Karolina Hołda (MKS Emdek Bydgoszcz) kontra Premier RP Mateusz Morawiecki

    W dniu 18.01.2020 r. zawodniczka naszego klubu Karolina Hołda miała zaszczyt zagrać punktowego seta z Premierem RP Panem Mateuszem Morawieckim. Mecz odbył się w gościnnych progach KS Gwiazda Bydgoszcz, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia i jest najstarszym klubem w Bydgoszczy.

    Wizyta Premiera RP w Bydgoszczy związana była m.in. z obchodami przyłączenia Bydgoszczy do macierzy. Karolina wygrała punktowanego seta z Premierem 11:3, lecz była już po wcześniejszej rozgrzewce z trenerem kadry Polski Leszkiem Kucharskim, a Premier zagrał bez rozgrzewki. Następnie Szef Rządu zagrał punktowanego seta z byłym świetnym zawodnikiem, aktualnie trenerem kadry Polski Leszkiem Kucharskim, którego również przegrał 6:11.

Same wyniki nie były jednak tak ważne, jak popularyzacja sportu i przede wszystkim tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży, przez najważniejsze osoby w kraju. Przypomnieć należy, że Premier RP Pan Mateusz Morawiecki trenował w młodości wyczynowo tenis stołowy i był czołowym zawodnikiem w Polsce, co było widać w niektórych zagraniach w czasie rozgrywanych setów.

Należy nadmienić, iż spotkanie przy stołach tenisowych  uświetniła obecność Minister Sportu Pani Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, jednej z najlepszych w historii polskich siatkarek Pani Małgorzaty Glinki oraz wymienionego wcześniej świetnego niegdyś zawodnika, wielokrotnego medalisty największych imprez tenisowych Pana Leszka Kucharskiego. Całe spotkanie przy stołach tenisowych nie odbyłoby się bez inicjatywy jego gospodarza - Prezesa Superligi Mężczyzn w tenisie stołowym, Wiceprezesa PZTS ds. sportowych Pana Zbigniewa Leszczyńskiego, który m.in. zgodził się sędziować punktowane sety. Serdeczne dziękujemy za umożliwienie naszej zawodniczce uczestnictwa w tym bardzo ważnym wydarzeniu.

Data publikacji: 03.02.2020 r.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.