Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 im. Dra Jordana „Słońce świeci dla wszystkich Dzieci”

4 czerwca br.  Upał był niemiłosierny, mimo to dzieci, ich rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i wychowawcy oraz sponsorzy nie zawiedli. Po raz kolejny w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 im. Dra Jordana w Bydgoszczy odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka „Słońce świeci dla wszystkich Dzieci”. Festyn – to także okazja  do podsumowania dokonań wychowanków tej najstarszej placówki w mieście, taki papierek lakmusowy dokonań (i pracy dydaktycznej) nauczycieli.

fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

Przypomnijmy, że placówka otrzymała ocenę celującą z ostatniej ewaluacji zakończonej kilka tygodni temu, a w tym roku będzie obchodzić swój kolejny jubileusz 70-  lecia. Czas mija szybko, rosną kolejne pokolenia wychowanków, rosną drzewa pamiętające jeszcze 1949 rok, a "emdek" ciągle w formie, ciągle się rozbudowuje z myślą o dzieciach. Wszak najmłodsze  pokolenie to skarb, skarb o który trzeba dbać, jak i najwyższe dobro.

- Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać, a niektóre potrafisz wytrzeć lub tylko zakreślić i własną zapełnisz treścią - powiedział Janusz Korczak


fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

W tym roku oddano do użytku boisko wielofunkcyjne, które jest chlubą placówki. Dlatego większość wystawców i sponsorów musiała przenieść swoje stoiska na stronę placu zabaw. Nie trzeba chyba mówić, że było energetycznie, jak zawsze pomysłowo, wręcz widowiskowo. Ale po kolei...

W trakcie festynu działo się, oj działo – dodajmy nie tylko na scenie głównej, ale – jak powiedzieliśmy - także na boisku wielofunkcyjnym i placu zabaw. Wymieńmy zatem niemal wszystkie atrakcje na terenie placówki podczas Dnia Dziecka 2019. Szczegółowo, nic nie szkodzie, taki dzień jest tylko raz w roku. Zatem oglądaliśmy, słuchaliśmy i podziwialiśmy:

