Młodzieżowy Dom Kultury nr 2: karate, stopnie mistrzowskie

Warszawa-Wyszków, 14 kwietna br. Podczas niedzielnego seminarium z mistrzami sztuk walki odbył się egzamin na kolejne stopnie mistrzowskie i uczniowskie. Stopień 4 DAN otrzymał Krzysztof Golec, licencjonowany instruktor karate i sztuk walki.

Niedawno informowaliśmy o grantach przyznanych  przez Prezydenta Miasta dla nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. To wielki uznanie dla pracy nauczycieli. GRATULUJEMY!
Dziś kolejna dobra wiadomość.

Sensei Krzysztof Golec, licencjonowany instruktor karate i sztuk walki, w wyniku przeprowadzonego egzaminu zdał na stopień 4 DAN w stylu chan shaolin si- dju su, kung - fu.

Sekcja karate (początkujący trenują karate shotokan) w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 jest bardzo liczna. Młode - i te nieco starsze smoki - ćwiczą w trzech grupach: początkująca, średniozaawansowana i zaawansowana, w nowej, zmodernizowanej sali (dojo).

Na ostatnim egzaminie na pierwsze i kolejne stopnie (09 marca br.)  zdawało 53 smoków (w tym oczywiście smoczyce). Egzamin przeprowadziła międzynarodowa komisja, której przewodniczącym był grandmaster Zbigniew Jeż, 10 DAN.

W szkoleniu tak licznej  grupy młodych smoków pomagają asystenci: senpai Bolesław Kozłowski 1 kyu i senpai Michał Mularczyk 5 kyu. Dodajmy, że na tym samym seminarium z mistrzami senpai Bolesław Kozłowski zdał na stopień 4 kyu  (self defense).

Autor: Krzysztof Golec, MDK nr 2
zdjecia: Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2, mistrz Rafał Nowakowski 6 DAN, Stany Zjednoczone