Karate: pierwszy pokaz najmłodszych smoków dla rodziców

    W ostatni piątek przed świętami Bożego Narodzenia, najmłodsi uczniowie MDK nr 2 zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Na zapowiedzianej wywiadówce młode smoki mogły pokazać swoje umiejętności, a później wspólnie porozmawiać o grzeszkach zaniechania. Nie było ich wiele, bo grupa jest karna i trzymana w drylu wojskowym, ale każdy z rodziców lub opiekunów musi wiedzieć, co jeszcze trzeba poprawić.

    Można powiedzieć, że to już tradycja, iż najmłodsze smoki 5-7 latki uczęszczające na zajęcia karate (a dokładniej: sztuki walki) mogły pokazać swoje umiejętności. Jak orzekli rodzice – już całkiem spore (po czterech miesiącach nauki).

   W tym roku do sekcji przyjęto wyjątkowo liczne grono młodych smoków, w tym kilku 4 i 5-latków. Najmłodsze smoki tak się zżyły, połknęły bakcyl rywalizacji, że nie odpuszczają zajęć.

- Trudno w tak krótkim materiale opisać wszystkie dzieci, ale poniżej wymieniamy szczególnie te, które bez problemu wykonują już koho-ukemi, zuki czy gedan-barai. Żałujemy, ale ze względów bezpieczeństwa nie mogliśmy przyjąć więcej niż trzydzieścioro młodych smoków – powiedział instruktor.

Po raz pierwszy w historii sekcji najmłodszy z nich Bartosz Garczyński (6 lat) zdał na pierwszy stopień uczniowski. Z tej okazji dyrektor Adam Łętocha wręczył Bartkowi skromny upominek. Zauważyliśmy też, że sempai Bartosz dostał nowe kimono... od wujka - dumnie wyznało „najmłodsze smoczysko”.

W ślad za nim podążają już inni: Kacper Karczewski, Weronika Gajoch, Aleksandra Leonidowa, Aleksander Przybylak, Maciej Marusiak, Patryk Stasiński, Piotruś Szymański, Oliwia Wojciechowska, Paweł Stępień, Milena Kapanowska, Jadzia Turzyńska czy Nikodem Wieloch.

Jednocześnie informujemy, że nie wszystkie dzieci mogły być obecne z uwagi na jasełka w przedszkolu i szkole, a także choroby. Przypominamy też rodzicom i opiekunom o dostarczeniu zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawiania karate (sztuk walki).   

Ważne: Pierwsze zajęcia w Nowym Roku nie odbędą się w środę 6 stycznia 2016 r. (Święto Trzech Króli) tylko 8 stycznia - piątek godz. 15.30

Krzysztof Golec, instruktor sztuk walki
Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.