Konferencja “Kulturalny Plecak II” – Miejsce Spotkań i Inspiracji

W dniu 25 maja 2024 roku, w sercu Torunia, w przestrzeni pełnej nowoczesności i innowacji - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - odbyła się wyjątkowa konferencja pt. "Kulturalny Plecak II". To spotkanie artystów i animatorów kultury, które już po raz drugi zorganizowane zostało przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, instytucję z sześćdziesięcioletnią tradycją, będącą świadkiem i uczestnikiem wielu ważnych dla kultury wydarzeń.

Konferencja "Kulturalny Plecak II" to nie tylko okazja do świętowania jubileuszu, ale przede wszystkim platforma wymiany doświadczeń, prezentacji nowatorskich projektów i dyskusji o przyszłości pozaszkolnej edukacji artystycznej. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni twórcy, pedagodzy i działacze kultury, którzy podzielili się swoimi przemyśleniami na temat roli sztuki w rozwoju młodego pokolenia.

Spotkanie było również okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany pomysłów i inspiracji, co ma nieocenione znaczenie w kontekście budowania lokalnych społeczności skupionych wokół kultury i sztuki. "Kulturalny Plecak II" udowodnił, że Toruń jest miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a edukacja artystyczna jest traktowana jako priorytet.

Dzięki takim inicjatywom jak "Kulturalny Plecak", Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu potwierdza swoją rolę jako ważnego centrum kreatywności i innowacji w dziedzinie edukacji artystycznej.

Jola Kotlarek - Młyńska Fot. Tomasz Młyński

Data publikacji: 27.05.2024 r.