MDK2: XIV Przegląd Piosenki Żeglarskiej

Bydgoszcz, 21 maja, br. W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbył się XIV Przegląd Piosenki Żeglarskiej. Wzięło  w nim udział 12 podmiotów wykonawczych  z naszej placówki wychowania pozaszkolnego oraz z Zespołu Szkół z klasami mundurowymi.

fot. MDK2

Ta bardzo udana impreza została bardzo wysoko oceniona przez szacowne jury, które przysłuchiwało się rytmicznym szantom.

fot. MDK2

Przegląd piosenki żeglarskiej bardzo zaciekawił i uszczęśliwił występami licznie zgromadzonych słuchaczy obecnych na „emdekowskim” występie. Na zakończenie imprezy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy, szantowe statuetki,  był też słodki poczęstunek.

fot. MDK2

Szanty - stanowią nierozerwalny element kultury i tradycji żeglarskiej. Badacze sądzą, że prawdziwy rozkwit pieśni żeglarskich nastąpił na przełomie XVIII i XIX wieku, wraz z rozwojem wielkich żaglowców i długich wypraw morskich.

Anna Grzybek-Korzeniewska, MDK2
Ilona Chojnacka, MDK2