Czy to już jesień? Integracyjne spotkanie rodziców i dzieci w MDK nr 2

   10 października w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbyło się integracyjne spotkanie „z jesienią w tytule” realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Były pląsy, zabawy, zajęcia plastyczne, kino sferyczne a także rywalizacja sportowa  i wspólny wypiek pizzy. Jednym słowem "coś" dla mamy, "coś" dla Taty i "coś" dla najmłodszych!

   Organizatorzy tego wydarzenia tak napisali scenariusz, aby w każdym elemencie tego przedstawienia była zabawa, nauka, a przede wszystkim - pomimo pandemii COVID-19 i kolejnych obostrzeń sanitarnych - uczestnikom dopisywał dobry humor.

   Integracyjne spotkanie w "emdeku" poprowadziła jak zwykle Bogna Blachowska-Wojciechowska, a pierwszym elementem zabawy dla wszystkich był występ wesołego Klauna Cyrkowca. Jego interaktywne show wypełnione było sztuczkami magicznymi z udziałem dzieci. Oczywiście w tajemniczej walizce były kolorowe balony i pełen bagaż humoru! Zabawa zaplanowana na pół godziny przeciągnęła się aż do pierwszych opadów deszczu. Rozbawione dzieci, zgodnie z programem tego wydarzenia przeszły pod opieką pani Justyny Superczyńskiej-Szaraty i Darii Musolf do kolejnych podpunktów tego ciekawego wydarzenia.

    Jednym z nich było kino sferyczne, czyli  niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat widziany w 360 stopniach, do tego w wymiarze 3D. To ciekawa technika, na tyle emocjonująca i ekspresyjna, że maluchy nie chciały wychodzić z namiotu (kopuły, z dopływem świeżego powietrza). Jeśli jeszcze nie widzieliście technologii w wymiarze 8K, to zachęcamy do takiego spojrzenia w przyszłość, np. w kosmos, morskie głębiny czy w świat gwiazd.

   Kolejny punkt tego wydarzenia to zumba. Jak twierdzą instruktorzy zumba jest odmianą dynamicznego tańca, który skutecznie spala kalorie. Co więcej, trening zumby pozytywnie wpływa na umysł i ciało.

   Organizatorzy przygotowali także zabawy sportowe, jak np. mecz  pomiędzy reprezentacją dzieci wspieranych przez tatusiów i reprezentacją "emdeku" o Puchar Dyrektora. Niestety z powodu opadów deszczu, mecz przełożono na inny termin.

   Pyszności z zaprzyjaźnionej cukierni smakowały równie wybornie co owocowe szaszłyki, które dzieci mogły zrobić samodzielnie w ramach kulinarnych warsztatów. Samodzielnie można było również przygotować pizzę - jedna za drugą trafiały do specjalnego pieca wypalanego drewnem bukowym. Oryginalni Włosi czyli "Trattoria Pizza i gitara" di Roberto Bussani - to chyba jedyna  w naszym regionie tak znana pizzeria, w której serwuje się oryginalne włoskie menu.

- Pizza i Gitara powstała z pasji do jedzenia i kultury włoskiej. Nasze motto to „jakość i smak jak we Włoszech”, dlatego używamy oryginalnych, włoskich składników i wybieramy produkty, które znamy – mówił  Roberto Bussani, właściciel

 Na boisku wielofunkcyjnym smoki z sekcji początkującej i średniozaawansowanej zaprosiły wraz z instruktorem tatusiów do wspólnej rozgrzewki i energetycznych ćwiczeń wprowadzających w świat karate.

  Nad całością imprezy, pod względem medycznym, czuwała pani Katarzyna Mikołajczyk - najlepszy matematyk wśród ratowników medycznych i z całą pewnością najlepszy ratownik wśród matematyków.

   Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, pracownikom Urzędu Miasta, jak również licznie przybyłym dzieciom, rodzicom i opiekunom zaangażowanym w to wydarzenie!

tekst: Krzysztof Golec, zdjęcia: Łukasz Nalewajk

Data publikacji: 16.10.2020 r.

 
Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.