Festyn środowiskowy “Słońce świeci dla wszystkich dzieci” w MDK nr 2

Tradycyjnie na początku czerwca (08.06.2024), z okazji Dnia Dziecka,  zorganizowaliśmy święto dla naszych wychowanków, była to również okazja do zaprezentowania osiągnięć artystycznych na nowej scenie widowiskowej. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr2

Kolejny już raz z Radą Osiedla Szwederowo i Radą Rodziców bawiliśmy się od rana do wieczora. Współpraca i połączenie festynu z Dniami Szwederowa powoduje, że atrakcji przybywa z roku na rok.

Po występach dzieci i młodzieży z MDK nr 2 na scenie zaprezentowały się zespoły: Umami, Ludmiła Małecka i Artur Grudziński oraz Wędrowne Gitary.

fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr2

„Jak przystało na najstarszy EMDEK w naszym mieście, festyn był perfekcyjnie zorganizowany, a mali i nieco starsi wykonawcy pokazali niemałe umiejętności wokalne, instrumentalne, językowe i sportowe” – powiedział dyrektor Adam Łętocha.

fot. Krzysztof Golec, Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2

Podczas uroczystości oficjalnego otwarcia wręczono wyróżnienia i statuetki:

- Szwederowiaka Roku

- Przyjaciela Szwederowa

- Honorowego Przyjaciela MDK-u nr 2 – szczegółowa lista na naszej stronie internetowej

- Honorowego Uczestnika MDK-u nr 2 – szczegółowa lista na naszej stronie internetowej

fot. Ewa Wolniewicz

Nagrody i wyróżnienia wręczyli : Aleksander Deja, Przewodniczący Rady Osiedla Szwederowo wraz z żoną Danutą, członkiem zarządu Rady Osiedla Szwederowo oraz  Adam Łętocha i Mirosława Jurgiel, Dyrekcja MDK nr 2.

fot. Krzysztof Golec, Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2

Na gości czekało wiele stanowisk edukacyjnych, profilaktycznych, rekreacyjno-sportowych, był także punkt udzielania pomocy przedmedycznej.

Atrakcjami była karuzela, zjeżdżalnie i trampoliny, przejażdżki konne, minizoo z alpakami i kózkami, kameleonem i pieskiem. Rozegraliśmy turniej szachowy w którym, jak zwykle, wszyscy uczestnicy z okazji Dnia Dziecka otrzymali nagrody, a zwycięzcy puchary i medale.

fot. Krzysztof Golec, Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2

Na boisku wielofunkcyjnym odbył się pokaz karate grupy początkującej, średniozaawansowanej oraz zaawansowanej.

fot. Ewa Wolniewicz

Wszystko odbyło się przy muzycznych przebojach i przede wszystkim pięknej pogodzie. Nie zabrakło kiełbasek z grilla, wojskowej grochówki, chleba ze smalcem oraz słodkości.

fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2

Czas szybko i radośnie minął, a kolejny taki festyn już za rok.

Fot. Krzysztof Golec, KFC MDK nr 2/ zespół wokalno-instrumentakny "Umami"

Organizatorzy serdecznie dziękują całej kadrze i wszystkim pracownikom MDK nr 2, którzy nie patrząc na czas i ogrom pracy, dołożyli wszelkich starań aby impreza odbyła się na jak najwyższym poziomie organizacyjnym. Nasi pracownicy zaangażowali się m.in. w prowadzenie części artystycznej na scenie, nagłośnienie, obsługę stoisk gastronomicznych, medycznego, konkursy, zabawy i loterię.

fot. Krzysztof Golec, Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2 / duet wokalno-instrumentalny Ludmiła Małecka i Artur Grudziński

Dziękujemy również Radzie Osiedla Szwederowo i Radzie Rodziców za owocną współpracę. Dla wszystkich z nas była to bardzo udana impreza.

Jesteśmy wdzięczni za pomoc wolontariuszek ze Szkoły Technicznej przy BZDZ w Bydgoszczy: Julii Roszczyn oraz Weronice Gzelli. Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów i partnerów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować:

- Panu Zbigniewowi Ostrowskiemu – wicemarszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego,
- Panu Janowi Szopińskiemu – byłemu posłowi na Sejm RP, samorządowcowi,
- Pani Bernadecie Rożańskiej-Majchrzak – przedstawicielce Prezydenta Miasta Bydgoszczy,
- Panu Stanisławowi Drzewieckiemu - prezesowi MWiK,
- Panu Robertowi Kufel - radnemu Rady Miasta Bydgoszczy,
- Panu Januszowi Czwojda - radnemu Rady Miasta Bydgoszczy,
- Pani Barbarze Domagała - dyrektor BORPA,
- Pani Barbarze Bernasińskiej  - prezes Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,
- Panu Tadeuszowi Stańczakowi - prezesowi Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,
- Panu Rafałowi Kirdzik – dyrektorowi Castorama,
- Pani Renacie Widera  - dyrektor Castorama,
- Pani Lidii Łatuszyńskiej - dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Muminki",
- Pani Marcie Muzolf - dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Serduszko",
- Pani Katarzynie Stanek - właścicielce Delikatesów "U Jacka",
- Panu Andrzejowi Ślezak - właścicielowi sklepu "U Andrzeja",
- Panu Andrzejowi Baranowskiemu - prezesowi KPEC w Bydgoszczy,
- Panu Robertowi Wasielewskiemu - właścicielowi sklepu Chata Polska,
- Panu Jackowi Maleskiemu - prezesowi firmy Fronhoffs Polska,
- Pani Beacie Wójtowicz - dyrektor Międzynarodowej Szkoły Sokrates,
- Pani Grażynie Zielińskiej - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30,
- Pani Jolancie Tobolewskiej - właścicielce Księgarni "Arabeska",
- Pani Justynie Wróblewskiej - Kierowniczce Drogerii Zuzia

fot. Krzysztof Golec, Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2 / Wędrowne Gitary

oraz firmom i instytucjom:

NETTO
Fale Loki Koki
Wise People
Prawdziwy Chleb Grochola
Sklep Mięsny "Błażej"
Sklep Mięsny "Kwiecińscy"
Karmelowa Kraina
Pianki Ciech
ProNatura
Eneris Proeco
Sklep „Pegaz” – gry strategiczne i planszowe
Policja
Straż Miejska
Straż Graniczna
Straż Pożarna
Inspekcja Transportu Drogowego
Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej

Prowadzenie festynu: Justyna Superczyńska-Szarata, Daria Musolf, Jurek Paterski (Wasz Muzyk)
Nagłośnienie: Tomasz Świgoń
Zdjęcia: Koło Fotografii Cyfrowej MDK nr 2

więcej: http://autoflesz.com/nasza-bydgoszcz/12149-s%C5%82o%C5%84ce-%C5%9Bwieci-dla-wszystkich-dzieci-festyn-zorganizowany-przez-m%C5%82odzie%C5%BCowy-dom-kultury-nr-2-i-rad%C4%99-osiedla-szwederowo

Data publikacji: 13.06.2024 r.