aleksander SP 31
  2. Palacz Piotr SP 9
  3. Kopiński Igor SP 65

2006 dziewczynki

  1. Lanecka Wiktoria SP 25
  2. Tuzińska Paulina SP 43
  3. Uziałło Lena SP 60

2006 chłopcy

  1. Ziółkowski Tymon SP 66
  2. Marciniak Mikołaj SP 16
  3. Szamocki Kamil SP 45

2005 dziewczynki

  1. Przybylska Natalia SP 4
  2. Nadobna Maja SP Towarzystwo Salezjańskie
  3. Moritz Marcelina SP 60

2005 chłopcy

  1. Szamocki Sebastian SP 45
  2. Sikora Igor SP 66
  3. Poznań Konrad SP 66

2004 dziewczynki

  1. Kicińska Kornelia SP 65
  2. Niemczyk Martyna SP 15
  3. Kucińska Marta SP 14

2004 chłopcy

  1. Pyszka Filip SP 38
  2. Kulski Konrad SP Towarzystwo Salezjańskie
  3. Mucha Tomasz SP 65

Rywalizowano również w kategorii najlepszych szkół. Sumowane były punkty poszczególnych zawodników występujących w finale wg. klucza: 1 msc. – 6 pkt.; 2 msc. – 5 pkt.; 3 msc. – 4 pkt.; 4 msc. – 3 pkt.; 5 msc. – 2 pkt.; 6 msc. – 1 pkt. Po rozegraniu 12 finałów klasyfikacja wygląda następująco:

  1. Miejsce SP nr 66 – 35 pkt.
  2. Miejsce SP nr 60 – 34 pkt.
  3. Miejsce SP Towarzystwo Salezjańskie – 24 pkt.
  4. Miejsce SP nr 45 – 22 pkt.

W zawodach finałowych zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali rowery. Ponadto pierwsze trójki otrzymały medale oraz puchary, a trzy najlepsze szkoły w rywalizacji drużynowej otrzymały puchary Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Wszystkie nagrody ufundował Urząd Miasta Bydgoszczy – Wydział Edukacji i Sportu.

Głównym koordynatorem zawodów była Janina Błaszczyk, zawody prowadził Marek Michałowski, a puchary, nagrody oraz medale wręczali przedstawiciele Wydziału Edukacji i Sportu – Karolina Cizmowska i Marek Mikołajczyk, wielka gwiazda kolarstwa – Sylwester Szmyd, Mariusz Walentyn – wychowanek sekcji kolarskiej MDK nr 2, Aleksandra Tecław – Mistrzyni Paraolimpijska z Rio de Janeiro oraz Adam Łętocha – dyrektor MDK nr 2.

Więcej zdjęć znajdziecie <tutaj>!

Data publikacji: 07.06.2017 r.

Decoupage z okazji Dnia Matki

    Dnia 23.05.2017 w MDK nr 2 odbyły się warsztaty dla dzieci – wzięła w nich udział klasa 4C z SP nr 41.

    Tematem przewodnim warsztatów było wykonanie decopupage z okazji Dnia Matki na drewnianym pudełku. Ozdabiano techniką decoupage (kolorowymi motywami serwetek). Prace jakie wykonały dzieci podczas warsztatów były ciekawe, estetyczne i jako rękodzieło jedyne w swoim rodzaju. Zresztą zobaczcie sami!

Data publikacji: 29.05.2017 r.

Czwarte eliminacje do wielkiego Finału Czaru2kółek

        22 maja 2017 r. na stadionie CWZS Zawisza odbyły się czwarte eliminacje do wielkiego Finału Czar2kółek, który odbędzie się w środę 31 maja 2017 r. na tym samym stadionie w Fordonie ul. Sielska 12a.

    W czwartych eliminacjach udział wzięło około 300 młodych kolarzy i kolarek. Rywalizowali w 6 grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z każdej kategorii do Wielkiego Finału awansuje po trzech zawodników.

