Historia Kanału Bydgoskiego malowana światłem – pokaz multimedialny na wodzie przy skwerze Sebastiana Malinowskiego

Sobota,  16 września, skwer S.Malinowskiego, godz. 20.00.  To była gratka nie lada, pierwsze tego typu widowisko w naszym mieście, z wykorzystaniem techniki 3D video mappingu... na wodzie. W ten sposób uczczono 249. historię Kanału Bydgoskiego. Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2 i nowi adepci fotografowie-amatorzy także, z zachwytem rejestrowali to wydarzenie.

fot. Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2

Technika video-mappingu 3D, efekty dźwiękowe, pokaz laserów i setki, jeśli nie tysiące bydgoszczan usadowiło się po jednej drugiej stronie kanału. Rzeczywiście firma Visual Sensation Laser Show & Technologies Jarosław Nadolny z Leszna, która specjalizuje się w tego typu pokazach przygotowała niemal  40- minutowy spektakl. Lektor zaś opowiedział w dużym skrócie o historii Kanału Bydgoskiego,  Muzeum Kanału Bydgoskiego (i Bydgoskiego Węzła Wodnego) – założonego we wrześniu 2006 roku.  

fot. KFC MDK nr 2

Specjalna pompa wodna  "Posejdon" była bazą dla przepięknego programu video mappingu w technice 3D; pod koniec niemal 40- minutowego widowiska były też laserowe fajerwerki. Utrudnieniem dla naszych fotografów-amatorów było bardzo słabe światło zastane (godz. 20.00, ciemno); ale współczesne aparaty fotograficzne mają wysokie i b. wysokie ISO i radzą sobie z tym problemem bez lampy błyskowej.

fot. KFC MDK nr 2

Widowisko było sfinansowane przez Bydgoski Budżet Obywatelski, a wiele pracy w przygotowaniu spektaklu na wodzie włożyli licealiści III LO i pracownicy Muzeum Kanału Bydgoskiego.
Przypomnijmy, iż  w 2005 roku Kanał Bydgoski został wpisany na listę zabytków województwa kujawsko-pomorskiego.

fot. KFC MDK nr 2

Informujemy, że takie widowiska, sesje fotograficzne, obsługa wydarzeń odbywających się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2, to tylko jeden z elementów programu, jaki przygotowaliśmy dla nowych adeptów fotografii cyfrowej.
Zajęcia w KFC MDK nr 2 odbywają się w soboty, godz. 10.00-11.30. Pierwsze zajęcia odbyły się już w sobotę 16 września br.

Krzysztof Golec
nauczyciel MDK nr 2

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.