Dzień Sportu – wojownicy z MDK nr 2 na sparingu międzystylowym w SP nr 41

      Dzień Sportu. 21 maja br. odbyło się już szóste spotkanie międzystylowe w dojo SP nr 41 w Bydgoszczy, na które zaprosił uczestników Bydgoski Klub Kyokushin Karate i jego trener sensei Jarosław Remus. Od trzech lat uczestniczy w nich także Kujawsko-Pomorski Klub Sztuk Walk oraz najmłodsze smoki z Młodzieżowego Domu Kultury. Od samego początku na tatami gości też Bydgoski Klub Taekwondo. Jak było? Powiemy krótko – energetycznie!

     Dzieci, 7-8-latki oraz nieco starsze smoczyska 9-12-latki - wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z rówieśnikami z innych sportów walki tj. karate kyokushin i taekwondo olimpijskie. Najmłodsze smoki z MDK nr 2 reprezentowali: Milena Kapanowska, Aleksandra Leonidowa, Kacper Karczewski i najdrobniejszy Remigiusz. Był zatem tor przeszkód, slalom, chodzenie w niskich pozycjach, skoki, ćwiczenia z piłką. Później lekki sparing każdej z sekcji.

     W drugim etapie sensei Jarosław Remus, 3Dan - organizator zestawił pary, mając na uwadze umiejętności, masę ciała, wiek. Wszyscy zawodnicy ubrani obowiązkowo w kaski, rękawice i ochraniacze na tułów (i zęby).

      Sekcja taekwondo mistrza Dariusza Ćwiklińskiego, 5Dan pokazała wysokie, dynamiczne kopnięcia, Klub Kyokushin Karate mocne kopnięcia (na chudan i jodan) i walkę w kumie (parter). Z kolei dzieci z emdeku wybrały wstęp do grapplingu (parter, jak w MMA) i skoki przez wysokie przeszkody. Za ten element zarówno Kacper jak i Remigiusz otrzymali gromkie brawa od rodziców i gości. Remigusz Remik chciał wyżej, ale w trosce o bezpieczeństwo instruktorzy porzucili ten pomysł. Dodajmy, iż Remik jako jedyny skacze przez krzesło z tzw. odbicia, wykonuje pad i tzw. tygryska.

      Następnie wychowankowie MDK nr 2: Piotrek Okoński, Hubert Ptaszyński, Eryk Gotowski, Mikołaj Kowalik pokazali walkę w kumite i parterze. Słynną balachę i kesa-gatame w  wykonani Piotrka i Huberta także nagrodzono gromkimi brawami. Dodajmy, iż Huber to Mistrz Regionu Kujawsko-Pomorskiego z 2015 roku i bije o głowę drobnego, ale sprytnego, Piotrka Okońskiego (obaj 8 tjie) - jednego z najlepszych uczniów sekcji.

       Na koniec odbyła się walka pokazowa pomiędzy wychowankiem emdeku Mikołajem Topolskim, 4 tjie i wielokrotną mistrzynią Polski, mistrzynią Europy, półfinalistką Mam Talent Darią Ćwiklińską 3 Dan taekwondo. Mikołaj, niczym rasowy wojownik dzielnie stawiał czoła, ale szybkie i dynamiczne kopnięcia mistrzyni były jak użądlenia szerszenia. Zwykle użądleni lądują w szpitalu, senpai Mikołaj dał radę i dziarsko podziękował mistrzyni za pokaz kunsztu i wirtuozerii. Przy okazji dziękujemy mistrzowi Ćwiklińskiemu za wyrażenie zgody na taki pokaz, a Darii za prezentację szerokiego spektrum kopnięć teekwondo.

Końcowym elementem spotkania międzystylowego z okazji Dnia Sportu były podziękowania, słodkości i dyplomy. Zatem us i do następnego spotkania!

Krzysztof Golec instruktor, 2 Dan
Data publikacji: 23.05.2016 r.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.