fot. Krzysztof Golec
 • rozpoczęcie Dnia dziecka należy tradycyjnie do dyrektora mgr Adama Łętochy, mówił jak szachowy mistrz,  podziękował sponsorom i darczyńcom, wspomniał o dokonaniach MDK2 i oczywiście... Dzieciach;
 • kącik sensoryczny dla Malucha (mgr Anna Rozwadowska, mgr Justyna Superczyńska - dwie zawsze uśmiechnięte panie prowadzące "Serduszko dobre i Ty masz);
 • "Bieg Przedszkolaka" dookoła boiska z udziałem znakomitego ultramaratończyka Andrzeja Urbaniaka (w hołdzie dla JPII biegł do Watykanu z logo Bydgoszczy na piersi w 2014 roku);
 • wioska bębniarska pod dowództwem szamana mgr Tomasza Bukowskiego;
 • wioska olimpijska – zajęcia sportowo-rekreacyjne pod kierunkiem mgr Małgorzaty Lewandowskiej;
 • rodzinny turniej szachowy pod kierunkiem mistrzów i arcymistrzów (mgr Adam Gołąbiewski, mgr Mariusz Mazalon, mgr Adam Łętocha); 
 • loteria fantowa (mgr Tadeusz Krajewski, mgr Wioleta Górska-Nowik);
 • rozstrzygnięcie konkursu w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego (mgr Mirosława Jurgiel);
 • słodki kącik z pączkami i tortami przy scenie (mgr Mirosława Jurgiel, mgr Arleta Murawska, p. Janina Błaszczyk);
 • grill i grochówka – najlepsi kucharze i mistrzowie prawdziwego, węglowego grilla (panowie Janusz Adamczyk, Andrzej Łassa i Mirosław Zębała), panie Anna Szewczyk i Jadwiga Techner przygotowywały najlepszą grochówkę i ciasta w mieście;
 • kuce z Ośrodka Rekreacji Konnej "Pod Aniołami" w podbydgoskim Myślęcinku.
 • stoisko BOPRY, szkoły Sokratesa, Fundacji „Nowe Pokolenie";
 • znakowanie rowerów – policja;
 • Honda Nova Motor – pokaz hybrydowej Hondy CR-V oraz Hondy Jazz (najlepsi sprzedawcy i kierowcy bydgoskiego dealera – SALON na 5);
 • konkurs plastyczny Hondy (mgr Ilona Chojnacka, mgr Justyna Żurawska, przedstawiciele Hondy);
 • pokaz karate najmłodszych smoków (6-, 7- i 9 – latki trenujące od września  2018 r. sensei Krzysztof Golec, 3DAN, senpai Bolesław Kozłowski 5 kyu);
 • fryzjerskie „czary mary”;
 • wystawa pokonkursowa „Kapelusznik” (mgr Marlena Zabłocka);
 • Auto Doktor – badania techniczne i naprawy samochodów;
 • trampoliny, zjeżdżalnie;
 • Zawodowa Straż Pożarna w Bydgoszczy - wóz strażacki;
 • Eko Bus - działania na rzecz ekologii;
 • konkursy plastyczne dla najmłodszych (mgr Anna Rozwadowska, mgr  Małgorzata Lewandowska, mgr Marlena Zabłocka, mgr Joanna Leśniarek, mgr Justyna Superczyńska, mgr Katarzyna Mikołajczyk);
 • występy zespołów wokalno –tanecznych i teatralnych  (mgr Grzybek-Korzeniewska, mgr Mirosława Jurgiel, mgr Wioleta Górska-Nowik, mgr Arleta Murawska, mgr Dorota Przywara-Kaps, mgr Marzenna Skowrońska, mgr Hanna Żółkoś);
 • seniorska grupa taneczna "Odyseja" Klub Wsparcia   Inspektoratu  Sił Zbrojnych pod kierunkiem Danuty Trzebińskiej-Kapczyńskiej.

fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

W rolę prowadzącej, jak zawsze, wcieliła się mgr Bogna Wojciechowska-Blachowska, która ze swoją przebojowością i cennym komentarzem wzbogaciła przekaz o każdym z wykonawców podczas Dnia Dziecka.

Grupa najmłodszych aktorów i wokalistów - pierwszy występ przed tak dużą publicznością – wystąpiły Maluchy 3-6 latki z sekcji rytmiki  mgr Mirosławy Jurgiel w przedstawieniu „Gdy był mały, to znalazłam go w ogródku”.

Z kolei zespół wokalno-taneczny przedstawił scenkę „Kolorowy wiatr”. To perspektywiczna grupa najmłodszych dzieci, która systematycznie i planowo rozkręca się, jak nasza narodowa reprezentacja w eliminacjach do Euro 2020. Może w przyszłości zobaczymy kolejne gwiazdy, przypomnijmy że kiedyś nie poznano się na talencie Krzysztofa Piątka czy Roberta Lewandowskiego. W "emdeku" to niemożliwe, bo takie talenty wyłapują szybko nauczyciele, nauczyciele-entuzjaści!

fot. Krzysztof Golec

Pani Mirosława wystąpiła raz jeszcze z Kornelią Kin, w piosence „Can’t help falling in love” z repertuaru niedoścignionego króla rock'and'rolla Elvisa Presleya. Świetny tekst,  dobre wykonanie, zasłużone brawa!

Bieg Przedszkolaka – wyniki minizawodów omówiła dyrekcja Przedszkola nr 11 (dyr. Ilona Klinikowska i mgr Iwona Koncewicz). Warto dodać, że w tym przedszkolu (z j. angielskim) prowadzi się ciekawe zajęcia z wykorzystaniem metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne czy Paula Dennisona.