 Wyniki w poszczególnych rocznikach:

2009 – 2010 dziewczynki

  1. Pyrzanowska Julia SP 66
  2. Górska Natalia SP 66
  3. Kwaczonek Alicja SP Towarzystwo Salezjańskie

2009 – 2010 chłopcy

  1. Kęczkowski Igor SP 9
  2. Nesterów Borys SP Towarzystwo Salezjańskie
  3. Iwo Smoliński SP Towarzystwo Salezjańskie

2008 dziewczynki

  1. Wantowska Julia SP 66
  2. Zgórzyńska Urszula SP Towarzystwo Salezjańskie
  3. Mętek Marcelina SP 27

2008 chłopcy

  1. Pankanin Aleksander SP 4
  2. Osiński Filip SP 66
  3. Dudek Julian SP 66

2007 dziewczynki

  1. Koralewska Aleksandra SP Towarzystwo Salezjańskie
  2. Galasińska Julia SP 43
  3. Wilczak Maria SP Towarzystwo Salezjańskie

2007 chłopcy

  1. Lorenc Mateusz SP Towarzystwo Salezjańskie
  2. Kopiński Igor SP 65
  3. Palacz Piotr SP 9

2006 dziewczynki

  1. Tuzińska Paulina SP 43
  2. Wasilewska Lena SP 66
  3. Banach Martyna SP 65

2006 chłopcy

  1. Podraza Nikodem SP 27
  2. Ziółkowski Tymon SP 65
  3. Rybicki Krzysztof SP 4

2005 dziewczynki

  1. Nadobna Maja SP Towarzystwo Salezjańskie
  2. Przybylska Natalia SP 4
  3. Augustynowicz Nicola SP 43

2005 chłopcy

  1. Sikora Igor SP 66
  2. Poznań Konrad SP 66
  3. Gawin Kamil SP 9

2004 dziewczynki

  1. Kicińska Kornelia SP 65
  2. Kapsa Amelia SP 66
  3. Durczak Agata SP 65

2004 dziewczynki

  1. Kulski Konrad SP Towarzystwo Salezjańskie
  2. Kulpeksza Filip SP 66
  3. Mucha Tomasz SP 65

    Głównym koordynatorem zawodów jest Janina Błaszczyk, zawody prowadził Marek Michałowski, a medale i upominki wręczała Aleksandra Tecław – złota medalistka Paraolimpiady z Rio de Janeiro.

Data publikacji: 24.05.2017 r.

Trzecie eliminacje do wielkiego Finału Czaru2kółek

     19 maja 2017 r. na stadionie Polonii odbyły się trzecie eliminacje do wielkiego Finału Czar2kółek, który odbędzie się w poniedziałek 31 maja 2017 r. na stadionie Zawiszy w Fordonie ul. Sielska 12a.

    W trzecich eliminacjach udział wzięło około 130 młodych kolarzy i kolarek. Rywalizowali w 6 grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z każdej kategorii do Wielkiego Finału awansuje po trzech zawodników.

 Wyniki w poszczególnych rocznikach:

2009 – 2010 dziewczynki

  1. Marek Milena SP 31
  2. Krzyżańska Pola SP SOKRATES
  3. Regiec Laura SP SOKRATES

2009 – 2010 chłopcy

  1. Marek Filip SP 31
  2. Drews Jonasz SP 31
  3. Jabłoński Maciej SP 31

2008 dziewczynki

  1. Achtel Alicja SP Muzyczna
  2. Appelt Paulina SP SOKRATES
  3. Zienkiewicz Amelia SP SOKRATES

2008 chłopcy

  1. Lewandowski Antoni SP 31
  2. Łobodziński Sebastian SP 31
  3. Stępowski Marcel SP 31

2007 dziewczynki

  1. Łuszpińska Emilia SP 31
  2. Foksińska Magdalena SP 31
  3. Stankiewicz Anna SP 31

2007 chłopcy

  1. Sklorz Aleksander SP 31
  2. Racinowski Jakub SP 14
  3. Czapliński Aleks SP 31

2006 dziewczynki

  1. Baka Hannah SP SOKRATES
  2. Włodarczyk Emma SP 31
  3. Cenker Marta SP SOKRATES

2006 chłopcy

  1. Rutkowski Kacper SP 31
  2. Suś Igor SP 15
  3. Kuczur Marcel SP 31

2005 dziewczynki

  1. Janowiak Nikola SP SOKRATES

2005 chłopcy

  1. Jankowski Wojciech SP 31
  2. Gackowski Mateusz SP 31
  3. Tuchółka Mateusz SP 2

2004 dziewczynki

  1. Baka Elizabeth SP SOKRATES
  2. Kucińska Marta SP 14
  3. Zborała Agnieszka SP 31

   Głównym koordynatorem zawodów jest Janina Błaszczyk, zawody prowadził Marek Michałowski, a medale i upominki wręczał Adam Łętocha – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Data publikacji: 22.05.2017 r.

