Konkurs Plastyczny „Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce” w Skłudzewie

Jury VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Moje Piękne Bezpieczne Miejsce – 2024” przyznało uczestnikom nagrody indywidualne w czterech kategoriach wiekowych oraz nagrody zespołowe dla placówek za szczególnie interesujące zestawy prac. Wybrane prace zakwalifikowano do prezentacji na wystawie w galerii Fundacji, mieszczącej się w XIX-wiecznym Zespole Pałacowo-Parkowym. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w czwartek, 19 września 2024 r. o godz. 14:00.

Laureatami konkursu z Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Bydgoszczy zostali: Martyna Gill (III miejsce, lat 10) oraz Lena Meier (III miejsce, lat 13), pod opieką nauczycielki Jolanty Kotlarek-Młyńskiej. Do wystawy zakwalifikowano również prace Jadwigi Bojar, Kacpra Szymkowskiego, Weroniki Wiśniewskiej i Bogumiły Markiewicz.

W wernisażu uczestniczyli fundatorzy nagród, którzy osobiście pogratulowali laureatom i wręczyli przyznane nagrody rzeczowe, dyplomy oraz nagrody zespołowe. Podczas wernisażu wszyscy goście zostali zaproszeni do udziału w Akcji Plastycznej „Niespodzianka dla każdego dużego i małego”. Nasza grupa młodych artystów z MDK 2 uczciła ten dzień Tortem - NowyJork. Może chcieliśmy poczuć się jak zwycięzcy międzynarodowych nagród przyznawanych przez MoMA w Nowym Jorku? GRATULUJEMY LAUREATOM!

Jola Kotlarek-Młyńska
Data publikacji: 08.10.2024 r.