Warsztaty taneczne “Hip-Hop Hura Taniec” w MDK nr 2

Zakończono warsztaty taneczne street dance organizowane przez Marzennę Skowrońską (nauczyciela tańca) w MDK nr 2.

W trakcie warsztatów odbyły się m.in. zajęcia na sali, ćwiczenia taneczne w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i na Wyspie Młyńskiej, wizyta w Olimpic Bowling Center oraz w Parku Trampolin! Wesoło i aktywnie!

Zwieńczeniem warsztatów Hip-Hop Hura Taniec było wręczenie dyplomów i medali.

Data publikacji: 19.02.2018 r.

I miejsce dla Kaliny Urban w konkursie plastycznym!

     W wojewódzkim konkursie plastycznym „Kartka Choinką Pachnąca” I miejsce w kat. do 9 lat zdobyła Kalina Urban – wychowanka Pracowni Malarstwa Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

    Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem dyplomów i upominków odbyło się 15 grudnia 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy.

Data publikacji: 13.02.2018 r.

serce

Ogłoszenie wyników zbiórki publicznej

nr 270/2016/2474/OR

  1.  Nazwa i siedziba przeprowadzającego zbiórkę publiczną:

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy, przy ul. Leszczyńskiego 42.

  1. Nazwa organu, który udzielił pozwolenia oraz data i numer pozwolenia:

Minister Administracji i Cyfryzacji

Decyzja Nr 2016/2474/OR wydana przez Fundację Słoneczko.

  1. Termin zbiórki publicznej:

03.02.2018 rok

  1. Miejsce prowadzenia zbiórki:

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy.

  1. Cel zbiórki:

Zbiórka została przeprowadzona w celu pokrycia kosztów leczenia, rehabilitacji oraz turnusów rehabilitacyjnych dla Filipa Stachowicza.

  1. Rozliczenie końcowe zbiórki:

8.235,97 zł (osiem tysięcy dwieście trzydzieści pięć zł 97 groszy)

  1. Formy zbiórki: puszki stacjonarne
Data publikacji: 09.02.2018 r.

Kiedy pomagamy innym, pomagamy również sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy-zatacza koło i wraca do nas.
Flora Edwards

Pragniemy serdecznie podziękować
wszystkim zaangażowanym firmom i osobom prywatnym
za wsparcie naszej inicjatywy – koncertu charytatywnego „Serduszko Dobre i Ty masz”.
Dzięki Państwa zrozumieniu, zaangażowaniu  i bezinteresownej pomocy
udało się zabrać środki finansowe dla dwuletniego Filipka Stachowiaka.
Zabrana suma, która przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania
zostanie wykorzystana na leczenie i rehabilitację chłopca.

Życzymy Państwu szczęścia, wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym
oraz jeszcze raz dziękujemy za okazaną dobroć i hojność.

Sponsorzy:

  1. Ośrodek Wypoczynkowy Bursztyn
  2. Tortownica
  3. Esceperoom Bez Wyjścia – Fabryka Snów
  4. Pani Marta Pawłowska -Fotografia Artystyczna
  5. Salon Fryzjerski Hair Studio
  6. Strzelnica Laserowa
  7. Echo Art
  8. Przedszkole 66
  9. Fizjo4move
  10. Squash point
  11. Time for Beauty
  12. Sport Factory
  13. Przedszkole Niepubliczne Serduszko
  14. Przedszkole Niepubliczne Wesołe Serduszka
  15. Przedszkole Niepubliczne Muminki
  16. Poradnia dietetyczna.
  17. FIRMA Beretta Ateneo
  18. Restauracja Zatoka
  19. Wnętrza i Tkaniny
  20. Centrum Gier Planszowych PEGAZ
  21. Klub zdrowia Bydgoszcz
  22. Nowa France
  23. Straż pożarna Glinki
  24. Pracownia Artystyczna Ogród Pasji
  25. Salon Optyczny Doktor Marchewka
  26. Firma Eko instal spółka jawna
  27. Pani Monika Kozłowska
  28. Pani Nadia Fulera
  29. Pan Mariusz R. Stoppel
  30. Pan Przemysław Grzybowski
  31. Państwo Cecylia i Piotr Schutta
  32. Państwo Dagmara i Marcin Jasińscy
  33. Pani Małgorzata Borowicz
  34. Pani Kinga Brandys
  35. Pan Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski
  36. Pan Janusz Czwojda – Radny Rady Miasta Bydgoszczy
  37. Pani Alicja Araszkiewicz – Radna Rady Miasta Bydgoszczy
  38. Państwo Roman, Paulina, Mateusz Chabowscy
  39. Pan Rafał Szablewski
  40. Pani Hanna Ciesielska
  41. Pan Kacper Borkowski
  42. Pani Anna Pawłowska
  43. Pan Andrzej Stefan Wiśniewski
  44. Pani Magda Rucińska
  45. Pan Bartłomiej Chrobak
  46. Pani Agata Przastek
  47. Pani Magdalena Górak
  48. Pani Lucyna Kozicz
  49. Pani Joanna Osińska
  50. Państwo Marek i Danuta Szarata
  51. Państwo Urszula i Jarosław Paszkiewicz
  52. Państwo Anna i Dominik Dworkiewicz
  53. Pani Katarzyna Michałowska
  54. Państwo Katarzyna i Robert Paproccy
  55. Pani Aneta Kruszyńska
  56. Pani Magdalena Górak
  57. Iza Szafrańska
  58. Rodzina Ulki NIećko
  59. Rodzina Pawła Kamińskiego
  60. Państwo Gizela i Miłosz Berneccy
Data publikacji: 09.02.2018 r.

XII Bydgoski Maraton Gier Planszowych – relacja

     Kolejna edycja miejskiej imprezy dla miłośników gier planszowych zakończyła się sukcesem – prawie 90 osób zawitało na XII Bydgoski Maraton Gier Planszowych organizowany przez Fabrykę Wolnego Czasu, Centrum Gier Planszowych Kruk oraz MDK nr 2!

70 osób aktywnie korzystało z puli 150 tytułów gier dostępnych na imprezie.
16 osób wzięło udział w turnieju gry “Park Niedźwiedzi” wydawnictwa Lacerta (w kategorii dziecięcej zwyciężył Rudolf Marchlewski, a w kategorii dla dorosłych Iwo Kiełpikowski).
Ponad 20 kolejnych osób zawitało na sam Kiermasz Używanych Gier Planszowych, na którym można było zarówno kupić, jak i sprzedać swoje gry – ta część była całkowicie bezpłatna!

baner.cdr

     Przy okazji przypominamy, że od kilku lat Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 współpracuje z Fundacją “Młodzi Młodym”, dzięki czemu istnieje możliwość przekazania 1% ze swojego podatku na działalność dydaktyczną i organizacyjną placówki.

    JEŻELI DOPISZECIE W ODPOWIEDNIEJ RUBRYCE “MDK nr 2 w Bydgoszczy – Fabryka Wolnego Czasu” oraz nr KRS 0000270261 TO TE ŚRODKI TRAFIĄ DO NASZEGO KLUBU I POMOGĄ ROZBUDOWAĆ BIBLIOTEKĘ GIER!

Zatem jeżeli jeszcze czeka Was wypełnianie wspaniałego druku jakim jest PIT 😉 to jest to jakiś pomysł na wykorzystanie Waszego 1%! A jeżeli już oddaliście deklarację do Urzędu Skarbowego to zawsze można złożyć korektę 😉

Pozostałe zdjęcia znajdziecie < tutaj >!

Data publikacji: 05.02.2018 r.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach

      Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy, kolejny już raz był organizatorem Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach – rocznik 2005 i młodsi.