Występ zespołu Kontra VII i Kontra VIII – „Moje małe cudeńko”, prowadziła dyr. mgr  Dorota Przywara-Kaps. Dziewczęta prowadzone przez panią  wicedyrektor zawsze przywożą z rożnych konkursów dyplomy i puchary. Sami widzieliśmy, jak trudny choreograficznie układ taneczny, dziewczyny mozolnie ćwiczą  ze swoją instruktorką, a pot zalewa ciało. Nie ma lekko nawet,  gdy temperatura w nieklimatyzowanej sali sięga  30 st. Celsjusza.

fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

Kontra IV prowadzona przez panią wicedyrektor zajęła III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Formacji T, III miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Elbląg 2019, III  miejsce na Festiwalu Tańca „Wolsztyn tańczy pełną parą”.  Kontra IV zaprezentowała „Układ łaknienia”.

To nie jedyne sukcesy, gdyż Kontra VI zajęła III miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego Włocławek 2019, I miejsce na V ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Elbląg 2019 i I miejsce na festiwalu „Wolsztyn tańczy pełną parą”.


fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

Grupa „Małe Melodynki” – prowadzenie mgr Hanna Żółkoś. Zespół reprezentował "emdek" – z powodzeniem – na III Konfrontacjach Artystycznych Przedszkolnej Sceny Piosenki i Teatru, gdzie soliści zajęli 1-, 2-, i 3- miejsce. Ponadto formacja otrzymała wyróżnienie na festiwalu „IV muzyczna jesień 2018.

Taniec nowoczesny czyli Hip-Hop – prowadzenie mgr Marzenna Skowrońska. To kolejna wizytówka "emdeku", dziewczęta zawsze przywożą medale i puchary, ostatnio z mistrzostw Europy. W popisach solowych i duetach Klaudia Kreft i Julia Kunert  pokazały mistrzowskie panowanie nad swoim ciałem, często przeczące prawom fizyki.


fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

Solistki

Solistka Monika Dobek wystąpiła z repertuarem "Naprawdę chcę". Monika  zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Festiwalu Muzyki Filmowej i Musicalowej „Szlagier 2019”.  Zaraz po niej wystąpiła energetycznie  Patrycja Kruszewska. Ostatnio Patrycja zajęła  I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym w Świeciu.

Sekcja karate – w tym roku najmłodsze smoki (trenują od września 2018 roku)  przygotowały pokaz (pomagał senpai Bolesław Kozłowski, 5 kyu i Eryk Gotowski 6 kyu), dynamiczny pokaz. Były elementy karate shotokan, podstawowe bloki, uderzenia oi-zuki i gyaku-zuki. Grupa smoków, które trenują w sekcji „zaawansowanej” pokazała dodatkowo techniki ju-jitsu (seoi nage, kesa-gatame i układy walki w parterze „grappling”).


fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

Osiagnięcia – jest ich trochę, wymieńmy te ostatnie. Maja Świetlicka 10 kyu brała  udział w seminarium z mistrzami w Wyszkowie, gdzie mogła powalczyć na macie z... chłopcami. Zaskoczyła wszystkich,  wygrywając wszystkie swoje potyczki na macie. Na pokazie z Leną Strzelec wykonała elementy ju-jitsu. Z kolei Mateusz Turek wykonał perfekcyjnie dynamiczne kopnięcia (zbicie piłeczki tenisowej umieszczonej na... głowie Huberta Cerajewskiego). Równie wysokie kopnięcia pokazała Maja Świetlicka 10 kyu, która w tempie Pendolino robi postępy na trudnej "drodze smoka". W grupie są kolejne uzdolnione młode smoczyska jak: Lena Strzelec (doskonała gibkość i przygotowanie ogólnorozwojowe), Milena Kozłowska (doskonała technicznie) czy Jaśmina Pangowska  (bardzo uzdolniona, ale ciągle łapie kontuzje).


fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

Wśród najmłodszych smoków jest Antek Żełabowski, 7-latek który na Ogólnopolskich Zawodach  ju-jitsu w Bydgoszczy zajął II miejsce. W tym roku grupa najmłodszych smoków jest bardzo liczna, niektórzy zdali też swój pierwszy egzamin na 10 kyu (Banaszkowski Wojciech, Cerajewski Hubert, Krzyżanowski Filip, Nowak Wojciech, Pangowska Jaśmina,  Strzelec Lena, Świetlicka Maja, Turek Mateusz, Kozłowski Nikodem), a Kozłowska Milena zdała na 9 kyu. Zajęcia, w dwóch grupach,  prowadzi sensei Krzysztof Golec, 3 DAN.

Dodajmy, że najmłodszym smokiem w grupie jest Dominik Krzyżanowski, 5- latek, który bezproblemowo wykonuje przewrót w przód (chugarei) przez przeszkodę, rok starszy jest Grześ Wujkiewicz (dołączył do grupy w II semestrze), a Ksawery Gołębiowski 9 kyu,  wychowanek MDK2 (dynamiczny i coraz lepszy technicznie).

fot. Krzysztof Golec

Na koniec dodajmy, że młodzież, która obecnie ćwiczy w Kujawsko-Pomorskim Klubie Sztuk Walki przy Szkole Podstawowej nr 30 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów (i wygaszane Gimnazjum nr 23), ul. T. Czackiego 8 -  to byli wychowankowie sekcji w MDK2, dziś dynamicznie się rozwijają i zdobywają kolejne stopnie uczniowskie, jak Hubert Ptaszyński 6 kyu, I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Okręgu w kyokushin karate (2015), Eryk Gotowski 6 kyu (finalista Otwartych Mistrzostw Okręgu w kyokushin karate) czy Aleksander Przybylak, 8 kyu.

Różne są losy młodych i tych nieco starszych smoków, ale sekcja "emdeku" w każdym naborze ma kilkoro wybitnych uczniów, którzy osiągają znaczące sukcesy na swojej drodze smoka. Niektórzy zmieniają szkoły, często  miejsce zamieszkania,  dlatego z żalem pożegnaliśmy się z Lią Gnap, która na Ogólnopolskich Zawodach Judo wywalczyła I miejsce w 2017 roku i II miejsce w 2018 roku, mając zaledwie 7 lat. Kolejni świetnie zapowiadający się zawodnicy jak Piotrek Okoński 8 kyu  czy Mateusz Antoniewicz 8 kyu zawsze będą wizytówką sekcji. Ich starsi koledzy Mikołaj Topolski, 5 kyu czy jeden z najlepszych techników Mikołaj Gackowski, 5 kyu też zaczynali w "emdekowskiej sekcji" najmłodszych smoków.


fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

Grupa „Magic Group” – prowadzi mgr Ilona Chojnacka - zaprezentowała wiązankę piosenek żeglarskich. Dodajmy, że pani Ilona, od trzech lat ocenia prace plastyczne w konkursie Hondy (wespół z mgr Marleną Zabłocką), co więcej, potrafi zainteresować interlokutora wiedzą o... kościelnych organach.  Sama gra na kilku instrumentach, w tym na keyboardzie. Podpowiadamy, jedne z piękniej brzmiących organów  znajdują się tuż pod naszym nosem,  w katedrze w Koronowie. Uczniowie pani Ilony zawsze występują w koncertach charytatywnych jak ostatnio „Serduszko dobre i Ty masz”. To już wizytówka wszystkich nauczycieli (i Dyrekcji) MDK2, którzy od kilku już lat mocno wspierają tę akcję.

