Sekcja karate: pierwszy sprawdzian młodych smoków z MDK nr 2

Najmłodsze smoki z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w ramach sportowej rywalizacji i oceny zdobytych umiejętności zaliczyły pierwszy sprawdzian na wcześniej przygotowanym torze przeszkód. Było pokonywanie „drogi smoka” na czas, były elementy techniczne, jak również stretching.

Krzysztof Golec

Krzysztof Golec

      Sekcja karate “emdeku”,  dzieci z roczników 2010-2012 jak i tych nieco starszych smoków r. 2007-2009, ma zaplanowany sprawdzian semestralny, obejmujący opisową ocenę zdobytych umiejętności technicznych (pozycja zen-kutsu i kiba–dachi, uderzenia proste oizuki czy kopnięcia mae-geri), gibkościowych (rozciąganie, stretching), jak również pierwsze układy walki w parterze (z kolan).

Od razu dopowiemy, że co najmniej kilku młodych wojowników kontynuujących drugi rok nauki potwierdziło swoje niemałe  umiejętności. Niektórzy  z nich są już po pierwszym egzaminie na 10 kyu.

Wszyscy, którzy zaliczyli sprawdzian mogą czuć się zwycięzcami. Nadmieniamy o tym dlatego, że w grupie najmłodszych smoków mamy również dzieci z wadami postawy, są też przypadki z objawami zaburzeń sensorycznych. To doskonały przykład na to, że  takie dzieci – mimo wszystko – podejmują rywalizację z przyszłymi wojownikami Bushido.  Mówiliśmy już o tym, że to trudne przypadki, ale systematyczną pracą  można pokonać takie defekty.

Krzysztof Golec

fot. Krzysztof Golec

W klasyfikacji generalnej swoje pierwsze sukcesy zanotowali:

  1. Olek Przybylak, 10 kyu, 10 lat,
  2. Weronika Gajoch, 10 kyu, niespełna 7 lat,
  3. Kacper Karczewski, 10 kyu, 10 lat,
  4. Patryk Stasiński, 10 kyu, 8 lat,
  5. Paweł Stępień, 10 kyu, niespełna 7 lat/ Daniel Świetlik, 10 lat,
  6. Kasia Sikora, 10 lat,
  7. Artur Okrój, 8 lat,
  8. Nikodem Kozłowski, 8 lat,
  9. Fabian Gapiński, 6 lat, Ksawery Gołębiowski, 6 lat,
  10. Antek Kosakowski, 7 lat.

Niestety nie wszyscy mogli wziąć udział w bezpośredniej rywalizacji, głównie z powodu choroby (nadal szaleje grypa). Chcielibyśmy jednak wyróżnić także Remigiusza Pantkowskiego 10 kyu (7-latek), który nieprawdopodobnie dynamicznie wykonuje salta, przewrót w przód z większej wysokości, jak również Bartka Garczyńskiego, 9 kyu, (niespełna 8 lat) – dobry technicznie, wysokie kopnięcia to kaszka z mleczkiem dla niego. Z kolei pierwsze techniki parterowe najlepiej opanowali: Igor Gnap, 10 lat, Lia Gnap (niespełna 6 lat), Kasia Sikora 10 lat, Kacper Karczewski 10 kyu, Weronika Gajoch, 10 kyu i Zosia Napolska, 8 lat.

Jeśli chodzi o elementy stretchingu to prym wiodą: Kasia Sikora, Weronika Gajoch, Zosia Napolska (8 lat) i Milena Kapanowska (niespełna 9 lat, doskonale daje radę w elementach grapplingu). Zresztą wszystko zobaczą rodzice na załączonych zdjęciach. Symboliczne nagrody – podobno przypadły do gustu (bolidy Ferrari, niestety miniaturki) – wręczała p. Anna Gajoch, sekretarz podczas sprawdzianu, prywatnie mama Weroniki.

instruktor sztuk walki
Krzysztof Golec, 2 Dan

Data publikacji: 16.03.2017 r.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.