Relacja z Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina

     W dniach 21-30.08.2015 odbył się jeden z najsłynniejszych turniejów szachowych w naszym kraju. W tegorocznej edycji we wszystkich grupach turniejowych uczestniczyło aż 425 zawodników. Dzięki staraniom i zaangażowaniu trenerów MDK nr 2 - Andrzeja Karpińskiego i Mariusza Mazalona – w turnieju tym wystartowało ośmioro ich wychowanków. MDK-2 reprezentowali: Zuzanna Borkowska – open D, Tomasz Straszewski – open E, Medard Dhams – open E, Miłosz Juszczak – open E. Oraz wspomniani instruktorzy: Andrzej Karpiński – open D, Mariusz Mazalon - open B.

    Zmagania w malowniczej Polanicy przebiegały ze zmiennym szczęściem dla naszych zawodników. Jednakże jest to bardzo dobry materiał do dalszej analizy i doskonalenia poziomu gry. Najwyższe miejsce zajął Mariusz Mazalon, plasując się na wysokiej 12 pozycji spośród 70 startujących zawodników, uzyskując 6 pkt. (numer startowy 34). Również pan Andrzej zajął wysokie 26 miejsce na 140 uczestników, notując tylko dwie porażki na dziewięć partii.

   Udział w turnieju to nie tylko sama gra, analiza i przygotowanie do następnej partii. Nie od dziś wiadomym jest, iż pan Andrzej jest organizatorem życia sportowego i turystycznego w czasie wolnym. Po zakończonych zmaganiach szachowych, odbyło się kilka spotkań piłkarskich z młodzieżą polanicką, gdzie okazało się iż szachiści potrafią równie dobrze grać w piłkę nożną jak w szachy, wygrywając mecze.

Prawie cała grupa (bez pana Mariusza, gdyż jego partie rozgrywane były po południu) zwiedzała także Park Narodowy Gór Stołowych. Wyjątkowo uformowane skały w Szczelińcu zapadną w pamięć każdemu odwiedzającemu te okolice. Mały fragment zarówno samego Festiwalu Szachowego i piękna natury Gór Stołowych można obejrzeć na zdjęciach w naszej <galerii>.
Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.