Grupa pani mgr Arlety Murawskiej zaprezentowała się przebojowo, w przenośni i dosłownie. Przeboje „Tamta dziewczyna” w wykonaniu Patrycji Jakubczak przyjęto owacjami. Z kolei Ola Dimitrow i Arina Repalewa wystąpiły w autorskiej wiązance „Moje nogi lubią tańczyć. Obie dziewczynki uprawiają jeszcze akrobatykę, lubią czytać bajki Disneya.
 Milena Drążek w utworze „Śpiewam i tańczę” pokazała  kunszt taneczny – nie gorszy niż finaliści „Tańca z gwiazdami”, równolegle trenuje bowiem taniec towarzyski. Milena zajęła II miejsce w regionalnym konkursie „Młodych instrumentalistów”.


fot. Alicja Gotowska, autoflesz.com

Gitarzyści i wokaliści z koła mgr Anny Korzeniewskiej zaprezentowali składankę z wykorzystaniem ukulele i gitary akustycznej. Miłosz Kardasiak zagrał na ukulele i zaśpiewał „Morskie opowieści”  i „Mój świat”. Paweł Andryszczyk z kolei wykonał „Pożegnanie Liverpoolu, wędrując”, zaś Kasia  Rybacka - bez tremy - zaśpiewała „Na błękitnym niebie, bitwa”.

Statuetki honorowe
Tytuł "Honorowego Uczestnika MDK 2", uroczyście wręczony przez dyr. Adama Łętochę i dyr. Dorotę Przywara-Kaps, powędrował do:

Magdaleny OSMAŁEK;

Agaty LUTOWSKIEJ;

Ongi SKOWROŃSKIEJ.

fot. Krzysztof Golec

Goście festynu – seniorska grupa wokalna NIESPODZIANKA z KPCK w Bydgoszczy zaprezentowała oryginalny repertuar z dawnych lat, śpiewany między innymi przez Janusza Gniadkowskiego, ponoć kiedyś porównywany z Tomem Jonesem. „Serduszko pika w rytmie cha-cha” czy „Bawmy się, śmiejmy się” wzruszyły publiczność do łez, wszak to przeboje naszych dziadków. Grupę prowadzi przebojowa Marta Wierzbiańska.


fot. Krzysztof Golec

Grupa taneczna ODYSEJA, działa przy klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych,  wystąpiła z repertuarem „Cygańskie wakacje”. Grupa się tak rozkręciła, że pani Bogna Wojciechowska-Blachowska  szukała fortelu, aby utrzymać w ryzach – niestety napięty jak sprężyna - program festynu.

Ci którzy zaprezentowali się na scenie i terenie MDK2 z pewnością powtórzą to widowisko już za rok. Aczkolwiek pan dyr. Adam Łętocha już liczy i odmierza czas do występu z okazji 70- lecia placówki (uroczystość już po wakacjach). Dodajmy – najstarszej w mieście, z wielkim osiągnięciami, z celującymi ocenami inspektorów z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, wysoko ocenianej przez rodziców.

Zawsze z nami, zawsze z Dziećmi

Honda Nova Motor -  to już trzeci raz z rzędu bydgoski dealer samochodów japońskiego producenta jest na festynie. Zawsze prezentuje nowości modelowe, w tym roku przedstawiciele bydgoskiego salonu pokazali cieszącą się bardzo dobrą opinią klientów Hondę Jazz i hybrydową Hondę CR V.


fot. Krzysztof Golec / konkurs plastyczny Hondy

Honda Jazz - zachwyca nową, wyrazistą stylistyką i wykorzystaniem przestrzeni wewnątrz tego miejskiego kompaktu. Model wyposażono w ekonomiczny silnik 1.3 i-VTEC który może współpracować ze sportową, 6-biegową, manualną skrzynią biegów lub z płynnie pracującą, 7-biegową - automatyczną przekładnią bezstopniową typu CVT.  Cena najtańszej wersji Trend rozpoczyna się od 64.400 PLN.