Drugie eliminacje do wielkiego Finału Czaru2kółek

    17 maja 2017 r. na stadionie Gwiazdy rozpoczęły się drugie eliminacje do wielkiego Finału Czar2kółek, który odbędzie się w poniedziałek 31 maja 2017 r. na stadionie Zawiszy w Fordonie ul. Sielska 12a.

    W drugich eliminacjach udział wzięło około 200 młodych kolarzy i kolarek. Rywalizowali w 6 grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z każdej kategorii do Wielkiego Finału awansuje po trzech zawodników.

Wyniki w poszczególnych rocznikach:

2009 – 2010 dziewczynki

  1. Nowakowska Apolonia SP Katolicka
  2. Uziałło Daria SP 60
  3. Langer Inga SP 38

2009 – 2010 chłopcy

  1. Drapała Gracjan SP 60
  2. Dębicki Kacper SP 60
  3. Sowa Filip SP 60

2008 dziewczynki

  1. Byczkowska Lena SP 60
  2. Warzeszkiewicz Maja SP 60
  3. Kotłowska Lena SP 63

2008 chłopcy

  1. Ratajczak Paweł SP Katolicka
  2. Fojutowski Filip SP 63
  3. Żmudziński Bartosz SP Katolicka

2007 dziewczynki

  1. Wojciechowska Natalia SP 25
  2. Zmudzińska Antonina SP Katolicka
  3. Rozen Anna SP 38

2007 chłopcy

  1. Janicki Oliwer SP 18
  2. Muszyński Szymon SP 60
  3. Lorek Dawid SP 25

2006 dziewczynki

  1. Lanecka Wiktoria SP 25
  2. Uziałło Lena SP 60
  3. Malinowska Nadia SP 60

2006 chłopcy

  1. Fojutowski Jan SP 63
  2. Kowalski Oskar SP Katolicka
  3. Pijarowski Milan SP 60

2005 dziewczynki

  1. Moritz Marcelina SP 60
  2. Leśniewska Julia SP 60
  3. Roguszka Marika SP 60

2005 chłopcy

  1. Wnuk Piotr SP 63
  2. Makowski Oskar SP 60
  3. Śliwa Hubert SP 25

2004 dziewczynki

  1. Grochowska Zuzanna SP 60

2004 chłopcy

  1. Pyszka Filip SP 38
  2. Bebel Aleksander SP 60
  3. Krzywicki Damian SP 46

    Głównym koordynatorem zawodów jest Janina Błaszczyk, zawody prowadził Marek Michałowski, a medale i upominki wręczał Marian Szirocki – trener sekcji kolarskiej MKS EMDEK.

Data publikacji: 17.05.2017 r.

Eliminacje do wielkiego Finału Czaru2kółek

    15 maja 2017 r. na stadionie Gwiazdy rozpoczęły się pierwsze eliminacje do wielkiego Finału Czar2kółek, który odbędzie się w poniedziałek 31 maja 2017 r. na stadionie Zawiszy w Fordonie ul. Sielska 12a.

    Całość zawodów obejmuje 4 strefy eliminacyjne, które rozgrywane będą jeszcze 17, 19 oraz 22 maja. Organizatorem zawodów, na zlecenie miasta jest nasza placówka.

   W pierwszych eliminacjach udział wzięło ponad 100 młodych kolarzy i kolarek. Rywalizowali w 6 grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z każdej kategorii do Wielkiego Finału awansuje po trzech zawodników.

Wyniki w poszczególnych rocznikach:

