„Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka”

to nie tylko słowa popularnej dziecięcej piosenki (kto jej choć raz nie śpiewał?), ale i hasło promujące działalność  artystyczną, sportową i edukacyjną MDK2 w nowym roku szkolnym.

W dniach 1-11.09.br. trwały w naszej placówce tzw. drzwi otwarte (zapisy na zajęcia i konsultacje z nauczycielami), w ramach których  8 września odbył się piknik dla dzieci i rodziców. Na  terenie MDK2 rozstawione zostały tematyczne stanowiska, przy których nauczyciele prezentowali swoje zajęcia, jednocześnie zapraszając dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, a jeszcze tzw. Niezdecydowanym udzielali także ostatnich wskazówek.

Spotkanie i zabawa się udały. Spora grupa dzieci i rodziców uczestniczyła min. w działaniach przygotowanych przez instruktorów plastyki, muzyki, nauczycieli języków obcych, znawców fantastyki, gier strategicznych i planszowych, czy  trenerów szachów, tenisa, karate.  Byli z nami uczestnicy zajęć  gry na ukulele i bębnach. Zaprezentowali się w mini koncercie, pierwszym po wakacjach i bez próby. Brawo!

Podczas pikniku funkcjonowała tzw. gorąca kanapa, na którą zapraszano nauczycieli, którzy w krótkich wywiadach mówili o swoich zajęciach. Natomiast dyrektor MDK2 p. Adam Łętocha życzył wszystkim nie tylko dobrej zabawy, ale przede wszystkim udanego roku szkolnego, pełnego wrażeń, osiągnięć i spotkań z rówieśnikami.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.