Zakończenie roku szkolnego w sekcji karate – informacje dla rodziców przed nowym rokiem szkolnym

    Wakacje w pełni, Młodzieżowy Dom Kultury w trakcie modernizacji boiska i sali gimnastycznej. Nie możemy jednak zapomnieć o najmłodszych,  którzy zakończyli kolejny rok nauki w sekcji karate. Mamy też do przekazania informacje dla rodziców posyłających swoje pociechy na zajęcia karate w nowym roku szkolnym.


fot. Krzysztof Golec

fot. Krzysztof Golec

   Przypomnijmy zatem, że pierwszy rok szkolenia młode smoki zaliczyły z bardzo dobrymi wynikami. Najlepszą zawodniczka sekcji – jednogłośnie – została Kasia Sikora 9 kyu.  Bardzo widoczne postępy zrobiła także Milena Kozłowska, Ksawery Gołębiowski, Nikodem Kozłowski i jeden z najmłodszych smoków Antek Żełabowski. Cała grupa dostały dyplomy ukończenia i upominki, a najlepsi puchary.

   Przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego była obowiązkowa wywiadówka, pokaz zdobytych umiejętności, podano też plan na przyszły rok szkolny. Jednocześnie gratulujemy najmłodszym smokom, którzy przyszpili do egzaminu uczniowskiego na pierwsze stopnie uczniowskie.

Egzamin na 10 kyu zdali:
  1. Ksawery Gołębiowski
  2. Nikodem Kozłowski

  Informujemy też, ze niedawno zakończył się obóz sportowy w Nowej Kaletce, nad pięknym i bardzo czystym jeziorem GIM, w którym uczestniczyli: Igor Gnap, Patryk Stasiński, Aleksander Przybylak i Eryk Gotowski. Fotoreportaż już wkrótce.

   Wakacje, jak powiedzieliśmy w pełni, ale Dyrekcja MDK nr 2 już myśli o nowym roku szkolnym i ogłosiła już zapisy do wszystkich  kół i sekcji sportowych.  Informujemy, że konsultacje z nauczycielami prowadzącymi odbędą się  od 1-9 września od 15.00-18.00 oraz w sobotę od 9.00-12.  Szczegóły podane są na stronie naszej placówki.

  Ważne! Rodziców prosimy o pobrani Karty ZGŁOSZENIA dziecka do wybranego koła lub sekcji. Jeśli chodzi o karate, dzieci które kontynuują naukę są obligatoryjnie przyjęte do sekcji dla zaawansowanych smoków. Najmłodsze smoki zaś, wraz z rodzicami przychodzą w wyznaczonym dniu przez Dyrekcję MDK-u na spotkanie z instruktorem. Dzień i godzina zostanie podana w specjalnym komunikacie. Rodzicom radzimy już zgłaszać swoje pociechy w sekretariacie "emdeku".

   Informujemy też, że w sekcji mogą również ćwiczyć dzieci np. z wadami postawy, z problemami motorycznymi a nawet Zespołem Aspergera. Należy jednak o wszystkich przypadkach dokładnie powiedzieć nauczycielowi prowadzącemu zajęcia.

   Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – grupa początkująca i oddzielnie grupa kontynuująca naukę. Zajęcia w "emdeku" nigdy „nie przepadają" np. z powodu rozgrywek szachowych, turnieju tańca czy zawodów w tenisie stołowym (wówczas sala gimnastyczna jest zwykle zajęta). Instruktor, za zgodą Dyrekcji MDK nr 2, prowadzi wówczas lekcje w Gimnazjum nr 23 przy ul. Czackiego 8 (obecnie SP nr 30  z klasami dwujęzycznymi).

Krzysztof Golec instruktor sztuk walki, 3 DAN
Data publikacji: 27.07.2018 r.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.