Zajęcia otwarte w MDK nr 2 – podsumowanie 1 tygodnia

Prezentujemy podsumowanie pierwszego tygodnia, kiedy to z propozycji zajęć otwartych Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 skorzystała grupa maluchów. Dodajmy, w towarzystwie międzynarodowym. Były zabawy na wolnym powietrzu, gry planszowe, zajęcia sportowe i ciekawy okres historii Polski - Wyspa Młyńska.

kg_DSC1616_pupils-700

fot. autoflesz.com/ Bianca, Daniel, Zuzia, Maya, Kacper, mgr Joanna Jendrzejewska, rodzice.

Dzieci z radością wypowiedziały się na zakończenie pierwszego tygodnia zajęć – Było fajnie! Większość z nich najprawdopodobniej wróci tu po wakacjach, do jednego z wielu kół zainteresowań istniejących w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 im. dra Jordana.

Wspominaliśmy, że zajęcia odbywały się w międzynarodowym towarzystwie, gdyż  uczestniczyły w nich siostry Maya i Bianca ze Stanów Zjednoczonych. To doskonała okazja na integrację z polskimi rówieśnikami, odkrywanie i poznawanie, a także rozwijanie uzdolnień w różnych dziedzinach.

kg_DSC1512_pupils_700

fot. autoflesz.com / Julka, Zuzia, Daniel, Kacper i mgr Joanna Jendrzejewska
  Zajęcia pod okiem nauczycieli

Zajęcia są tak zaplanowane, aby dzieci aktywnie spędzały czas wolny pod opieką specjalistów. W pierwszym tygodniu zajęcia prowadzili: Joanna Jędrzejewska, Hanna Żółkoś i Krzysztof Golec. Były zatem tematy związane z muzyką, rytmiką, plastyka, gry planszowe i... sportowe (tj. elementy wprowadzające do treningu karate).

Dzieci brały udział w zabawach na wolnym powietrzu. W ostatnie dni tygodnia pogoda dopisała, dlatego sztucznie spiętrzone bystrza Młynówki (czysta odnoga Brdy, dodajmy profesjonalnie przygotowana dla maluchów) była oblegane przez dzieci. Ale widać, że również bydgoszczanie i goście odwiedzający nasze miasto  chętnie szukają tu ochłody.  Dodajmy, że Urząd Miasta zadbał o wodę pitną (specjalne poidełka), toalety i… przepiękne widoki (np. Opera, marina, Brda). Rzeczywiście, warto tu przyjść, odpocząć, naładować akumulatory.

kg_DSC1607_maja_joanna_blanka_900 kg_DSC1610_pupils_700

fot. autoflesz.com

Na koniec dzieci obdarowano  słodkościami i perspektywą kolejnych udanych zajęć. Wygląda na  to, że rodzice przekonali się do takiego sposobu spędzania czasu wolnego. Naszym zdaniem pomysł przedni, takie samo wykonanie, a wspomnienia dzieci – bezcenne.

Krzysztof Golec Instruktor sztuk walki