Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w MDK nr 2 w Bydgoszczy


Wtorek, 16 kwietnia br. Punktualnie o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 im. dra Jordana uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne. Na uroczystości był obecny wiceprezydent Mirosław Kozłowicz, Adam Soroko, wicedyrektor - Wydział Edukacji i Sportu UM, dyrektorzy przedszkoli, nauczyciele, sympatycy "emdeku", rodzice, przedstawiciele mediów i oczywiście najmłodsi, dla których wykonano ten projekt.


fot. Krzysztof Golec

Jak powiedział Mirosław Kozłowicz miasto w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wydało na ten projekt niemal pół mln złotych; od dziś obiekt ten należy do najlepszych w naszym mieście. Było zatem uroczyste przecięcie wstęgi - a nożyczki ostrzyła sama pani sekretarka Janina Błaszczyk - były występy zespołów tanecznych pod kierunkiem mgr Mirosławy Jurgiel i mgr Doroty Przywary-Kaps. Później dzieci mogły wypróbować swoich sił na boisku do minisiatkówki, na koniec odbył się mecz piłkarski kadry "Chemika" i "emdeku".

O dokonaniach młodzieży i dzieci MDK2 opowiadała z nauczycielską pasją mgr Anna Rozwadowska, która z gracją przyjęła także rolę gospodarza programu.

fot. Krzysztof Golec / wicedyrektor Dorota Przywara-Kaps udzieliła podczas otwarcie boiska kilku wywiadów 

Warto dodać, że na terenie MDK nr 2 - ze środków miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - planowana jest kolejna inwestycja - dobudowanie zadaszonej sceny i fontanna. W tym roku "emdek" obchodzi swoje 70. urodziny, to najstarsza tego typu placówka w mieście. Znów będzie się działo!

Aktualnie w MDK nr 2 kończy się ewaluacja, wszyscy z niecierpliwieniem oczekują oceny, o czym jeszcze napiszemy.


fot. Krzysztof Golec

Podczas uroczystości otwarcie boiska wielofunkcyjnego obecni byli:

Radni Rady Miasta Bydgoszczy pan Janusz Czwojda, Jan Gaul, Paweł Bokiej i Robert Kuffel;
pan Aleksander Deja, przewodniczący Rady Osiedla Szwederowo;
pani Maria Śmigiel i pan Marian Lewandowski – prezesi Szkolnego Związku Sportowego;
pan Krzysztof Biesek z Klub Siatkarski "Chemik";
pan Adam Borkowski – przewodniczący Rady Rodziców MDK2;
dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, uczestniczących w uroczystości wraz z nauczycielami i dziećmi;
pani Lidia Łatuszyńska – dyrektor Przedszkola "Muminki", Marta Muzolf – dyrektor Przedszkola "Serduszko";
pan Piotr Skowroński – dyrektor MDK nr1


fot. Krzysztof Golec

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 im. dra Jordana - jak powiedzieliśmy - to najstarsza placówka w naszym mieście, kuźnia młodych talentów, która pięknieje z roku na rok. To między innymi zasługa Dyrekcji MDK nr 2, Urzędu Miasta, entuzjastów-nauczycieli, jak również... dofinansowania z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Sukcesy wychowanków, celujące wyniki z ewaluacji, jak również dobra atmosfera w tej placówce sprzyjają licznym akcjom mającym na celu dalszą poprawę wizualizacji "emdeku" Przypomnijmy, że jeszcze powstanie tu fontanna (dawniej był tu minibasen), zabudowa sceny, planowana jest rozbudowa placu zabaw, a na ukończeniu jest remont budynku głównego. Boisko wielofunkcyjne jest zatem kolejną wizytówką tej placówki, co podkreślił wiceprezydent Kozłowicz.


fot. Krzysztof Golec

W tym roku szkolnym ponownie będą organizowane "Zajęcia otwarte" i półkolonie dla dzieci podczas wakacji. Rodzicom zainteresowanym zabezpieczeniem czasu wolnego przypominamy, że trzeba zapisać dziecko w sekretariacie u pani Mirosławy Jurgiel z wyprzedzeniem, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkich czekają jeszcze ważne wydarzenia, jak "Słoneczko świeci dla wszystkich dzieci", impreza podsumowująca kolejny rok nauki.

Życzymy zatem kolejnych sukcesów!

Krzysztof Golec, instruktor MDK2

Data publikacji: 17.04.2019 r.

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.