Ćwiczenia ewakuacyjne w MDK2.

 We wtorek (5.11.19) w naszej placówce odbyło się niecodzienne wydarzenie. Okolicznością było przeprowadzenie próbnej ewakuacji z powodu podłożenia ładunku wybuchowego.

Alarm ogłoszono ok. godz. 16-tej, po czym wszystkie dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami musiały opuścić budynek i udać się do punktu ewakuacyjnego. Dzieci wykorzystały tę okazję do wspólnej integracji.

Chwilę później na sygnale przyjechały służby ratownicze: straż pożarna, policjanci z Komendy Miejskiej oraz funkcjonariusze z psami tropiącymi.

Po zakończonej, sprawnie przeprowadzonej akcji, policjanci w holu głównym placówki przeprowadzili z dziećmi pogawędkę. Towarzyszyły temu czworonogi, m. in. specjalizujące się w tropieniu zaginionych ludzi, śladów przestępców, ratowaniu tonących czy wyszukiwaniu zwłok. Psy okazują się też bardzo potrzebne w przeszukiwania terenu i zabudowań, lokalizacji zapachów różnych substancji, takich jak narkotyki, materiały wybuchowe, broń palna i łuski.

To psi fantastyczny słuch, a przede wszystkim fenomenalny węch powodują, że zwierzęta te są wręcz niezastąpione w pracy policyjnej.

W akcji uczestniczyło prawie 100 wychowanków.

Data publikacji: 07.11.2019 r.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.