2009 – 2010 dziewczynki

  1. Idzikowska Lena SP 45
  2. Siewruk Natalia SP 16
  3. Zakaszewska Laura SP 45

2009 – 2010 chłopcy

  1. Kaszowski Sebastian SP 45
  2. Steller Igor SP 16
  3. Michota Piotr SP 45

2008 dziewczynki

  1. Borkowska Klaudia SP 45
  2. Surmacz Natalia SP 16
  3. Suszko Oktawia SP 45

2008 chłopcy

  1. Czerniawski Daniel SP 45
  2. Karcz Grzegorz SP 45
  3. Piotrowski Nataniel SP 45

2007 dziewczynki

  1. Niemczyk Amelia SP 15
  2. Chyżewska Zuzanna SP 45
  3. Butrym Amelia SP 45

2007 chłopcy

  1. Cichała Maciej SP 64
  2. Zieliński Jakub SP 45
  3. Żydek Mikołaj SP 45

2006 dziewczynki

  1. Roszak Kinga SP 16
  2. Wierzbińska Wiktoria SP 45
  3. Chojnowska Sandra SP 45

2006 chłopcy

  1. Marciniak Mikołaj SP 16
  2. Szamocki Kamil SP 45
  3. Banek Gerard SP 45

2005 dziewczynki

  1. Piszcz Natalia SP 65

2005 chłopcy

  1. Szamocki Sebastian SP 45
  2. Kotoliński Marcin SP 45
  3. Mania Oskar SP 45

2004 dziewczynki

  1. Niemczyk Martyna SP 16
  2. Sobczyk Julia SP 51

   Głównym koordynatorem zawodów jest Janina Błaszczyk, zawody prowadził Marek Michałowski, a medale i upominki wręczała Aleksandra Tecław – złota medalistka Paraolimpiady z Rio de Janeiro.

Data publikacji: 17.05.2017 r.

Młode smoki z MDK nr 2 odniosły sukces w miniturnieju ju-jutsu w Wyszkowie

    Młode smoki z MDK nr 2, przygotowują się do egzaminu na pierwszy stopień uczniowski. Ich starsi koledzy na rozgrywanym w Wyszkowie miniturnieju ju-jutsu (w kat. semi contact i grappling) zajęli bardzo wysokie miejsca. Były puchary i dyplomy. GRATULUJEMY!


kg_DSC_1880_piotrek_kumite_900

    Piotrek Okoński, 7 kyu wywalczył I miejsce w kumite i II miejsce w grapplingu. Eryk Gotowski, 7 kyu zdobył ex aequo I miejsce w grapplingu i III miejsce w kumite. Jeden z najmłodszych, a z całą pewnością najdrobniejszy Mateusz Antoniewicz, 7 kyu otrzymał WYRÓŻNIENIE w obu konkurencjach. Koledzy i koleżanki już go przezwali KOBRA, kąsa i atakuje jak jadowity wąż. Sędzią głównym miniturnieju był sam grandmaster Zbigniew Jeż, 10 DAN, prezydent Federacji IBDF Polska.

    Cała trójka to niedawni wychowankowie “emdeku” i w swoich kategoriach wiekowych byli najlepszymi uczniami sekcji. Dziś to już młodzi wojownicy, którzy kontynuują przygodę ze sztukami walki w Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy, nie zrywając kontaktu z młodymi smokami.

  Nie zdradzimy chyba ich tajemnicy, że są także wzorowymi uczniami i pupilami sekcji! GRATULUJEMY!

instruktor sztuk walki
Krzysztof Golec, 2DAN

zdjęcia: Alicja Gotowska, Krzysztof Golec
Data publikacji: 07.05.2017 r.

SOLO DUET – Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego (22.04.2017 r.)

Dłuuugi, męczący, prawie nocny finał w kategorii taniec współczesny zakończony.

Nasze debiutantki w kategorii duet do 12 lat zdobyły :
III miejsce Julia Tokarz – Karolina Ciesielska
V miejsce Ania Bruszkowska – Natalia Skowrońska

Duet w kategorii pow. 12 lat:
VI miejsce Inga Skowron – Agata Osmałek

a formacje :
III miejsce w kategorii 10-12 lat KONTRA VI
III miejsce w kategorii 13- 15 lat KONTRA IV
II miejsce w kategorii 16 + KONTRA V

Dzielnie walczyła nasza Inga Skowron wśród 40 solistek jazzowych (kat. jazz 13-16 lat) i dobrnęła do 1/2 finału.

Data publikacji: 05.05.2017 r.

Mistrzostwa Województwa Żaków 2017

W dniach 29-30.04.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Żaków i Żaczek. Turniej Indywidualny i deblowy zorganizował Inowrocław, zaś niedzielny turniej drużynowy rozegrany został w Szubinie. Zawodnicy i zawodniczki Emdek-u Bydgoszcz zostali multimedalistami i pokazali, że w przyszłości będzie z nich pożytek przy tenisowych stołach!

Wśród medalistów naszego klubu są: Karolina Hołda, Natalia Berus, Kamil Chabowski, Agata Krause oraz Małgosia Osińska! Poniżej fotorelacja z Mistrzostw Województwa Żaków i Żaczek 2017.

Data publikacji: 05.05.2017 r.

WARSZTATY SZANTOWE (07-08.04.2017 r.)

