Żywiec: „Pucharu Europy Federacji I.K.B. w sztukach walki” – reprezentanci MDK nr 2 wrócili z tarczą


Żywiec, 28 października br.  W widowiskowej hali MOSiR-u  odbyły się międzynarodowe zawody o „Pucharu Europy Federacji I.K.B. w sztukach walki”. Udział wzięło ponad 230 zawodników z Polski, Słowacji i Ukrainy. Na pierwsze tego typu zawody pojechali także reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 im. dra Jordana  w Bydgoszczy. Wrócili z tarczą!

fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor - z wielką przyjemnością i humorem -  otworzył te międzynarodowe zawody organizowane przez Klub Sportowy „Dragon” Żywiec,  przy wydatnej pomocy Urzędu Miasta.  Sędzią głównym  był  soke Paweł Handzlik 10 DAN.

fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2

„Pucharu Europy Federacji I.K.B. w sztukach walki”, to ważne i prestiżowe zawody w kalendarzu tak licznej liczby zawodników, startujących w takich konkurencjach jak: ju-jitsu, karate, kata, kick  boxing. Oddzielną konkurencja był pokaz sztuki walki z wykorzystaniem przyrządów: katana, nunczako, kij Bo, escrima.

fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2

Młodzieżowy Domu Kultury nr 2 im. dra Jordana  w Bydgoszczy reprezentowali uczniowie, którzy rozpoczęli w tym roku szkolnym 4 rok nauki i zajęli:

senpai Michał Mularczyk, 6 kyu  III miejsce
senpai Agata Mularczyk, 7 kyu  V miejsce
senpai Mateusz Turek, 6 kyu VI miejsce

fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2/ Agata Mularczyk (pomarańczowy pas) w walce z utytułowaną zawodniczką (brązowy pas)

Gratulujemy naszym reprezentantom, który po raz pierwszy startowali w zawodach tak wysokiej rangi. Dziękujemy też grandmasterowi Zbigniewowi Jeżowi 10 DAN, prezydentowi Federacji IBDF Polska, który widzi potencjał w "emdekowskiej" sekcji i zgłosił naszych zawodników do rywalizacji.

fot. Krzysztof Golec / Mateusz Turek (pomarańczowy pas)

Organizacja międzynarodowych zawodów niemal wzorowa. Zwracaliśmy jednak uwagę, że nie powinno się wystawiać zawodników trenujących i będących dopiero na ścieżce smoka z profesjonalistami (brązowy pas), ale organizator brał za podstawę wagę zawodnika. Z drugiej strony, jak się uczyć, to od najlepszych... w sportowej walce.

fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2/ Michał Mularczyk (pomarańczowy pas, kimono)/ walkę o srebro przegrał niejednogłośnie - na punkty

Dziękujemy Dyrekcji MDK nr 2 za pomoc w przygotowaniach do tych zawodów, jak również rodzicom, którzy jechali do Żywca wraz ze swoimi smokami.
Wszyscy wrócili do Bydgoszczy bezpiecznie, w doskonałych humorach, będą mieli co opowiadać na kolejnym treningu.

Autor: sensei Krzysztof Golec, 3 DAN
nauczyciel MDK nr 2, obsługa własna zawodów

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.