Przepiękna choinka na Starym Rynku – pierwsze zdjęcia nocne dzieci z Koła Fotografii Cyfrowej MDK2

W  Dzień św. Mikołaja rozbłysła kolorowo, przepiękna choinka na Starym Rynku w Bydgoszczy. Dzieci i ich rodzice są  zauroczeni wystrojem, liczbą świątecznych atrakcji, czy podświetleniem zabytkowego ratusza. To miejsce wybrali najmłodsi uczniowie Koła Fotografii Cyfrowej MDK2 na nocną sesję zdjęciową. Wyniki sami zobaczcie.

fot. Krzysztof Golec/ Dominika i Szymon już w gotowości do wykonania najładniejszych zdjęć, brakowało jedynie gwiazd na niebie...

Od kilku już dni, tuż przy Pomniku Walki i Zwycięstwa Ziemi Bydgoskiej stoi szopa z dzieciątkiem Jezus. Tradycyjnie figury wykonali uczniowie bydgoskiego Liceum Plastycznego.
Przepięknie i kolorowo także na ul. Długiej, świetlne girlandy i logo Bydgoszczy widoczne jest z każdego miejsca  deptaku. Bydgoszczanie chodzą tu dość często, ale  chyba nie dostrzegają najpiękniejszych, przedświątecznych dekoracji. 

Dzieci, Dominika i Szymon od razu krzyknęli: Wow, jak pięknie! Aparaty poszły w ruch, dodajmy przy okazji, iż do zdjęć nocnych używaliśmy statywu i trybu manualnego w aparacie i dość wysokiego ISO (ale to szczegóły techniczne).

Przypomnijmy, że po pierwszych zdjęciach „makro”, zdjęciach barw jesieni, konkursu „Niepodległa w obiektywie” dzieci zmierzyły się z trudniejszym problemem. Tak, zdjęcia nocne to rzeczywiście wyższa szkoła jazdy!

Wspólne dzieło najmłodszych adeptów fotografii, na pierwszej przedświątecznej sesji zdjęciowej ze Starego Rynku i ul. Długiej już możecie zobaczyć. Nie opisujemy, nie zanudzamy, bo jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów. Jednym słowem poproście rodziców, zabierzcie ze sobą aparat lub smartfon i sami zmierzcie się z tematem zdjęć nocnych,  w tak pięknej scenerii.

Możliwości programów graficznych, szczególnie tych najprostszych, spełniających oczekiwania początkujących fotografów (lub kandydatów na fotografów) już możecie zobaczyć. Tego także uczą się najmłodsi w Kole Fotografii Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.
Fotografia jest sztuka, to prawda, ale daje niemal nieograniczone możliwości. A jaka satysfakcja z dobrze wykonanych zdjęć. Spróbuj i przekonaj się sam!

Przypominamy, że zajęcia w Kole Fotografii Cyfrowej odbywają się MDK2 nr 2 , w piątki o godz. 15.30-17.45, sala nr 10.

Krzysztof Golec, nauczyciel MDK2
Zdjęcia: Krzysztof Golec,  Dominika Kędzierska, Szymon Cebula

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.