Zawody rozegrano 23.01.2018 r. systemem szwajcarskim na dystansie 7 minut tempem 15’ na zawodnika. Oto wyniki drużynowe:

  1. SP nr 5 Toruń – 11 pkt. meczowych (Tomasz Brzeziński, Piotr Przewoźnik, Adam Filipiak, Rozalia Szalkowska);
  2. SP nr 62 Bydgoszcz – 11 pkt. meczowych (Szymon Podlewski, Gracjan Bromirski, Adrian Wabnic, Roksana Bromirska);
  3. SP nr 7 Grudziądz – 9 pkt. meczowych (Michał Zakręt, Kamil Pyrzewski, Julia Lewandowska, Karolina Ciemnoczołowska);
  4. SP nr 63 Bydgoszcz – 9 pkt. meczowych
  5. SP nr 46 Bydgoszcz – 9 pkt. meczowych
  6. SP Borówno – 8 pkt. meczowych

      W zawodach wzięło udział 17 zespołów, które zakwalifikowały się z eliminacji powiatowych. Zawody na zlecenie Kujawsko-Pomorskiego Związku Sportowego sędziowali Andrzej Karpiński, Mariusz Mazalon i Adam Łętocha z MDK nr 2.

    Najlepsze zespoły otrzymały puchary i medale, które wręczyła Małgorzata Szopińska – prezes Kujawsko Pomorskiego Związku Sportowego i Maria Śmigiel z Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.

      Następnymi zawodami organizowanymi przez MDK nr 2 będą w maju Mistrzostwa Polski Domów Kultury w Szachach (turniej otwarty) i Rodzinny Turniej Szachowy o zasięgu wojewódzkim. Zapraszamy uczestników i potencjalnych sponsorów.

Data publikacji: 27.01.2018 r.

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w szachach

      W Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbyły się kolejne Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w szachach, w ramach Olimpiady Młodzieży z rocznika 2004-2002.

Zawody rozgrywane na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim, z tempem 10’ na zawodnika.

Zawody przeprowadzili i sędziowali: Andrzej Karpiński, Mariusz Mazalon i Adam Łętocha z MDK nr 2.

    Puchary i medale dla najlepszych zespołów przygotowało Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych a wręczyła je pani Małgorzata Szopińska – prezes związku.

Poniżej wyniki:

1. Gimnazjum nr 38 Bydgoszcz – 13 pkt. meczowych

    Skład:  Łukasz Wolski, Igor Jankowski, Bartosz Bracikowski, Gabriela Marciniak.

2. Szkoła Podstawowa w Karnkowie –  8 pkt meczowych

     Skład: Mikołaj Poćwiardowski, Kamil Jędrzejewski, Jakub Bugdalski, Katarzyna Janiszewska, Jakub Jesionowski.

3. Gimnazjum nr 12 Grudziądz – 8 pkt. meczowych

   Skład: Adam Dudziński, Patryk Ciemnoczołowski, Cyprin Zasada, Julia Janiszewska.

4. Szkoła Podstawowa nr 2 Świecie – 8 pkt.
5. Szkoła Podstawowa Łochowo – 8 pkt.
6. Gimnazjum Czernikowo – 8 pkt.
7. Szkoła Podstawowa nr 66 Bydgoszcz – 7 pkt.

Łącznie udział wzięło 12 gimnazjów zakwalifikowanych z eliminacji powiatowych. Kolejne zawody to Olimpiada dzieci z rocznika 2005 i młodszych, które odbędą się również w MDKnr2 w dniu 23 stycznia 2018 r.

Data publikacji: 22.01.2018 r.

Bydgoski Maraton Gier Planszowych

Rok 2018 zaczął się leniwie – za oknem deszcz, śnieg lub zwykła chlapa, ale planszowe środowisko działa aktywnie na rzecz promocji naszego hobby!

Zapraszamy serdecznie na XII edycję imprezy pod nazwą:

baner.cdr
4 lutego 2018 r. gramy od 14.00 do 19.30!Park-Niedzwiedzi-thumbnail

– ok. 150 tytułów w wypożyczalni, 
– turniej w grę PARK NIEDŹWIEDZI
dzięki współpracy z wydawnictwemBIGlogo_lacerta.jpg,
– akredytacja w wysokości 10 / 5 zł, która w całości jest przeznaczona na nagrody oraz organizację imprezy,
– losowanie nagród!
a także KIERMASZ UŻYWANYCH GIER PLANSZOWYCH, który trwać będzie od 14.00 do 16.30, ale tym razem całkowicie BEZPŁATNY!

