Festyn – relacja

Jeszcze przed wakacjami odbył się coroczny festyn rodzinny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 wraz z Radą Osiedla Szwederowo „Słońce świeci dla wszystkich dzieci!"

Impreza przygotowana dla wychowanków kół MDKnr2 oraz wszystkich dzieci i mieszkańców Szwederowa, jak co roku zgromadziła ogromną rzeszę uczestników.

Zorganizowano wiele atrakcji. Dzieci, pod czujnym okiem animatorów, mogły za darmo bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli, trampolinach oraz na różnorodnych i kolorowych stanowiskach.

Nauczyciele z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 zaprosili młodszych uczestników do zabaw ruchowych, zręcznościowych, wodnych - udało się nam nawet „wydoić” krowę:) a Bartnicy z pasieki "Leśne Runo", przygotowali stanowisko pszczelarskie z quizami wiedzy o pszczołach i konkursem plastycznym.

Początki były trudne, bo zaskoczyła nas burza. Szczęśliwie, gorące emocje zgromadzonych, przegoniły pioruny i powróciła wesoła zabawa.

Jak co roku odbył się również turniej szachowy, skierowany do najmłodszych szachistów.

Jedną z głównych atrakcji na imprezie, na którą co roku wyczekują wszyscy (!) była Wielka Loteria. U nas każdy los wygrywa a niespodzianki, dzięki naszym darczyńcom, zawsze dostarczają wielu uśmiechów na twarzach milusińskich.

Festyn wypełniały również liczne prezentacje wystawców i sponsorów, którzy od lat wspomagają MDK nr 2 i dzięki którym festyn „Słońce świeci dla wszystkich dzieci” mógł powstać.

W pierwszej części festynu czas umilały występy artystyczne kół wokalnych, instrumentalnych i tanecznych MDK nr 2. Dzieci do występów przygotowały pani Anna Grzybek-Korzeniewska, pani Mirosława Jurgiel, pani Marzenna Skowrońska, pani Arleta Murawska, pan Tomasz Bukowski, pani Hanna Żółkoś, pani Dorota Przywara-Kaps.

O godz. 13.00 odbył się „Bieg Przedszkolaka”, który oprócz przepięknych medali dostarczył wiele emocji i radości biorącym w nim udział przedszkolakom oraz ich rodzicom.

W drugiej części imprezy pani Dorota Przywara-Kaps, wicedyrektor MDKnr2 oraz pan Aleksander Deja, przewodniczący Rady Osiedla Szwederowo, wręczyli statuetki „Honorowego Przyjaciela MDKnr2” pani Renacie Widera - dyrektor Castoramy, panu Tadeuszowi Stańczak - prezesowi Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, panu Robertowi Kufel - radnemu Rady Miasta Bydgoszczy, pani Barbarze Bernasińskiej - prezes Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, pani Jolancie Tobolewskiej - właścicielce Księgarni Arabeska, pani Barbarze Domagała - dyrektor BORPA.

Następnie w biesiadnym klimacie goście bawili się podczas występów zespołu „Dwa Fyniki” a także zespołu Ludmiły Małeckiej oraz Artura Grudzińskiego”, podczas których zabawy oraz wspólnych śpiewów z publicznością nie było końca…

Czas umilił również niesamowity pokaz karate grup Pana Krzysztofa Golca.

Festyn zakończyła prezentacja tancerek z zespołu Seniorki działającego przy V ognisku ZNP w Bydgoszczy.

Na festynie nie zabrakło również smakołyków serwowanych przez pracowników MDKnr2 i uczniów Szkoły Technicznej przy BZDZ, były ciasta, grochówka, chleb ze smalcem oraz kiełbaski z grilla.

Dyrekcja oraz pracownicy dziękują wszystkim sponsorom, zaangażowanym Rodzicom z Rady Rodziców, uczniom Szkoły Technicznej przy BZDZ oraz Radzie Osiedla Szwederowo za wparcie i pomoc w zorganizowaniu festynu „Słońce świeci dla wszystkich dzieci”.

Ogromne podziękowania dla:

Pani Barbary Bernasińskiej, prezes Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Pana Stanisława Drzewieckiego, prezesa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji

Pana Konrada Mikołajskiego, prezesa „ProNatura”

Pana Wojciecha Nalazka, prezesa Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji

Pana Michała Budzyńskiego, prezesa „Pianki CIECH”

Pana Janusza Czwojdy, radnego Rady Miasta Bydgoszczy

Pana Roberta Kufel, radnego Rady Miasta Bydgoszczy

Pani Alicji Araszkiewicz, dyrektor Centrum Zdrowia Araszkiewicz „Łaźnia Miejska”

Pani Lidii Łatuszyńskiej, dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Muminki”

Pani Marty Muzolf, dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Serduszko”

Rady Osiedla Szwederowo i Rady Osiedla Górzyskowo i dla ich przedstawicieli Pana Aleksandra Dei oraz Pani Janiny Głogowskiej