Jesień: sesja fotograficzna młodych fotografów w pałacu Skórzewskich w Lubostroniu

Sobota, 19 października 2024 r. Pałac Lubostroń, to jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowo-parkowych nie tylko w naszym regionie, ale także w Polsce. Jesień, którą przybliżają uczniowie z Koła Fotografii Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, ma bajeczne odcienie!

fot. KFC MDK nr 2

Uczniowie KFC MDK nr 2 – niektórzy po raz pierwszy – zanotowali w swych Canonach, Nikonach, Sony przepiękny pałac… w bajkowej scenerii jesieni. Tematem zajęć była jesień widziana przez rozpoczynających swoją karierę fotografów. Pałacowe kadry, wielohektarowy park (zrewitalizowany po ostatnim tsunami), a także przypałacowe oczko wodne i pływające, różnokolorowe liście znalazły się w obiektywach aparatów cyfrowych.

fot. KFC MDK nr 2

Podczas pierwszej sesji, najmłodsi uczniowie, mieli za zadnie wykorzystać wszystkie możliwe tryby pracy lustrzanki cyfrowej:

M (manual),
A (automatyka z preselekcja przysłony),
M (manual),
P (automatyka programowa),
S (priorytet czasu otwarcia migawki).

fot. KFC MDK nr 2

- Gdy zobaczyliśmy jeszcze piękne kwiaty (śnieguliczki, róże, hortensje) poprosiliśmy naszego nauczyciela o pomoc - pracę w trybie makro – mówi Kalina Pangowska, zdolna uczennica KFC MDK nr 2

Rzeczywiście, nasi uczniowie chcieli od razu posiąść wiedzę przekazywaną przez cały rok nauki. Fotograf musi być cierpliwy, ale ważne są pomysły na zadany temat zdjęciowy, jak również wykorzystanie podstaw fotografii cyfrowej w praktyce. To zadanie spełniają właśnie takie sesje fotograficzne.

Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2
(Lena, Kalina, Maya, Matylda, Kajetan, Bruno)