Podsumowanie zajęć otwartych (2 tydzień ferii)

PONIEDZIAŁEK 19 lutego

Kolejny tydzień ferii rozpoczął się bardzo aktywnie: wycieczka piesza na Stare Miasto, zabawy na placu na Wyspie Młyńskiej,  rozpoznawanie znanych obiektów w naszym otoczeniu - Muzeum im. L. Wyczółkowskiego, Opera Nova, Wieża Ciśnień, Fara i na koniec … - o 13:13 spotkanie z p. Twardowskim…

WTOREK 20 lutego

Podczas wtorkowych zajęć uczestnicy mogli poczuć się jak średniowieczni architekci projektując własne zamki. Opowieści o duchach stworzyły odpowiedni klimat do działań twórczych. Obie grupy przygotowały własne, niepowtarzalne projekty. Równolegle do prac budowlanych powstawały historie obu zamczysk….

ŚRODA 21 lutego Podczas warsztatów komunikacji próbowaliśmy gadać tak, żeby się dogadać…  Określiliśmy, czym są argumenty i w jaki sposób można ich używać, żeby przekonać do swoich racji czy pomysłów. ŚRODA 1ŚRODA 2Nowe umiejętności przydały się na bezludnej wyspie, kiedy to w grupach trzeba było wybierać najbardziej przydatne przedmioty do przetrwania. Kolejnym zadaniem zespołów było znalezienie pomysłów, w jaki sposób wydostać się z wyspy. Najbardziej przekonała nas grupa, która wybrała scyzoryk, sznurek i ręcznik. Czy domyślacie się, jak chcieli wykorzystać te przedmioty…?

CZWARTEK 22 lutego

Czwartek rozpoczęliśmy grą w „Państwa-Miasta”. Mimo przerwy od zajęć szkolnych wyniki były imponujące. Stworzyliśmy także kolorowe obrazki inspirowane orientalnymi ornamentami. Zabawy na Hoplandzie i gry stolikowe wypełniły pozostały czas.

PIĄTEK 23 lutego

W mroźny piątek spacerem nad Brdą dotarliśmy na wystawę budowli z klocków lego. Największe wrażenie, oprócz figury Tomasza Golloba, zrobiły statki kosmiczne, znane budowle oraz air force one - 11-metrowy samolot ułożony z klocków lego. Tego dnia dowiedzieliśmy się także, czym jest film i rysunek animowany i jak samemu można go wykonać. Najodważniejsi spróbowali. Obejrzeliśmy dwa krótkie filmy animowane w wersji książkowej.

Data publikacji: 21.03.2018 r.