Szachiści MKS EMDEK z medalami Mistrzostw Województwa Juniorów

      W dniu 17.04.2016 r. w Sadkach rozegrano Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich. Turniej we wszystkich grupach wiekowych zgromadził 80 uczestników, wśród których reprezentantów miał też klub z MDK nr 2.

Zawody rozegrano z podziałem na grupy wiekowe: juniorzy do lat 18, juniorzy do lat 14, juniorzy do lat 10, juniorki do lat 18 oraz juniorki do lat 12. Zmagania grup juniorek, ze względu na małą liczbę startujących zawodniczek rozegrano w jednej grupie turniejowej z końcowym podziałem wyników na poszczególne grupy wiekowe.

W turnieju juniorów do lat 18, 3 miejsce zajął Tomasz Straszewski (5/7 pkt.) ustępując jedynie zwycięzcy Szymonowi Wiśniewskiemu i Gracjanowi Kozakiewiczowi z UKS MDK nr 1 w Bydgoszczy. W grupie juniorów do lat 14, spośród reprezentantów MDK nr 2, najwyższą lokatę uzyskał Medard Dahms (5/9 pkt.) – 9 miejsce, natomiast Mateusz Kamiński (4,5/9pkt.) ukończył zawody na 14 miejscu. Na najwyższym podium, w najmłodszej grupie juniorów do 10 lat, stanął Szymon Podlewski uzyskując 7,5 pkt. Sukces tym bardziej cieszy, gdyż Szymon jako 9 latek był młodszy w roczniku. Ponadto 7 miejsce przypadło Marcelowi Kutowskiemu (6/9 pkt.), a miejsce 10Gracjanowi Bromirskiemu (5/9 pkt.). Do zmagań między juniorkami przystąpiły dwie reprezentantki klubu. W grupie juniorek do lat 18 pewnie wygrała Zuzanna Borkowska tracąc w całym turnieju jedynie 0,5 punktu i zajmując tym samym 1 miejsce. W grupie do lat 12 przedstawicielka MKS EMDEK – Roksana Bromirska (4/9 pkt.) – zajęła w końcowej klasyfikacji miejsce 5.

Medalistom Mistrzostw Województwa gratulujemy zdobytych tytułów, natomiast wszystkim uczestnikom życzymy kolejnych udanych występów.

Relacja z turnieju także na <stronie KPZSZACH>, a więcej zdjęć znajdziecie na <stronie Gazety Pomorskiej>.
Data publikacji: 01.05.2016 r.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.