Honda CR V – zaprojektowana od nowa najnowsza Honda CR V Hybrid wpisuje się idealnie w klimat ekologii, tak ważny dla człowieka. Dlaczego? Świat tonie w smieciach! Ten ultranowoczesny SUV jest dynamiczny i oferuje wyjątkowy  komfort  jazdy. Kierowca ma do dyspozycji trzy tryby jazdy, hybrydową  technologię i-MMD (intelligent Multi-Mode Drive) pod maską, jak również napęd AWD (na wszystkie koła). Cena wersji najtańszej Comfort 2WD rozpoczyna się od 136. 900 PLN.


fot. Krzysztof Golec

Plastyczny Konkurs Hondy zawsze przyciąga uzdolnione plastycznie dzieci w rożnym wieku. Tym razem komisja konkursowa, w skład której weszły nauczycielki „emdeku”  (mgr Ilona Chojnacka, mgr Anna Rozwadowska, mgr Justyna Żurawska) i przedstawiciele Hondy (Michał Wieeser, Paweł Demczak) nie miała problemu z tematem i wyłonieniem zwycięzców. Wszystkie dzieci wybrały ekologiczną Hondą CR V w swoich pracach. Przyznano trzy nagrody główne i jedno wyróżnienie, które otrzymali:

 • I miejsce SZYMON GŁUSZKOWSKI
 • II miejsce MARTYNA GONDEK
 • III miejsce  LILIANNA SECH
 • Wyróżnienie otrzymała JULIA GREC

Atrakcje goniły atrakcje

W tym roku było ich sporo, zaangażowani byli wszyscy nauczyciele i pracownicy MDK2. Wymieńmy zatem to, co przygotowały panie (i panowie) na  drugiej części placu i w budynku głównym:

 • Wystawa pokonkursowa "Kapeluszniki" oraz prace dzieci z kół ceramiki - mgr Marlena Zabłocka;
 • "Kącik sensoryczny dla Malucha" - mgr Justyna Superczyńska,  mgr Anna Rozwadowska*/;
 • Lizaki-wiatraki - działania plastyczne - mgr Jolanta Kotlarek;
 • Wioska olimpijska - rzuty do celu - mgr Małgorzata Lewandowska;
 • Rodzinny Turniej Szachowy - mgr Andrzej Karpiński, dyr. Adam Łętocha, mgr Mariusz Mazalon
 • warsztaty plastyczne - mgr Arleta Murawska

*/ Terapia integracji sensorycznej  - pierwszym sygnałem dla rodzica, że warto wybrać się do specjalisty jest najczęściej rozpoznanie problemu przez nauczyciela. Pewne zachowania czy trudności, jakie dziecko przejawia w grupie rówieśników, na placu zabaw, podczas zadań w szkole czy przedszkolu, mogą być wynikiem zaburzeń integracji sensorycznej.
Dzieje się tak m. in. dlatego, że duże znaczenie przy normalizacji deficytów na tle sensorycznym ma wiek dziecka. Wraz z rozwojem osobowości młodego człowieka zmienia się tzw. plastyczność neuronalna tj.  zdolność pnia mózgu do zmian i modyfikacji wewnątrz swojej struktury. Powoduje to wpływ na spowolnienie tempa nauki podczas terapii SI. Należy jednak pamiętać, że terapia SI ma sens i przynosi rezultaty w każdym wieku. /więcej: sensora.edu.pl/


fot. Krzysztof Golec

Sponsorzy i darczyńcy

Festyn z okazji Dnia dziecka zawsze przyciąga szerokie grono szwederowiaków, widzów, gości, nauczycieli, sympatyków, a prze wszystkim dzieci i ich rodziców. Ze względu na okrojony budżet i wiele przedsięwzięć proponowanych na scenie i terenie placówki, zawsze pomagają sponsorzy,  darczyńcy, ludzie dobrej woli. Mamy zaszczyt przedstawić tę szeroką listę:

 • Pani Lidia Łatuszyńska, dyrektor niepublicznego przedszkola „Muminki”;
 • Pan Stanisław Drzewiecki, dyrektor Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, bezpłatna woda w chłodzonej cysternie;
 • Pan Andrzej Baranowski, dyrektor Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej;
 • Firma ROMEX;
 • Pan Dariusz Lutkowski AUTO DOKTOR, bezpłatne jazdy konne;
 • Pan Janusz Czwojda, Robert Kufel, Ireneusz Nitkiewicz – bydgoscy radni, wsparcie finansowe;
 • Pani Danuta Lewandowska, dyrektor Przedszkola „Wesołe Serduszka”, wsparcie finansowe;
 • Pani Marta Muzolf, dyrektor Przedszkola „Serduszko”, wsparcie finansowe;
 • Pani Alicja Araszkiewicz, dyrektor Centrum Zdrowia, Rozwoju i Kultury, wsparcie finansowe;
 • Pani Jolanta Putto, dyrektor Przedszkola Akademia Kubusia Puchatka;
 • Państwo Romana i Mirosław Szczygielscy, firma  SIS, szkolenia w zakresie bhp, wsparcie finansowe;
 • Pan Robert Wasilewski „Chata Polska” ul. Ugory, wsparcie finansowe;
 • Państwo Gizela i Janusz  Bernaccy, firma „Jan GIZ”, pomoc i wsparcie finansowe;

fot. Krzysztof Golec / fot.1 Marek Michałowski, najlepszy akustyk w mieście, fot.2 pani wicedyrektor Dorota Przywara-Kaps, fot.3 najlepsze kiełbaski w mieście. Specjalne podziękowania dla panów: Marka Michałowskiego i Janusza Adamczyka, fot.4 najlepszy miejski hatchback Honda Jazz
 • Pani Beata Wójtowicz, dyrektor Międzynarodowej Szkoły SOKRATES, wsparcie materialne;
 • PRO Natura;
 • Księgarnia ul. Marii Konopnickiej;
 • Apteka BAJKA z Nowego Fordonu;
 • Pan Leszek Krawczak, usługi gastronomiczne UGOTOWANI – pomoc i wsparcie materialne;
 • Pan Jacek Maleski, dyrektor firmy „Fronhoffs Polska”, pomoc i wsparcie materialne;
 • Rada Osiedla Szwederowo, wsparcie materialne;
 • Pani Renata Widera, dyrektor hipermarketu Castorama, ul. Szubińska, wsparcie materialne;
 • Pan Dariusz Grochola, właściciel firmy „Prawdziwy chleb Zamość”, wsparcie materialne;
 • Cukiernia REM MARKO;
 • Pan Piotr Rogowski, bar DALMACJA, pizza, kebab ul. Bielicka;
 • Firma Powell Loko-Koki;
 • Fundusz Ochrony Środowiska;
 • Pan Andrzej Wojtyna, dyrektor Zespołu Szkół nr 1, bezpłatne wystawienie stanowisk fryzjerskich;
 • Państwo Kwiecińscy, właściciele mięsnych sklepów firmowych – wsparcie materialne;
 • Jolanta i Jarosław Błażejewscy, właściciele delikatesów mięsnych „Błażej” - wsparcie materialne;
 • Szkoła Podstawowa nr 30 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów;
 • Hurtownia słodyczy CANDY WAY – Agnieszka Wiśniewska - wsparcie materialne;
 • Pan Wiesław Paczkowski, hurtownia sportowa PAAK; wsparcie materialne;
 • Pan Marcin Żurański, Wyższa Szkoła Gospodarki;
 • Pan Marek Maciejewski, fundacja "Nowe Pokolenie" - wsparcie finansowe;
 • Pan Wojciech Skorupa, dyrektor handlowy Honda Nova Motor - wsparcie materialne;
 • Pani Alicja Gotowska, sklep zoologiczny Aligator, CH Auchan, ul. Kruszwicka
 • oraz wielu innych darczyńców proszących o anonimowość.
 • redakcja autoflesz.com, obsługa własna

Krzysztof Golec, MDK2

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.