Kolejny sukces najmłodszych wojowników z MDK nr 2!

     W minioną sobotę 12 grudnia odbył się jeden z najważniejszych w życiu egzaminów dla młodych smoków z MDK nr 2. Zarówno byli wychowankowie, jak i nowa fala następców Bruce’a Lee zdała egzaminy na kolejne stopnie uczniowskie. Najmłodszym zawodnikiem był Bartosz Garczyński (6-latek), który zaliczył egzamin na 10 kyu.

   Egzaminy, na które przyjeżdża soke Zbigniew Jeż 10Dan, prezydent IBDF Polska, odbywają się dwa razy w roku, ale po raz pierwszy najmłodszy wojownik sekcji karate MDK nr 2 Bartosz Garczyński zdał swój pierwszy egzamin już po roku nauki.

   Jak zwykle ceremonia odbyła się w dojo Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów z zachowaniem rytuału wojownika Bushido. Podczas ceremonii pasowania na wojownika obecny był dyrektor MDK nr 2 mgr Adam Łętocha oraz koledzy i koleżanki Bartka: Oliwia Wojciechowska, Kacper Karczewski i Artur Pawlikowski (także trenują w tej samej sekcji). Warto dodać, że również wychowankowie sekcji karate MDK nr 2, którzy zakończyli okres szkolenia w czerwcu 2015 roku, zdobyli kolejne, wyższe stopnie uczniowskie:

  1. Mateusz Antoniewicz, 8kyu,
  2. Eryk Gotowski, 8 kyu,
  3. Piotrek Okoński, 8 kyu,
  4. Hubert Ptaszyński, 8 kyu,
  5. Filip Suproniak, 8 kyu.

  Dodajmy, że sempai Hubert Ptaszyński w lutym br. wywalczył podczas Otwartych Mistrzostw Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w karate kyokushin złoty medal (wygrał wszystkie swoje walki w grapplingu), a pozostali wojownicy Eryk Gotowski i Filip Suproniak doszli do finału. Mamy nadzieję, że Bartosz Garczyński pójdzie ich śladem.

GRATULUJEMY młodym smokom! Jednocześnie informujemy, że wywiadówka dla rodziców kończąca I okres nauki odbędzie się 18 grudnia br. w sali nr 16 (sala gimnastyczna). Jednym z punktów programu będzie pokaz w wykonaniu najmłodszych dzieci 5-7- latków.

Krzysztof Golec, instruktor sztuk walki
Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.