2 tydzień zimowych półkolonii.

Pierwszego dnia dzieci uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez MDKnr2 wybrały się na seans do kina a po nim na zwiedzanie Biblioteki Publicznej z niedostępną na co dzień Biblioteką Bernardynów.

W drugim dniu półkoloniści udali się na warsztaty do Straży Pożarnej, a po powrocie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu. Ponieważ była to jedyna prezentacja tego typu w regionie, z uwagą przyglądała się Telewizja Polska. Dzieci przejechały się samochodem elektrycznym, jeździły na elektrycznych hulajnogach oraz brały udział w rozmaitych eksperymentach.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Diabelskiego Młyna i wioski ginących zawodów GARNIEC.

Ostatniego dnia półkolonii dzieci udały się do Teatru Polskiego na spektakl "Plastusiowy pamiętnik" a na koniec odwiedziły jedyne w Europie Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat-Okha, w którym znajdują się prywatne zbiory oryginalnych eksponatów indiańskich Sat-Okha, syna Polki i wodza Indian.