 

Data publikacji: 16.01.2018 r.

Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wzdłuż Wisły 2017” – Spacer i Odpoczynek u Brzegu Wisły

      W tegorocznej edycji konkursu zorganizowanej przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu na konkurs nadesłano ponad 1100 prac. Nagrodę w kategorii wiekowej 5-6 lat otrzymała wychowanka Pracowni Malarstwa I z MDK nr 2

LENA BĄK (6 lat)

Nagrody wręczono 4 grudnia 2017 r. w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej OKSiR w Świeciu. Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych laureaci otrzymali własne prace wydrukowane w formie pamiątkowych pocztówek.

Gratulujemy Lenie!

Data publikacji: 10.01.2018 r.

Sukces wychowanek MDK Nr 2 w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”

W konkursie zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury

Zuzanna Kaźmierczak (7 lat) zdobyła wyróżnienie w kategorii dzieci w wieku od 7 do 10 lat!

Wyróżnione udziałem w wystawie pokonkursowej zostały:

Katarzyna Wolska (6 lat)
Rozalia Grec (10 lat)
Amelia Borkowska (12 lat)

 Wśród wyróżnionych opiekunów znalazła się Małgorzata Lewandowska – nauczycielka Laureatek tegorocznego konkursu. Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 05.01.2018 r.

Mikołajki na Wzgórzu Wolności

     W dniu 09 grudnia 2017 r. – w sobotnie przedpołudnie Rada Osiedla Wzgórze Wolności wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2, Przedszkolem nr 20 i Gimnazjum nr 20 (miejsce przedsięwzięcia), zorganizowała dla mieszkańców dzielnicy „Mikołajki 2017”.

W sali widowiskowej zaprezentowały się:

– zespół teatralny „Pacynka” w przedstawieniu „Świeć gwiazdeczko” – opiekun Wioleta Górska-Nowik,

– zespół instrumentalno-wokalny „Dzwoneczki” – opiekun Joanna Jendrzejewska,

– w świątecznym przedstawieniu „Historia małej Agatki” instruktorzy MDK nr 2 – Anna Rozwadowska, Justyna Superczyńska-Szarata i Wioleta Górska-Nowik,

– oraz cztery grupy z Przedszkola nr 20 w występach artystycznych.

     Następnie w sali sportowej rozegrano turniej tenisa stołowego, w sali MDK nr 2 rozegrano turniej szachowy i turniej warcabowy, a w pozostałych salach dzieci (wraz z nauczycielami z Przedszkola nr 20) uczestniczyły w zajęciach i warsztatach plastycznych tworząc prace świąteczne i mikołajkowe.

Rada Osiedla Wzgórze Wolności zadbała o wspaniałą oprawę.

    Na konkursy i zawody przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe, zabezpieczono współorganizatorów w materiały plastyczne a uczestnicy i występujący otrzymali mikołajkowe słodkości.

   Współorganizatorzy i uczestnicy spotkania mikołajkowego chcieliby podziękować całej Radzie Osiedla, a w szczególności Zdzisławowi Tylickiemu i Markowi Tuzowi za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie zadania.

   Dyrektorzy wymienionych placówek dziękują swoim nauczycielom realizującym całość przedsięwzięcia i akustykowi za doskonałe nagłośnienie imprezy.

Data publikacji: 16.12.2017 r.

Turnieje szachowe 08-10.12.2017 r.

Sprawozdanie – Drużynowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Szachach 08.12.2017 r.

Sprawozdanie – Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach 09.12.2017 r.

Sprawozdanie – Ogólnopolski Turniej Szachowy 10.12.2017 r.

Data publikacji: 16.12.2017 r.

Turniej szachowy do lat 10

Sprawozdanie z turnieju szachowego dzieci do lat 10.

W dniu 10 grudnia 2017 r. zorganizowano turniej szachowy dla dzieci do lat 10.
Organizatorem z ramienia Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy był Adam Gołąbiewski.
Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim co dało szansę zawodnikom osiągnąć wyższe kategorie szachowe.

