Graffiti: kolejna sesja fotograficzna uczniów z KFC Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy

Graffiti jest obecne w naszej kulturze jak Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze czy Śląsk, aczkolwiek znacznie później pojawiło się na firmamencie, przynajmniej w Polsce.

fot. Krzysztof Golec, MDK2 / Wojtek, Oliwier, Kajetan, Fryderyk, Mikołaj, Kornel

Powinniśmy jednak powiedzieć, że choć niemal wszyscy kochają oba zespoły, to nie wszyscy widzą w graffiti sztukę. Jednak temat ten dla młodzieży jest na czasie.
Dziś pokazujemy kolejną sesję fotograficzną uczniów z Koła Fotografii Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

fot. Fryderyk Wieliczko, MDK2

Graffiti często kojarzy się z młodymi ludźmi z kręgu tzw. subkultury, mających za narzędzie główne atomizery z różnokolorowymi farbami. Niektórzy mówią, że to margines społeczny, wandale, ludzie ulicy. Jednak to taka łatka przyszyta ludziom zwanych writers lub po prostu graficiarzami. Niestety często takie „malunki” istnieją w przestrzeni publicznej np. fasady budynków, wagony metra, wielkopowierzchniowe mury, a nawet wagony Pendolino. W wielu przypadkach to proceder karalny, ale dość trudno złapać na gorącym uczynku „artystę” z pojemnikiem ze sprejem.

fot. Kornel Kłomski, MDK2

Od tamtych czasów graffiti ewoluowało, wielu znanych artystów jest widocznych w przestrzeni publicznej i tworzy na zamówienie. Dziś mamy wiele innych ciekawych murali w naszym mieście: Marian Rejewski i Enigma, Tomasz Gollob na Miedzyniu (namalowany przez Bartka Bujanowskiego, artystę streetartowego) czy trójwymiarowy mural widziany z okna tramwaju na trasie od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego.

fot. Kornel Kłomski, MDK2

Uwaga: podczas zdjęć murali w wąskich przejściach blokowiska ul. Gackowskiego użyliśmy obiektywu typu "rybie oko" 8 mm.

Autorzy: Wojtek, Kornel, Mikołaj, Kajetan, Fryderyk, Oliwier
uczniowie kola Fotografii cyfrowej w MDK2

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.