Karolinka 2019

    Dnia 27 kwietnia 2019 roku Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy był organizatorem XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tanecznych pn. „KAROLINKA 2019”, który przeprowadzono w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej .

Jury w składzie:

  1. Jolanta Dutkiewicz – Oleksiak - Przewodnicząca Bydgoszcz
  2. Mariola Moder – Kułakowska – Bydgoszcz
  3. Tamara Graczykowska-– Bydgoszcz

Postanowiło przyznać: 

 w kategorii: INNE FORMY TAŃCA do lat 6 

I   MIEJSCE - ZESPÓŁ mini ECHO - SZKOŁA TAŃCA ECHO ART

II  MIEJSCE - ZESPÓŁ „MRÓWECZKI” - PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „PRZEDSZKOLNA CHATKA” - BYDGOSZCZ

III MIEJSCE - Zespół „BALETOWE BRZDĄCE” - STUDIO TAŃCA BAILAMOS - BYDGOSZCZ

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNEIGNACY BONK - z zespołu UNIQUE BRZDĄCE - BYDGOSZCZ

w kategorii: TANIEC LUDOWY do lat 12   

I MIEJSCE - ZESPÓŁ „ROZTAŃCZONE ISKIERKI” - MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY „ISKRA” w PILE

w kategorii: DUETY ART. do lat 7  

I  MIEJSCEBLANKA LE HAI - JULIA MULCAN - SZKOŁA TAŃCA ECHO ART                  

w kategorii: DUETY ART.  do lat 12

MIEJSCE  - ROKSANA STACHNIK – KLAUDIA GŁADEK  - OKSiR ŚWIECIE

II  MIEJSCE   - JULIA WOJDYLAK - ANASTAZJA ROCHNA - VerSus  SP  KRUSZYN

w kategorii: DUETY ART. do lat 16

MIEJSCE - ANASTAZJA BARTNIK – PAULINA DZIENNIK - OKSiR ŚWIECIE

II MIEJSCE - MAŁGORZATA OSIŃSKA - JAGODA REĆKO - KONTRA VI - MDK nr 2 BYDGOSZCZ

III MIEJSCE - WIKTORIA LEWANDOWSKA - MAJA WOROPAJ - VerSus  SP KRUSZYN

WYRÓŻNIENIEKAROLINA CIESIELSKA - JULIA TOKARZ - KONTRA VI - MDK nr 2 BYDGOSZCZ

CZĘŚĆ II   INNE FORMY TAŃCA 

w kategoriiZESPOŁY - INNE FORMY TAŃCA do lat 12

MIEJSCE - GRUPA „UNIQUE KIDS” - UNIQUE STUDIO - BYDGOSZCZ

II MIEJSCE ZESPÓŁ BAILA CHICA - STUDIO TAŃCA BAILAMOS – BYDGOSZCZ 

III MIEJSCE - GRUPA „UNIQUE SŁODZIAKI” - UNIQUE STUDIO - BYDGOSZCZ

WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ TANECZNY „FART” - AKADEMIA RUCHU „TERCJA" - BYDGOSZCZ

WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „AKART” - AKADEMIA RUCHU „TERCJA" - BYDGOSZCZ

w kategorii: ZESPOŁY - INNE FORMY TAŃCA do lat 16

MIEJSCE - ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „BRAX 5” - PAŁAC MŁODZIEŻY - BYDGOSZCZ

I MIEJSCE - ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „BRAX 4” - PAŁAC MŁODZIEŻY - BYDGOSZCZ

II MIEJSCE - ZESPÓŁ „BAILA GIRLS” - STUDIO TAŃCA BAILAMOS - BYDGOSZCZ 

III MIEJSCE - ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „BRAX 6” - PAŁAC MŁODZIEŻY - BYDGOSZCZ

III MIEJSCE - ZESPÓŁ „SHOW” - OKSiR ŚWIECIE

     W Przeglądzie wzięło udział  27 zespołów tanecznych (ponad 400 młodych adeptów sztuki tanecznej) oraz łącznie 10 duetów w kategorii ART. do 7, 11 i do 16 lat. Dzieci reprezentowały swoje przedszkola, placówki wychowania pozaszkolnego, domy kultury i szkoły tańca działające w Bydgoszczy i województwie. Swoją obecność zaznaczyło miasto Piła.

   Przegląd przebiegał z podziałem na dwie części. Pierwsza to grupy przedszkolne do 7 roku życia w kategorii inne formy tańca, zespoły ludowe do 12 lat: oraz duety art. do lat 7, 11 i 16.

      Drugi blok  rozpoczął się  prezentacjami w kategorii inne formy tańca do 12 lat, następnie do lat 16.

     Zdaniem jury zespoły zaprezentowały bardzo ciekawe etiudy taneczne i wysoki poziom wykonania, szczególnie w kategorii do 16 lat . W kilku przypadkach po burzliwej dyskusji jury przyznało miejsca równorzędne .

     Dzieciom i młodzieży biorącym udział w Przeglądzie wręczono dyplomy, nagrody rzeczowe, zwycięzcom pamiątkowe statuetki „KAROLINKA 2019”. Najlepsze duety otrzymały medale.

    Na występujących artystów czekał słodki poczęstunek i napoje.

   Organizacja Przeglądu przebiegała bardzo sprawnie i zgodnie z wyznaczonymi ramami czasowymi dzięki zdyscyplinowaniu instruktorów i wszystkich uczestników tegorocznego Przeglądu.

   Wszystkim młodym artystom, instruktorom i opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tanecznych „ KAROLINKA 2019.

< PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ >

Podpisy Jury

 Data publikacji: 05.05.2019 r.

 
Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.