Pierwszy dzień zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy, po przymusowej kwarantannie na okoliczność SARS-CoV-2

Dokładnie w Międzynarodowy Dzień Dziecka odmrożono kolejne obostrzenia w szkolnictwie obowiązujące w okresie pandemii koronawirusa.
Na podstawie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn. 14 maja br., po kontroli Sanepidu, decyzją Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Bydgoszczy wznowiono  zajęcia pozalekcyjne w placówkach kulturalno-oświatowych w naszym mieście.

fot. Krzysztof Golec, radośnie, choć zupełnie inaczej niż zwykle, Dzieci rozpoczęły kontynuację nauki w MDK2

Tym samym Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 im. Dra Jordana wraca do pracy z zachowaniem reżimu sanitarnego i wszystkich obostrzeń z nim związanych. Aby wziąć udział  w zajęciach, uczestnicy zostali zobowiązani do dostarczenia OŚWIADCZEŃ podpisanych przez rodziców dziecka (opiekuna prawnego) , w tym regulaminu obowiązującego na wypadek COVID-19.

Przypomnimy,  że do MDK2 można przyprowadzać (przyprowadzają rodzice lub opiekunowie prawni) tylko dzieci zdrowe, oczywiście z podpisaną zgodą rodziców, kontynuujących naukę,  po przymusowym okresie kwarantanny.

Choć to był Dzień Dziecka, obowiązywały surowe reguły sanitarno-epidemiczne. Dyżurujący nauczyciele  mierzyli temperaturę ciała, pobierali wspomniane OŚWIADCZENIA i kierowali dzieci do nauczycieli-instruktorów mających w tym dniu zajęcia. Trzeba powiedzieć, że miłym zaskoczeniem była całkiem niezła  frekwencja dzieci, które bardzo chciały powrócić do swoich ulubionych zajęć i nauczycieli.

fot. Krzysztof Golec

Dla przykłady w sekcji karate, w pierwszych zajęciach, po okresie przymusowej kwarantanny,  wzięło udział 8 smoków. Na tego typu powroty czekaliśmy ponad dwa miesiące.

- To był długi, bardzo długi okres przerwy. Dlatego mój syn bardzo czekał na tę chwilę powrotu – powiedziała Monika Walczyńska, mama Huberta

Uczniowie byli nieco zaskoczeni, że tak profesjonalnie, z pełnym zabezpieczeniem sanitarno-epidemicznym rozpoczęto zajęcia - dojo musiało być myte specjalnym płynem odkażającym, materace  przemyte płynem antybakteryjnym, mycie rąk i dezynfekcja przed/ po zajęciach, specjalnie przygotowane boxy dla smoków, wietrzenie sali przed zajęciami, to tylko niektóre środki ostrożności określone przez GIS i Dyrekcję MDK2.

Podobnie było w innych salach, gdzie dzieci brały udział w zajęciach gry na instrumentach, zajęciach plastycznych czy nauce królewskiej gry (szachy). Taki podwyższony stopień gotowości będzie towarzyszył dzieciom do 26 czerwca, jeśli MEN nie zmieni terminu przerwy wakacyjnej.

Wspomnieliśmy, że rozpoczęcie nauki w MDK2 odbyło się w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji były życzenie, a każde (zakwalifikowane) dziecko otrzymało najsłodszego lizaka pod słońcem od Dyrekcji. Słodkościami częstowała pani Bogna  Blachowska-Wojciechowska, która w tym dniu pełniła dyżur z termometrem w ręku (i pełnym zabezpieczeniem epidemicznym) wraz z Małgorzatą Lewandowską i Iloną Chojnacką.

Pierwszy krok zrobiony, a nauczyciele i Dyrekcja czekają na  kolejne Dzieci, bo jak powiedział  Algernon Charles  Swinburne „Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba”!

Krzysztof Golec, MDK2

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.