W turnieju wspólnie rywalizowały dziewczynki i chłopcy (klasyfikacja końcowa), ale również klasyfikacja obejmowała osobną kolejność zajętych miejsc.

M-ce Nazwisko i imię Pkt
1. Gołęcki Wojciech 8.0
2. Wójtowicz Patryk 6.5
3. Drążkowski Mateusz 6.0
4. Świetlicka Maja 6.0
5. Placek Igor 6.0
6. Mroczkowski Mateusz 6.0
7. Pilarski Szymon 5.5
8. Zieliński Gracjan 5.5
9. Osowska Kornelia 5.0
10. Sandurski Piotr 5.0
11. Opaska Szymon 5.0
12. Abrameuku Joachim 5.
13. Wnuk Agata 4.5
14. Wesołowski Igor 4.5
15. Kalaczyński Jacek 4.5
16. Meysner Aleksander 4.5
17. Gusowski Maksymilian 4.0
18. Burdziński Paweł 4.0
19. Kalinowski Łukasz 4.0
20. Pastor Igor 4.0
21. Szatkiewicz Juliusz 3.5
22. Urbańczyk-Andrearczyk Krzysztof 3.5
23. Tomaszewski Dawid 2.5
24. Costa Felix 2.0
25. Borkowska Gabryiela 1.5
26. Kostrzewski Patryk 1.0

Wyniki chłopców:                                                      Wyniki dziewcząt:

  1. Wojciech Gałącki – 8 pkt.                      1. Maja Świetlicka – 6 pkt.
  2. Patryk Wójtowicz – 6,5 pkt                     2. Kornelia Osowska – 5 pkt.
  3. Mateusz Drążkowski- 6 pkt.                  3. Agata Wnuk – 4,5 pkt
  4. Igor Placek
  5. Mateusz Mroczkowski

Najlepsi otrzymali puchary, medale i dyplomy a wszyscy uczestnicy atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczyli panowie Marian Lewandowski – prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Adam Łętocha – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Lista osób, które zdobyły wyższe kategorie szachowe (warunkiem ich przyznania jest przynależność klubowa):

IV kat. zdobyli
Gołęcki Wojciech, Świetlicka Maja

V kat. zdobyli
Wójtowicz Patryk, Mroczkowski Mateusz, Abrameuku Joachim, Drążkowski Mateusz, Zieliński Gracjan, Kalaczyński Jacek, Pilarski Szymon, Sandurski Piotr, Osowska Kornelia, Opaska Szymon.

Data publikacji: 16.12.2017 r.

XXIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej

    Potężna dawka dobrej muzyki, miłe wzruszenia przy dźwiękach gitary, pianina i skrzypiec, dużo magicznego nastroju i szczypta poezji czyli 23 edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej. 25 listopada Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 rozbrzmiewał muzyką i poezją.

    W tym roku, oprócz urokliwych piosenek usłyszeć można było poezję Agnieszki Osieckiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a życzliwe i profesjonalne jury służyło radą i oceniło poziom wszystkich prezentacji konkursowych jako bardzo wysoki. “Bądźcie pozdrowieni nadwrażliwi za Waszą czułość w nieczułość świata….”

Data publikacji: 16.12.2017 r.

Mikołajki turystów

    W dniach 8-9 grudnia b.r. dzieci i młodzież z kół gitarowych i zespołów wokalno-instrumentalnych uczestniczyli w integracyjnych “Mikołajkach turystów”. Impreza odbyła się w gościnnej dla nas szkole w Ostromecku. Część wieczorna upłynęła nam na poznawaniu piosenek i akompaniamentów do repertuaru świąteczno-zimowego. Po wspólnej kolacji odwiedził nas Mikołaj i obdarował wszystkich prezentami. Śpiewanie i granie trwało długo w noc, zakończyło się ok. 3.00 i na sen w warunkach biwakowych zostało niewiele czasu. Zmęczeni ale zadowoleni pożegnaliśmy się o 7.30…”

Data publikacji: 16.12.2017 r.