     W piątek 7 kwietnia br. w Młodzieżowy Domu Kultury nr 2 od godziny 18.00 rozpoczęły się warsztaty szantowe dla dzieci i młodzieży z kół gitarowych, wokalno-instrumentalnych i perkusyjnych. We wspólnym śpiewaniu uczestniczyły także uczestniczki koła tanecznego KONTRA.

Przez cały wieczór i długo w noc 56 osób poznawało, utrwalało i akompaniowało piosenki żeglarskie ze śpiewnika “Spotkaj się z żaglem”. Największym zainteresowaniem cieszyły się “Tak jak ptaki na błękitnym niebie”, “Pożegnalny ton”, “Gdy zabraknie mi żagli”, “Ostrygi”, “Byle dalej” i wiele, wiele innych.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli także możliwość nauki gry na kachonie i bębnach.

Data publikacji: 19.04.2017 r.

IV Indywidualne Mistrzostwa Bydgoszczy w Szachach dla Szkół Ponadgimnazjalnych

    W dniu 7 kwietnia 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2, ul. St. Leszczyńskiego 42, zorganizowano Indywidualne Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach w kategorii chłopców i dziewcząt.

       Udział w zawodach wzięło 30 zawodników i zawodniczek. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 10 minut na zawodnika. Sędziami zawodów na zlecenie MSZ Sportowego byli Mariusz Mazalon i Adam Gołąbiewski, a puchary i medale (ufundowane przez MSZ Sportowy) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez gospodarza zawodów, wręczał Adam Łętocha – dyrektor MDK nr 2.

1 Wiśniewski Szymon Technikum Menedżerskie 7,0 21,00
2 Dobosz Kacper V LO 5,5 20,50
3 Borkowska Zuzanna IV LO 5,0 21,00 K
4 Małkowski Leszek VI LO 5,0 20,00
5 Welz Robert VI LO 5,0 19,50
6 Łosińska Aleksandra VI LO 4,5 20,00 K
7 Chałas Dawid Z. S.G. BYDGOSZCZ 4,5 20,00
8 Karkowska Ewa VIII LO Bydgoszcz 4,5 20,00 K
9 Majchrzak Mikołaj VIII LO Bydgoszcz 4,0 24,00
10 Chmara Sebastian VI LO 4,0 20,50
11 Borowiak Karol Z.Sz.Budowlanych 4,0 20,50
12 Weiner Wiktor Z.Sz.Budowlanych 4,0 19,00
13 Walczak Mikołaj Technikum Menedzerskie 4,0 17,50
14 Krawiec Patryk VI LO 4,0 17,50
15 Bugaj Piotr VI LO 4,0 14,50
16 Trepkowski Marek Z.S.Elektronicznych. 3,0 19,50
17 Buller Dawid Z.S.H Bydgoszcz 3,0 18,00
18 Dyrka Miłosz VI LO 3,0 17,50
19 Mikoś Konrad Z.S.D Bydgoszcz 3,0 16,50
20 Szmulewicz Adrianna VI LO 3,0 16,00 K
21 Tułodziecka Karolina VIII LO Bydgoszcz 3,0 15,50 K
22 Szmelc Kamil Z.S.Mech.Bydgoszcz 3,0 13,00
23 Walendowski Jakub VI LO 3,0 13,00
24 Lipkowski Kamil Z.S.H Bydgoszcz 2,5 16,50
25 Bańka Kacper Z.Sz.Budowlanych 2,5 11,50
26 Dobkowski Tymoteusz VIII LO Bydgoszcz 2,0 17,00
27 Zawalski Wojciech VIII LO Bydgoszcz 2,0 16,00
28 Gajewski Maciej Z.S.Mech.Bydgoszcz 2,0 12,50
29 Masłowski Mateusz VIII LO Bydgoszcz 1,0 13,00
30 Jasińska Żaklina Z. S.G. BYDGOSZCZ 0,0 13,50 K

 Dziewczęta:

  1. Zuzanna Borkowska – IV LO
  2. Aleksandra Łosińska – VI LO
  3. Ewa Karkowska – VIII LO

Chłopcy:

  1. Wiśniewski Szymon – Technikum Menedżerskie
  2. Dobosz Kacper – V LO
  3. Małkowski Leszek – VI LO
  4. Walz Robert – VI LO
  5. Chałas Dawid – ZSG Bydgoszcz
Data publikacji: 19.04.2017 r.