MDK nr 2 i TPPF zapraszają na wystawę “Bydgoszcz – Tuluza”

Wystawa, która porównuje Bydgoszcz z Tuluzą,
pozwala dostrzec podobieństwa i różnice obu miast.

Do niedawna oba miasta współpracowały w zakresie studiów Master na kierunku turystyki.
Bydgoszcz otoczona lasami, wzniesieniami i jeziorami. Tuluza natomiast, znajduje się u podnóża Pirenejów jest regularnie smagana wiatrem.
Każde z tych miast szczyci się dumnie przepływającymi przez nie rzekami – Bydgoszcz Brdą, a Tuluza  Garonną.
Od początku swojego istnienia Tuluza zawdzięcza niezależność i rozwój radcom miasta „Kapitułom”, Bydgoszcz otrzymała prawa miejskie z rąk króla Kazimierza Wielkiego.
W obu miastach dawniej kanały ułatwiały żeglugę i były podstawą życia. Dzisiaj Tuluza szczyci się silnie rozwiniętym przemysłem lotniczym, Bydgoszcz jest znana z produkcji  nowoczesnych pojazdów szynowych, jakże niezbędnych w dużych miastach.

PORÓWNAJMY  BYDGOSZCZ  Z  TULUZĄ COMPARONS BYDGOSZCZ A’TOULOUSE

Zapraszamy do Galerii Otwarta – wystawa będzie czynna codziennie od godz. 10.00 – 20.00.

Data publikacji: 02.10.2017 r.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.