Konkurs „Niepodległa w obiektywie” – laureaci

   Tegoroczny Konkurs „Niepodległa w obiektywie” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 przeprowadziliśmy pomimo panującej pandemii. Choć 11 listopada w naszym regionie, jak również grodzie nad Brdą, nie było tradycyjnych uroczystości czy inscenizacji historycznych, to czuło się wagę tego podniosłego święta.

fot. Natasza Kłos I miejsce

   - Rzeczywiście, konkurs fotograficzny, który zaproponowaliśmy dzieciom (od 8-15 lat), przebiegał w trudnym, pandemicznym okresie, ale był bezpieczny i wymagający pomysłu. Chodziło nam o to, aby był twórczy, a nie odtwórczy – powiedziała Justyna Superczyńska-Szarata, członek komisji konkursowej

    Większość nadsyłanych prac na konkurs zawierała zwykłe „naciśnięcie” spustu migawki aparatu. Niestety, były też prace nie zawierające podstawowych danych dot. aparatu fotograficznego (nazwa kamery, rodzaj obiektywu, warunki ekspozycji).

fot.2 Julia Kamińska II miejsce

    Doceniliśmy tych autorów, którzy wykazali się znajomością choćby kilku podstawowych kanonów nurtujących początkujących fotoamatorów (głębia ostrości, zasada trójpodziału czy tzw. bokeh). I choć był to konkurs dla dzieci (i młodzieży) z naszego regionu, to najwięcej prac otrzymaliśmy z Bydgoszczy, a dokładniej od dzieci - na co dzień uczęszczających na zajęcia w MDK nr 2. Nie wykluczamy, że w następnej edycji zaproponujemy konkurs ogólnopolski.

   Biorąc pod uwagę niemal wszystkie obowiązujące założenia KONKURSU komisja konkursowa wyłoniła laureatów i przyznała:

I miejsce Natasza Kłos 10 lat  (Sony α SLT A-68);

II miejsce Julia Kamińska 10 lat (Xiaomi Redmi);

III miejsce Ola Leonidova 11 lat (Canon EOS 6D-Mark II)

fot.3 Ola Leonidova III miejsce

Wyróżnienia:

Rafał Balcerak 8 lat (Huawei P30 lite)
Szymon Cebula 8 lat (Kodak FX 53)
Mateusz Turek 13 lat (Canon Power Shot A610

  Wszystkim laureatom GRATULUJEMY, a tym co nadal nie są zdecydowaniu podpowiadamy, że warto zacząć przygodę z fotografią. Pierwsze kroki już można stawiać w MDK2 w Kole Fotografii Cyfrowej. I jak zauważyliście, na początku wcale nie trzeba mieć drogiego sprzętu…

   Jednocześnie informujemy, że wręczenie dyplomów i  nagród odbędzie się 27 listopada br. godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2, o godz. 16.00. Z radością informujemy, że patronem konkursu została HONDA Nova Motor w Bydgoszczy. Laureaci będą zatem mogli odbyć kolejną sesję zdjęciową w najnowszym modelu japońskiego producenta.

Justyna Superczyńska-Szarata, Łukasz Nalewajk, Krzysztof Golec
komisja konkursowa MDK nr 2.

Data publikacji: 19.11.2020 r.

 
Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.