Archikatedra w Oliwie, organy Rudolfa Dalitza – wycieczka (zapowiedź)

Informujemy, że 21 października br. Koło Fotografii Cyfrowej, sekcja muzyczna Pani Anny Grzybek-Korzeniewskiej - za zgodą i przy współudziale Dyrekcji MDK Nr 2 - organizuje sesję fotograficzną, udział w koncercie organowym, zwiedzanie archikatedry w Gdańsku-Oliwie.

fot. Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2

Koncert w kościele archikatedralnym zaplanowano na godz. 11.00 /pierwszy koncert/, 12.00 /drugi koncert/. Organy mistrza Rudolfa Dalitza należą do największych, najpiękniejszych, najpiękniej grających (obok organów w Krzeszowie, Kamieniu Pomorskim, św. Lipce czy Licheniu).

Wycieczka jest świetnym uzupełnieniem sesji fotograficznej KFC MDK nr 2 (pałace w Ostromecku, Lubostroniu, Kanał Bydgoski, konkursy) czy koncertów aranżowanych w "emdeku" przez nauczycieli (gitary, keyboardu, bębnów czy rytmiki).
Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego, jak wiele wspólnego fotografia może mieć z muzyką, powinien zgłębić twórczość pejzażową holenderskiego fotografa Larsa van de Goora. Mówiąc najprościej to naczynia połączone, jak w fizyce.

Nadal istnieje możliwość zgłoszenia uczestników - z innych kół zainteresowań MDK nr 2 - na tę wyjątkową wycieczkę, sesję, wreszcie... koncert organowy (między innymi Toccata i fuga d-moll BWV 565 J.S. Bacha) – poprzez nauczycieli przedmiotu "emdeku”. Prosimy o dopełnienie terminu zgłoszeń - do soboty 14 października br. To niezbędne, w celu zamówienia busa (autobusu) do przewozu dzieci (uczniów, młodzieży chodzącej na zajęcia do MDK nr 2).

Wymagania:

- ewentualne dodatkowe zgłoszenia – uczestnicy od 10 lat w górę;

- zgoda rodziców na wyjazd;

- przejazd środkiem transportu – bezpłatny (parking 4 zł/osoba);

- wstęp do archikatedry – niestety biletowany - 4 zł dzieci, 6 zł pełnoletni;

- kieszonkowe dla dziecka na obiad (lody lub napoje);

- warto zabrać środki do zapisu cyfrowego (KFC aparaty fotograficzne + statyw), nie wolno robić zdjęć z lampą błyskową;

- wyjazd w godzinach porannych,  autostrada A1 (jeszcze bezpłatna), powrót po południu;

- rodzice dzieci mogą wykupić dodatkowe ubezpieczenie na czas wycieczki;

- opiekę sprawują  doświadczenie nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury.

Dodatkowych informacji udzielają: Pani Anna Grzybek-Korzeniewska i Krzysztof Golec, nauczyciele MDK nr 2.

Anna Grzybek-Korzeniewska, Krzysztof Golec
MDK nr 2