Pierwszy pokaz najmłodszych smoków i zebranie rodziców – sekcja karate

Poniedziałek, 23 grudnia br. W dojo Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 im. dra Jordana, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się,  jak zawsze - zebranie rodziców, ale wszyscy czekali na pierwszy  pokaz najmłodszych smoków sekcji karate.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kg_DSC_8628_dragon_show_december_19_700-1.jpg

fot.  Radosław Kozłowski /  od lewej: sensei Krzysztof Golec 3 DAN, senpai Eryk Gotowski 5 kyu, senpai Milena Kozłowska 9 kyu, senpai Maja Świetlicka 10 kyu, senpai Hubert Cerajewski 10 kyu, senpai Mateusz Turek 10 kyu, senpai Antek Żełabowski 10 kyu, Gałkowski Łukasz, Runge Aleksander, Julia Kamińska, Oskar Gołębiewski;  klęczą: Michał Skrzypiński, Oliwier Szymański, Natalka Nowak, Szymon Cebula, Maja Kozłowska, Maksymilian Antonowicz

Takie zebrania odbywają się tuż przed feriami i zakończeniem kolejnego roku szkoleniowego w sekcji karate w MDK2 (czerwiec, koniec roku). Młode smoki mają okazję zaprezentować swoje umiejętności, które zdobyły po zaledwie... czterech miesiącach nauki. To bardzo krótki staż w trudnej sztuce sportów i sztuk walki, ale rodzice na bieżąco mogą porównać  poziom wyszkolenia podstawowego - przed zapisem dzieci i... na tę chwilę uprawiania karate shotokan. Jednym słowem to swoiste przepoczwarzanie larwy w... dorodnego motyla.

Podczas swojego pierwszego pokazy najmłodsze smoki zaprezentowały podstawowe pady, element niezbędny do  nauki późniejszych bloków, dźwigni i rzutów (elementy jiu-jitsu). Świetnie zatem wypadł Szymon Cebula, Kamińska Julia, Mateusz Turek Milena Kozłowska czy Hubert Cerajewski. Smoki dobrze już opanowały podstawowe techniki uderzeń zuki, oi-zuki czy kizami-zuki, jak również bloki (age uke, uchi uke, soto uke).

Ciekawostką poliszynela jest fakt, że dzieci - oj przepraszamy - młode smoki są wszechstronne uzdolnione. Dla przykładu Mateusz Turek jest doskonałym matematykiem, startował niedawno w rejonowym konkursie matematycznym, Maja Świetlicka i Oskar Gołębiowski chodzą dodatkowo na zajęcia z gitarą klasyczną w tle, a Hubert Cerajewski  udziela się w harcerstwie. Z kolei Julia Kamińska jest oczytana, docenia teatr, zaś Milena Kozłowska uwielbia rywalizować z... bratem.

fot.  Radosław Kozłowski

Po oficjalnej części instruktor był do dyspozycji rodziców i opiekunów prawnych. Każdy z nich dostał pełną charakterystykę swojego syna lub córki. Jak zawsze podano najbliższe plany – już 11 stycznia odbędzie się egzamin na kolejny stopień uczniowski,  do którego smoki pilnie się przygotowują. Na tę okazję przyjedzie do Bydgoszczy grandmaster Zbigniew Jeż, 10 DAN ze swoimi asystentami z USA i Armenii.

Na koniec dziękujemy też jednemu z rodziców, który poczęstował dzieci słodkimi misiaczkami. Wszyscy zasłużyli na nagrody, ale nie musi to być od razu elektryczna hulajnoga czy najnowszy model iPhone‘a 11Pro. Udany występ i chęć wzięcia w nim udziału też jest nagrodą. Warto pamiętać o teorii Kaizen tj. małych kroków w dochodzeniu do sukcesu. Samurajowie, wojownicy Bushido, mnisi z klasztoru Shaolin  pracowali na taki sukces przez całe życie. Dlatego życzymy młodym i tym starszym smokom perfekcji, wytrwałości  w sztukach walki, jak to robią najlepsi - doskonaląc przez całe życie swoje kung-fu!

Dodajmy, że w czasie  ferii szkolnych (27 stycznia - 9 lutego 2020 r.) w "emdeku" będą półkolonie podczas których rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy. Zapisy trwają:

27-31 stycznia  2020 r. I turnus

03 lutego- 07 lutego 2020 r. II turnus

Krzysztof Golec
instruktor sztuk walki, MDK2
zdjęcia: Radosław Kozłowski

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.